The Pride of Taern/2D

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
User avatar
OhDaddy
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Mon Apr 18, 2022 1:37 pm
NICK: OhDaddy
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by OhDaddy »

Onion wrote: Mon Apr 18, 2022 12:12 pm Nie rozumiem Waszego punktu widzenia, większość osób już przed premierą zdecydowała, że wraca na 2d. Ile jest osób, które potrzebowały obadać grę by zdecydować? I ile jest osób, którym te 30 dni nie wystarczają?
no byczq powiem ci tak z tego ci bynajmniej mi wiadomo to wiekszosci starych graczy ten okres nie wystarczyl badzmy szczerzy na 3d progres jest niesamowicie spowolniony w porownaniu do 2d co sprawia ze 30dni tymbardziej jest niewystarczajace zeby okreslic sie na ktorym serwerze chcesz grac, nie zapominajmy ze gra jest gatunkiem mmorpg ktory jak sama nazwa wskazuje jest bardzo zalezny od ilosci graczy na serwerze a z racji ze dostalismy taki krotki czas na wybor serwera to wiekszosc osob nie byla pewna swojej decyzji co tym bardziej sprawialo ze coraz wiecej osob sie wahalo nad wyborem ze wzgledu na zadawanie sobie pytania "czy ktos poza mna takze bedzie chcial wrocic i bede mial z kim grac?" zacznijmy tez od tego ze wtedy cale 3d wystartowalo wiec sporo osob chcialo gonic po tzw topke na nowych serwerach wiec raczej nie skupialo sie na tym aby na starych postaciach odkrywac jak wyglada tzw endgame bo wolaly go odkrywac pokolei od poczatku na nowych serwerach a jak wszyscy sie juz przekonali 30dni bylo absolutnie nie wystarczajace aby poznac wszystkie elementy gierki biorac pod uwage roznie powiedzmy style gry i zalozenia graczy. Jesli faktycznie tak bardzo problematyczne jest przenoszenie tych kont to znacznie latwiej byloby zostawic stare konta na 2d i umozliwic gracza granie tylko na nowych na serwerach 3d i przykladowo tylko osoby pewne przeniesienia swoich postaci swiadome bez mozliwosci powrotu a dla reszty dac taka mozliwosc albo po uplywie okreslonego czasu np. pol roku lub po osiagnieciu koncowych etapow gry przez graczy na nowych serwerach cos w stylu zeby padlo juz pierwsze piec moran i taruli zeby tak na dobra sprawe kazda insta byla juz mozna powiedziec przetestowana i kto by chcial mialby mozliwosc zobaczyc jak to wyglada a zamiast tego zostalismy potraktowani w taki sposob a nie inny co sprawia ze nie dziwne jest ze wiele osob czuje sie zmuszanym do grania na 3d ze wzgledu na to ze czas 30dni byl niewystarczajacy na decyzje. Nie zapominajmy takze o tym ze nowi gracze w wiekszosci sa sezonowcami ktorzy jak tylko pojawi sie nowa gierka lub ta im sie znudzi bez zawahania pojda gdzie indziej a aktualnie wyglada na to ze to oni sa priorytetowymi targetami tworcow z jakiegos powodu a starzy gracze ktorzy maja chociazby czy sentyment do gierki czy juz sa zwiazani poniewaz no badzmy szczerzy spora ilosc graczy jest tu juz od ponad 10 lat i byla za rowno podczas dobrych jak i gorszych chwil ktore miala gierka to sa wlasnie mozna powiedziec opluwani i jest im odbierana mozliwosc powrotu do tego na co pracowali i poswiecali swoj czas przez te kilka lat, takze nic dziwnego ze gracze odpuszczaja totalnie granie skoro sa zmuszeni do zostania na 3d ktore badzmy szczerzy jest zupelnie inne niz to co mielismy wczesniej lub to czego niektorzy sie spodziewali a zamiast zobaczyc to na co pracowali przez owy czas poprostu logujac sie na swoja postac na 2d jest ona na serwerze 3d przez mozliwosci powrotu poniewaz czas na decyzje minal.
Image
Image
Zgredeq
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Mon Apr 18, 2022 5:26 pm
NICK: Zgredeq
Has thanked: 12 times
Been thanked: 6 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Zgredeq »

Witam także jestem starym graczem i uważam że te 30dni na przeniesienie postaci to było za mało w szczególności że pierwszy tydzień gry na 3D były takie bugi i lagi że w trentis nie dało się chodzić z powodu lagów. Z myślą pewnie większości graczy myślano ze to naprawicie i będzie lepiej niż na 2d ale jednak większość osób teraz chce przejść spowrotem na 2d. Myślę że powinniście dać trochę więcej czasu niż tylko miesiąc na przeniesienie postaci bo osoby które poświeciły sporo czasu swojego życia na tą grę jak i majątku chciałyby wrócić na 2d jeżeli tego nie zrobiły a chcą zrobić lecz już nie mogą.
User avatar
MissKubuś
Still in prologue
Posts: 1
Joined: Mon Apr 18, 2022 5:58 pm
NICK: MissKubus
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by MissKubuś »

Moim zdaniem ekipa powinna zrobic z Polskimi serwerami tak jak zostało to zrobione na serwerze Rosyjskim, a jak zostało to zrobione już tłumacze. Problem z powrotem na 2D został rozwiązany tak że postacie zostały skopiowane tak by gracze mogli w każdej chwili grać na swoich postaciach na 2D/3D w zależnosci od chęci zagrania w danym momencie dlaczego na Polskich serwerach nie zostało to zrobione tego nikt nie wie. Lecz jeśli na Polskim serwerze nie może to zostać rozwiązane tak jak na Rosyjskim to dobrym rozwiązaniem by była możliwość przeniesienia bez ograniczenia czasowego. :D
User avatar
Skrzatu
One foot in Haligard
Posts: 18
Joined: Sun Apr 17, 2022 5:26 pm
NICK: SkrzatQ
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Skrzatu »

MissKubuś wrote: Mon Apr 18, 2022 6:10 pm Moim zdaniem ekipa powinna zrobic z Polskimi serwerami tak jak zostało to zrobione na serwerze Rosyjskim, a jak zostało to zrobione już tłumacze. Problem z powrotem na 2D został rozwiązany tak że postacie zostały skopiowane tak by gracze mogli w każdej chwili grać na swoich postaciach na 2D/3D w zależnosci od chęci zagrania w danym momencie dlaczego na Polskich serwerach nie zostało to zrobione tego nikt nie wie. Lecz jeśli na Polskim serwerze nie może to zostać rozwiązane tak jak na Rosyjskim to dobrym rozwiązaniem by była możliwość przeniesienia bez ograniczenia czasowego. :D
Wydaje mi się, że Ekipie trzeba dawać gotowe pomysły, bo boją się pytać graczy o opinie. Miał być brak Eventów, a bawimy się świetnie bijąc Wielkanocne grupki! Wystarczyło pod postem na FB zaproponować odpalenie eventu pod zarobek/exp, bez skina;)
Rosyjskie serwery zastosowały fajny patent, mam nadzieję, że uda się Ekipie zrobić coś podobnego.
"Topką się jest, a nie bywa."
User avatar
OhDaddy
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Mon Apr 18, 2022 1:37 pm
NICK: OhDaddy
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by OhDaddy »

Skrzatu wrote: Mon Apr 18, 2022 6:53 pm
MissKubuś wrote: Mon Apr 18, 2022 6:10 pm Moim zdaniem ekipa powinna zrobic z Polskimi serwerami tak jak zostało to zrobione na serwerze Rosyjskim, a jak zostało to zrobione już tłumacze. Problem z powrotem na 2D został rozwiązany tak że postacie zostały skopiowane tak by gracze mogli w każdej chwili grać na swoich postaciach na 2D/3D w zależnosci od chęci zagrania w danym momencie dlaczego na Polskich serwerach nie zostało to zrobione tego nikt nie wie. Lecz jeśli na Polskim serwerze nie może to zostać rozwiązane tak jak na Rosyjskim to dobrym rozwiązaniem by była możliwość przeniesienia bez ograniczenia czasowego. :D
Wydaje mi się, że Ekipie trzeba dawać gotowe pomysły, bo boją się pytać graczy o opinie. Miał być brak Eventów, a bawimy się świetnie bijąc Wielkanocne grupki! Wystarczyło pod postem na FB zaproponować odpalenie eventu pod zarobek/exp, bez skina;)
Rosyjskie serwery zastosowały fajny patent, mam nadzieję, że uda się Ekipie zrobić coś podobnego.
skoro na rosyjskim serwerze to zrobili to nie wystarczyloby poprostu z nimi sie dogadac aby dali gotowy kodzik na to bo zgaduje ze recznie tego nie robili i byloby z glowy? w sensie ekipa ru dla naszej
Image
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by rzuffi »

OhDaddy wrote: Mon Apr 18, 2022 6:55 pm
skoro na rosyjskim serwerze to zrobili to nie wystarczyloby poprostu z nimi sie dogadac aby dali gotowy kodzik na to bo zgaduje ze recznie tego nie robili i byloby z glowy? w sensie ekipa ru dla naszej
"Kodzik" jest ten sam, po prostu serwerem rosyjskim rządziły się inne zasady.
User avatar
OhDaddy
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Mon Apr 18, 2022 1:37 pm
NICK: OhDaddy
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by OhDaddy »

rzuffi wrote: Mon Apr 18, 2022 7:03 pm
OhDaddy wrote: Mon Apr 18, 2022 6:55 pm
skoro na rosyjskim serwerze to zrobili to nie wystarczyloby poprostu z nimi sie dogadac aby dali gotowy kodzik na to bo zgaduje ze recznie tego nie robili i byloby z glowy? w sensie ekipa ru dla naszej
"Kodzik" jest ten sam, po prostu serwerem rosyjskim rządziły się inne zasady.
a o jakich zasadach konkretnie mowa, z tego co nam czas pokazal to regulamin potrafil sie zmienic zaleznie od tego co bylo w danej chwili potrzebne ale pomijajac to zarowno 2d i 3d obowiazuja 2 rozne regulaminy co sprawia ze sa ta na dobra sprawe 2 rozne gry wiec teoretycznie z tego jak to bylo tlumaczone czyli blokowanie kont na jednym serwerze aby grac na drugim jest troszke nie podstawne czyz nie? wracajac do tematu kodziku skoro oba serwery maja dokladnie taki sam to powiedzmy opor w przenoszeniu postaci spowrotem na 2d jest tylko ze strony ekipy poniewaz skoro inna ekipa dala rade dojsc do konsensusu z graczami dochodzac do takiego rozwiazania a nie innego a u jedyne co zostalo nam powiedziane to bodajze to ze jest to ciezkie ze strony technicznej to raczej cos tu jest nie tak ;-) oczywiscie moge sie mylic gdyz tez nie wiem jaka jest roznica miedzy regulaminem naszym a rosyjskim ale skoro dalo sie normalnie kopiowac postacie ze zwyklych serwerow na s0 to wydaje mi sie ze zrobienie czegos takiego teraz tez nie powinno byc zbyt wielkim problemem zwlaszcze ze nasze postacie na 2d dalej stoja na etapie z dnia 25 stycznia wiec raczej nie komplikowalo by sie to jakos przez to ze przez ten czas ktos gral na 3d zamiast 2d
Image
User avatar
ReolekŁzk
Still in prologue
Posts: 1
Joined: Sun Apr 17, 2022 10:53 pm
NICK: BubelQ
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by ReolekŁzk »

Również jestem tego zdania co koledzy powyżej a mianowicie chodzi o czas przeniesienia postaci,30dni? to jakaś kpina z graczy...Czy ekipa nie widzi tego ze tylko traci na tym? Dużo "starych" graczy zakończyło swoją przygodę z grą w wyniku braku możliwości przeniesienia swoich postaci na serwery 2D. Mam kontakt z wieloma osobami co tylko jakby była możliwość wróciłaby na "stare śmieci" chociażby ze względu na sentyment.
User avatar
Skrzatu
One foot in Haligard
Posts: 18
Joined: Sun Apr 17, 2022 5:26 pm
NICK: SkrzatQ
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Skrzatu »

Nie jest przypadkiem tak, że postacie na Serwerach 2D są po prostu wyłączone z logowania? Przecież ja po przejściu na 2D dalej istnieję w rankingu na 3D;)
Wracając na 2D, wracamy ze stanem EQ/depo etc. do 25.01, a więc wychodzi na to, że postacie są już skopiowane i wystarczy parę kliknięć aby móc dalej grać na 2D.
Jest to moja teoria, która może być błędna;)
"Topką się jest, a nie bywa."
Daksza
Still in prologue
Posts: 1
Joined: Mon Apr 18, 2022 8:25 pm
NICK: Reolek
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by Daksza »

Podpinam się do dyskusji. Jako osoba, która poświęciła na tą gierke około 8 lat, zostałem potraktowany w sposób przedmiotowy. Zabraliście starym graczom możliwość grania na serwerze 2d, co wiąze się z zakończeniem gry wielu osób, ponieważ w 30 dni nie ma możliwości wyrobienia obiektywnej decyzji, na jakim serwerze chce się grać. Zresztą tak jak koledzy piszą, daliście nam nie skończoną wersję gry, gdzie na naszych high-140 poziomach, nie możemy przetestować wielu instancji. Myślę, że to nie duży problem poświęcić trochę czasu, na przeniesienie chętnych postaci na stare śmieci. Pozbawiliście nas możliwości cieszenia się starą wersją naszej ulubionej gry. Mam nadzieję, że odpowiednie osoby dotrą do dyskusji i podejmą odpowiednie kroki. Trzymajmy się zasady, że administracja jest od tego, żeby pomagać i wspierać graczy oraz przede wszystkim żeby z nami rozmawiać.
PanUkash
Taernian with basic skills
Posts: 9
Joined: Mon Apr 18, 2022 9:00 pm
SERVER: Ostlor
NICK: PanUkash
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: The Pride of Taern/2D

Post by PanUkash »

Zgadzam się z tym, co zostało napisane przez Skrzata w 100%. Napiszę też jak ja to widzę. Otóż miesiąc czasu na decyzję czy się chce grać na BR czy starym ale jarym 2D to stanowczo za mało. Mało tego - uważam, że przeniesienie wszystkich kont z automatu z Taerna na BR było kiepskim posunięciem. Dla dużej części graczy to posunięcie było jak przysłowiowy policzek. Bo znaczna część z nich chciała (i chyba nadal chce) pozostać na wersji 2D, będąc z tą wersją gry związana dużym sentymentem. Z tego co czytałem w komentarzach poniżej wiele osób obadało BR i nie spodobał się im do tego stopnia, że chcą powrócić na wersję 2D. Miesiąc czasu od pierwszego zalogowania jak dla mnie to stanowczo za mało. Dlaczego? Część graczy ma bowiem czas na grę zazwyczaj tylko w weekendy (wiadomo - praca, obowiązki poza nią, życie towarzyskie). Odejmując pięć dni roboczych i czasami parę weekendów daje to zazwyczaj parę dni. A dla tych osób to za mało, by móc zadecydować o tym, czy zostać na BR czy wrócić na Taern 2D.
Stąd też moja propozycja by ten okres przenoszenia postaci na 2D wydłużyć o parę miesięcy, by odsiać osoby chcące grać na BR od tych, które jednak chcą powrócić na 2D. Przecież ci gracze wiedzą, że 2D wspierane nie będzie (chyba), a mimo to chcą powrócić. Ci gracze od lat są związani z Taernem, więc moim zdaniem chyba powinno się dać graczowi wybór odnośnie tego, gdzie chce grać zamiast stawiać go ciągle przed faktem dokonanym.
Tyle z mojej strony. Jak to zostanie ostatecznie przyjęte, zależy od ekipy. I tylko w sumie od niej ...
Last edited by PanUkash on Mon Apr 18, 2022 10:26 pm, edited 1 time in total.
"Nie ganiam za topką, usuwam się w cień"
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”