The Pride of Taern/2D

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
User avatar
Skrzatu
One foot in Haligard
Posts: 18
Joined: Sun Apr 17, 2022 5:26 pm
NICK: SkrzatQ
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

The Pride of Taern/2D

Post by Skrzatu »

Czemu gracze dostali 30dni na przeniesienie postaci na serwery 2D?
Nie uważacie, że 30dni w grze typu MMO to jednak zbyt mało czasu na podjęcie decyzji?
"Topką się jest, a nie bywa."
User avatar
Sin
Simon’s student
Posts: 32
Joined: Mon Jan 24, 2022 9:12 am
Location: Warszawa
SERVER: Thanar
NICK: Sin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Sin »

Skrzatu wrote: Sun Apr 17, 2022 7:42 pm Czemu gracze dostali 30dni na przeniesienie postaci na serwery 2D?
Nie uważacie, że 30dni w grze typu MMO to jednak zbyt mało czasu na podjęcie decyzji?
Post zawierał błędne informacje, więc edytowałem żeby nie wprowadzać nikogo w błąd, przepraszam.
Last edited by Sin on Mon Apr 18, 2022 11:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
Skrzatu
One foot in Haligard
Posts: 18
Joined: Sun Apr 17, 2022 5:26 pm
NICK: SkrzatQ
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Skrzatu »

Sin wrote: Sun Apr 17, 2022 10:02 pm
Skrzatu wrote: Sun Apr 17, 2022 7:42 pm Czemu gracze dostali 30dni na przeniesienie postaci na serwery 2D?
Nie uważacie, że 30dni w grze typu MMO to jednak zbyt mało czasu na podjęcie decyzji?
Przecież to nie jest tak, że gracze mają styczność z wersją 3D od wczoraj. Kto chciał mógł grać już na open betach, a oficjalnie od końca Stycznia. Do dzisiejszego dnia minęły prawie 3 miesiące od premiery, a na podjęcie decyzji jest kolejny miesiąc. Nie wiem jak uważają inni, ale według mnie łącznie 4 miesiące to wystarczająca ilość czasu na obadanie gry i podjęcie decyzji czy zostać na 3D czy przejść na 2D.
Na podjęcie decyzji jest 30dni od pierwszego zalogowania na postać jak się nie mylę.
Nie brałbym pod uwagę open bety, ponieważ gracze wbijali maksymalnie 50lvl bodajże, obadanie gry na poziomie 1-90, super na to czekałem;)
Czemu nie bierzecie pod uwagę Highlvl'i, nie było możliwości grać na open betach, na postaci pod endgame.
Nie wszystkim przypadają do gustu zmiany wprowadzane przez Ekipe, a co do tych czterech miesięcy to bym się nie zgodził, bo open beta trwała max 4 dni, a były bodajże dwie open bety;)
Dalej uważam, że 30dni to zbyt mało czasu na podjęcie decyzji.
"Topką się jest, a nie bywa."
User avatar
TenObcy
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Sun Jan 30, 2022 11:11 am
Location: Madagaskar
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by TenObcy »

Sin wrote: Sun Apr 17, 2022 10:02 pm

..Do dzisiejszego dnia minęły prawie 3 miesiące od premiery, a na podjęcie decyzji jest kolejny miesiąc. Nie wiem jak uważają inni, ale według mnie łącznie 4 miesiące to wystarczająca ilość czasu na obadanie gry i podjęcie decyzji czy zostać na 3D czy przejść na 2D.
Czyli jesteś za, czy wprost przeciwnie...jesteś za. To jak to jest? 30 dni? czy 4 miesiące i w zapasie mamy na podjęcie decyzji jeden miesiąc. Uporządkuj proszę i określ się, czy to oficjalna wersja ekipy, czy Twoje przemyślenia tylko na podstawie własnych doświadczeń. :lol:
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu Tak, nie…Nie podoba się. Mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie."
User avatar
Sin
Simon’s student
Posts: 32
Joined: Mon Jan 24, 2022 9:12 am
Location: Warszawa
SERVER: Thanar
NICK: Sin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Sin »

Post zawierał błędne informacje, więc edytowałem żeby nie wprowadzać nikogo w błąd, przepraszam.
Last edited by Sin on Mon Apr 18, 2022 11:42 am, edited 1 time in total.
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Way »

Sin wrote: Mon Apr 18, 2022 10:32 am Od premiery minęły prawie 3 miesiące, a teraz jest prawie 30 dni na podjęcie decyzji. Zakładając, że ktoś gra od samego początku 3D i podejmie decyzję pod koniec wyznaczonego czasu to łącznie miał 4 miesiące na obadanie gry i podjęcie decyzji. W przypadku nowych osób raczej wątpię żeby w ogóle myślały o powrocie na 2D skoro nigdy nie miały z nim styczności lub trwała dosłownie chwilę. I zdaję sobie sprawę, że każdy gracz najchętniej chciałby żeby opcja przenoszenia się między 2D i 3D była dostępna cały czas bez żadnych ograniczeń, ale to zwyczajnie niemożliwe. Jest zbyt dużo różnic w mechanikach, balansie i systemach, że po prostu nie ma takiej opcji. Poza tym od dawien dawna mówiliśmy, że po premierze 3D wersja 2D nie będzie dalej rozwijana co prędzej czy później spowoduje przepaść między tymi dwoma wersjami (o ile już nie spowodowało). Więc podsumowując tak samo jak przy premierze ludzie mieli 30 dni na przeniesienie postaci na 3D tak teraz kto chce ma 30 dni na przeniesienie postaci na 2D ;)
A w czym problem stanowi by opcja przeniesienia na 2d była na zawsze jak ktoś będzie miał taką ochotę? Nie mówimy to o powrocie z 2d na 3d, ale o samym przeniesieniu na 2d, dlaczego jest ono tak ograniczone skoro zasady są jasne, że robimy to raz a na zawsze?
User avatar
Sin
Simon’s student
Posts: 32
Joined: Mon Jan 24, 2022 9:12 am
Location: Warszawa
SERVER: Thanar
NICK: Sin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Sin »

Way wrote: Mon Apr 18, 2022 11:05 am
Sin wrote: Mon Apr 18, 2022 10:32 am Od premiery minęły prawie 3 miesiące, a teraz jest prawie 30 dni na podjęcie decyzji. Zakładając, że ktoś gra od samego początku 3D i podejmie decyzję pod koniec wyznaczonego czasu to łącznie miał 4 miesiące na obadanie gry i podjęcie decyzji. W przypadku nowych osób raczej wątpię żeby w ogóle myślały o powrocie na 2D skoro nigdy nie miały z nim styczności lub trwała dosłownie chwilę. I zdaję sobie sprawę, że każdy gracz najchętniej chciałby żeby opcja przenoszenia się między 2D i 3D była dostępna cały czas bez żadnych ograniczeń, ale to zwyczajnie niemożliwe. Jest zbyt dużo różnic w mechanikach, balansie i systemach, że po prostu nie ma takiej opcji. Poza tym od dawien dawna mówiliśmy, że po premierze 3D wersja 2D nie będzie dalej rozwijana co prędzej czy później spowoduje przepaść między tymi dwoma wersjami (o ile już nie spowodowało). Więc podsumowując tak samo jak przy premierze ludzie mieli 30 dni na przeniesienie postaci na 3D tak teraz kto chce ma 30 dni na przeniesienie postaci na 2D ;)
A w czym problem stanowi by opcja przeniesienia na 2d była na zawsze jak ktoś będzie miał taką ochotę? Nie mówimy to o powrocie z 2d na 3d, ale o samym przeniesieniu na 2d, dlaczego jest ono tak ograniczone skoro zasady są jasne, że robimy to raz a na zawsze?
To już jest pytanie do osób, które podejmowały tę decyzję. Podejrzewam, że chodzi o czasochłonność i problematyczność, więc wolą to ograniczyć w czasie i skupić się na dalszym rozwoju gry niż codziennie przenosić X kont w jedną czy drugą stronę.


Co do moich poprzednich 2 postów to nie miałem w nich racji. Dowiedziałem się, że przeniesienie postaci z 3D na 2D jest dostępne od początku, a nie od niedawna, więc moja teoria z "4 miesiącami" była błędna. Tak czy siak uważam, że 30 dni to wystarczająca ilość czasu na podjęcie takiej decyzji. Poprzednie posty skasowałem żeby nie wprowadzić więcej osób w błąd.
Giorgio
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Mon Apr 18, 2022 7:52 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 7 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Giorgio »

Mam odczucie że ekipa zadecydowała za mnie gdzie mam grać(czyli nigdzie),dając przez miesiąc szansę nowej wersji ciężko podjąć decyzję skoro miesiąc byla niegrywalna.
Więc jak najbardziej miesiąc to za krótko,terminy na przeniesienie postaci powinny być chociaż dwa skoro podjąć można ją jeden raz,ale to już od was zależy czy wolicie mieć graczy którzy chcą grać w 1 z waszych gier czy w żadną.pozdrawiam skromny gracz z 10letnim stażem
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Onion »

Nie rozumiem Waszego punktu widzenia, większość osób już przed premierą zdecydowała, że wraca na 2d. Ile jest osób, które potrzebowały obadać grę by zdecydować? I ile jest osób, którym te 30 dni nie wystarczają?
User avatar
Skrzatu
One foot in Haligard
Posts: 18
Joined: Sun Apr 17, 2022 5:26 pm
NICK: SkrzatQ
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Skrzatu »

Onion wrote: Mon Apr 18, 2022 12:12 pm Nie rozumiem Waszego punktu widzenia, większość osób już przed premierą zdecydowała, że wraca na 2d. Ile jest osób, które potrzebowały obadać grę by zdecydować? I ile jest osób, którym te 30 dni nie wystarczają?
Czekanie na grę 6lat, ale miesiąc na przeniesienie postaci to troszkę kpina nie uważasz? Zrobiliście ankietę, że wiecie ile osób zdecydowało się wrócić na 2D i ile osób jest, które potrzebują więcej czasu na obadanie gry? Co Wam szkodzi poświęcić chwilę czasu dla "starych" graczy, którzy chcą wrócić? Wspomnę też, że po przeniesieniu postaci Wy nic nie tracicie, a tylko gracz traci zdobyty postęp przez ten miesiąc, bo wracając na 2D jeteśmy ze stanem postaci do 25.01 ;)
"Topką się jest, a nie bywa."
Nejfaz
Still in prologue
Posts: 1
Joined: Mon Apr 18, 2022 4:06 pm
NICK: Nejfaz
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Nejfaz »

Jako iż jestem starym graczem Taernu też uważam, że 30dni to mało czasu na podjęcie decyzji.
Daliście nam niegotową grę, masa bugów, brak stabilności, brak rzeczy, które były na 2D.
Czemu odstawiacie na bok starych graczy, którym się Broken Ranks po prostu nie podoba? Osobiście
nie podoba mi sie wiele rzeczy, m.in. wprowadzane zmiany przez Ekipe.
Moim zdaniem brak klimatu w Broken Ranks, odstawiłem grę na bok.
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”