Wprowadzenie char bazaru

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
Bait
Still in prologue
Posts: 1
Joined: Sun Feb 27, 2022 11:56 am

Wprowadzenie char bazaru

Post by Bait »

Witam,

Czy ekipa widząc co zaczyna się dziać w gierce, myślała o wprowadzeniu do gry char bazaru tak jak to stało się np w Tibii? Liczba graczy spada, aktywnych drastyczniej, jeżeli ludzie mogliby legalnie z pomocą samego BR kupować konta i nie męczyć się na małym lvl może by to jakoś ruszyło? Przykład sam nie grałem długo w tibie, a gdy wprowadzony został char bazar oszczedził mój czas na przechodzenie smętnych low lvl lokacji, i innych dupereli ktore znam sprzed lat, postacie byłyby za platyne, gracze zyskuja i tworcy tak samo.
Pogadajmy.
Hex
One foot in Haligard
Posts: 12
Joined: Sat Mar 12, 2022 5:35 pm
Been thanked: 4 times

Re: Wprowadzenie char bazaru

Post by Hex »

Pomysł jest genialny, wiele graczy by pewnie wróciło do gry, ale jest jeden problem.
Otóż według mnie, każda postać jest wyjątkowa przez to, że tylko jedna osoba ma do niej dostęp (a przynajmniej w teorii, bo dzielenie jest zabronione). Gdy widzimy konkretny nick mamy pozytywne lub negatywne odczucia jeżeli mieliśmy styczność z danym graczem. Handel postaciami wiązałby się też z handlem nickami, co mogłoby być problematyczne dla ludzi. Ile razy mieliście sytuację, że w grze z tą mechaniką pisaliście do kogoś jak do kumpla, a okazuje się, że właściciel postaci się zmienił? Ja miałem tak wiele razy. Dlatego proponuję, aby była wymagana zmiana nicku po kupieniu postaci, o ile taka funkcja w ogóle wejdzie. Tylko trzeba by pomyśleć nad kosztem dodatkowym tej usługi, aby ludzie za grosze nie zmieniali sobie nicków kupując swoje własne postacie, szczególnie, że na ten moment zmiana nicku jest kompletnie niemożliwa.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Wprowadzenie char bazaru

Post by vixenigris »

Wychodzi się z jakiegoś kompletnie odrealnionego zalozenia, że lepiej wychodzą na zmuszaniu graczy do tworzenia nowych postaci przechodzenia na inne serwery i od nowa od nowa od nowa. Nie widać że to działa, w żadnej grze wcześniej nie działało. Tibia poradziła sobie z tym pierw platnymi transferami warunkowymi. Serwer uwazany był za stary po 2 latach chyba. Z niego można było przejść na stary, ale ze statego na nowy dopiero jak nowy miał 2 lata. Super pomysł. Potem char bazar też pozwolił wrócić graczom którzy rzygali już zaczynałem od nowa. I jakoś się gra kręci, oczywiście nie tak dobrze jak kiedyś, ale kręci. Dobry przykład działań w stronę potrzeb. Tu ci potwierdza że nikt ci nie zabrania zaczynać od nowa na innym serwerze gdzie nie istnieje gracz poniżej 30 lvl już. Więc nic tylko przyjemnosc z gry.
JanZbędny
Taernian with basic skills
Posts: 5
Joined: Tue May 03, 2022 6:13 am
Has thanked: 2 times

Re: Wprowadzenie char bazaru

Post by JanZbędny »

To nawet nie o to chodzi że nie da się przejść od nowa bo się da ale potrzeba pomocy. A z pomocą krucho na serwerze Tolnor poniżej 120 lvla jest się niewidzialnym. Nikomu się nie chce pomagać. To już nie te czasy że ludzie zaczynali grać i każdy każdemu pomagał bo było to i w jego interesie. Na serwerach na pęczki jest kont które mógłyby zmienić właściciela. Chyba że polityka jest taka aby zamknąć serwer nie musząc łożyć środków na jego utrzymanie. Ale to raczej na dłuższą metę kasy nie zarobi. To gracze ustalają reguły rynku zbytu jako usługobiorcy. Pozdrawiam.
User avatar
Adella
Wandering in the Tunnels
Posts: 53
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:59 am
SERVER: Ostlor
NICK: Lulajla
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Wprowadzenie char bazaru

Post by Adella »

Bardzo dobrym argumentem na NIE, są słowa Hexa, właściwie nic do tego już nie trzeba dodawać. Powiązanie nicku z osobą jest bardzo istotne w grze, która mimo wytykanych przez Was wad zawsze mogła poszczycić się aktywnością społeczności. Tu zwykle nigdy nie chodziło o to by pograć, tylko by pograć z konkretnymi ludźmi. Od początku tworzyły się sojusze gildii, przeciwstawne obozy tarcz i czach, od zawsze tworzyły się układy, znajomości i przyjaźnie. To jest oznaką tego, że społeczność serwerowa nie jest tylko pustą definicją.
Osoby, które twierdzą, że są niewidzialne poniżej 120 lev, cóż mogę powiedzieć, bądźcie dalej nijacy, stójcie dalej po Kem czy siedźcie w gildii i czekajcie, aż ktoś będzie Was błagał o bosa. Nie mogę zaprzeczyć, że ostatnio z aktywnością jest trudniej, każdy musi w jakiś sposób przystosować się do zmian i zacząć od nowa, ale jak się nie spróbuje to się nie polubi, taka prawda. Od narzekania i nic robienia sytuacja na pewno się nie poprawi, a wiele zależy od samych graczy.
Ja nie chciałabym wprowadzenia takiego rozwiązania, nie chciałabym grać z nickami, z którymi nie wiążą się dla mnie jakieś historie. Lubię to, że jak widzę jakiś nick na czacie to kojarzę go z konkretną osobą, a te osoby spotykam tu całymi latami. Może wiele rzeczy jest do poprawienia, czy do zmiany, ale na pewno nie to według mnie.
Adella Game Master Thanar
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Wprowadzenie char bazaru

Post by vixenigris »

Jest szereg ludzi którzy już nie grają i nie widzisz ich nicku od x miesięcy, taka postać jest już tylko i wyłącznie nickiem w rankingu lub nawet nie istnieje już w nim. Char bazar zakrecilby tymi postaciami i reszta rozwinęła by się tak jak powyżej. To nie przestepstwo zrobić SWOJĄ postać nie od nowa. Wbrew temu co uważa się powyżej. Nic się nie rujnuje takiego czego już nie zrujnowano, a co mogłoby jeszcze wstać gdyby dać to w ręce kogoś innego. Dla ciebie może lepszy nick kolegi w znajomych który nie loguje już rok, nawet go nie wspominasz już na grze, ktoś by mógł pograc i znaleźć przyjaciół i social się kręci. Nie ma tu demonologii
User avatar
TenObcy
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Sun Jan 30, 2022 11:11 am
Location: Madagaskar
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Wprowadzenie char bazaru

Post by TenObcy »

Napisałeś "gracze zyskują i twórcy zyskują"
Jak to widzisz? Rozpiszesz ogólny zarys z przykładowymi cenami
przekształcenia, zapłaty gracz-gracz itp. jak to ma wyglądać w BR, czy chcesz przenieść "1:1" pomysł ze wspomnianej przez Ciebie gry.
Masz jakiś plan, czy tylko rzuciłeś pomysł z innej gry?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu Tak, nie…Nie podoba się. Mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie."
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”