Szczera prawda o BROKEN RANKS

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
CrazySickJones
Still in prologue
Posts: 1
Joined: Wed Apr 27, 2022 6:25 pm
NICK: CrazySickJones
Been thanked: 3 times

Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by CrazySickJones »

Z powodu swojej irytacji chciałbym przekazać swoje odczucia co do gry którą kiedyś większość z nas kochała a stała się największym zawodem 2022 roku :) Ahh Taern.. piękne wspomnienia gdy wracało się po szkole siadało w 5 na tsie/discordzie z kolegami rozmawiało na różne tematy, a w tle piękne odgłosy walki ładnie wyglądające RÓŻNIĄCE się od siebie postacie, wszystko było przejrzyste, wszystko było tak jak trzeba.. az do 25 stycznia tego roku, gdy wszyscy razem doczekaliśmy się długo oczekiwanej gry zapowiedzianej przez twórców... Synergetyki, brak kasowego, nawet spoko skiny, buggi, lagi, nieprzejrzysta i nie dopracowana gra.. w ten dzień umarła gra którą kochaliśmy przy której każdy się świetnie bawił serwery nie były aż tak opustoszałe a gospodarka na rynku po prostu była :) Po pierwsze rozumiem, że broken ranks to kompletny skok na kasę i naplucie nam w twarz ze strony twórców ale nie musieliście usuwać kasowego, żeby jedynym sposobem na zakup skina było kupienie go za prawdziwe pieniądze i tak kto by chciał by go kupił a jak nie to sobie uzbierał EWENTUALNIE uwaga podsuwam pomysł - zakup skina za prawdziwe pieniądze tak jak robi się to z paczkami platyny. Skiny nie muszą być w premium shopie i nie muszą niszczyć gospodarki całej gry. Po drugie popełniliście błąd z wprowadzeniem synergetyków i najlepiej byłoby je usunąć lub zmienić ich zastosowanie jako gorsza alternatywa dla przedmiotu rangi rarowej, ponieważ jak wszyscy dobrze wiemy RARY sa teraz nic nie warte i nie mają żadnego znaczenia oprócz broni, bo jakimś cudem nie przyszło wam do głów zrobić synergetyków broni wtedy to by była fajna gra hehehe. Jednym z większych atutów taernu było to, że jak miało się do założenia nowego rara pancerz, spodnie, cokolwiek co zmieniało wygląd postaci sprawiało to poczucie chęci do gry bo... jak moja postać będzie wyglądać gdy założę całkowicie nowe eq.? Na 140lvl może każdy wyglądał tak samo, ale chociaż była możliwość przekolorowania tej postaci, którą równiez z premierą broken ranks nam odebrano może i są wciąż morphy w grze, ale to nie to samo paczka platyny jak na dzisiejsze standardy kosztuje krocie jedyną racjonalną opcją jest to, aby takową zakupić znów za prawdziwe pieniądze a to i tak tylko jeden morph :P kiedyś ludzie narzekali że na end gam'ie wygląda się tak samo to teraz macie :D WYGLĄDACIE TAK SAMO OD 10 lvl xDDDD aż do końca gry no chyba że kupicie sobie skina za 2,5k platyny co nie? xD Największym problemem twórców jest to, że nie potraficie się przyznać do błędu i go po prostu naprawić. Usunięcie synergetyków (lub ich całkowity rework) to nie krok w tył lecz krok w przód. Jako twórcy powinniście mieć do takich rzeczy jaja i nie bać się, że na czacie wyleje się fala maćków 15 lat którym starzy dają miesięcznie kieszonkowe 50 złoty na platyne bo zabierzecie im itemki które całkowicie psują grę (w końcu nam starym graczom już pokazaliście, że nie interesuje was zdanie graczy). Tylko postawić na swoim, po czasie każdy by wam dziękował i może gracze urażeni tak samo jak i ja postanowiliby powrócić do gry i znów bardzo fajnie się przy niej bawić :) A więc podsumowując moją wypowiedź Krok 1. Usunięcie lub całkowity rework synergetyków aby te były słabsze od rarów Krok 2. Zmienienie opcji zakupu skinów na prawdziwą walutę a nie w grze za walutę "dodatkową xD" Krok 3. Przywrócenie kasowego co by gospodarka znów zaczęła hulać (tak alchemia złota jest kompletnym [niewypałem] i totalnym pochłaniaczem czasu, nagroda jest kompletnie nie adekwatna do czasu spędzonego na zleceniu) Krok 4. Jak najszybsze przywrócenie starych bossów. Przestańcie sobie zawracać głowę eventami bo to nie one budują rozgrywkę w tej grze Krok 5. Przywrócenie czatu bocznego, który sprawiał że gra była mega przejrzysta. Na koniec targowisko najprawdopodobniej skończy tak jak cały mechanizm wypraw który już jest zastąpiony z powrotem czatem wyprawowym. Jest czat handlowy, a więc ludzie są raczej z tą opcją bardziej zżyci mam nadzieję, że pomogłem. Dziękuję Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :D

Edytowałem wyraz nieprzyzwoity, rzuff
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by rzuffi »

W jednym wątku piszą "koniecznie eventy", tutaj opinia, że eventy niewiele znaczą w obliczu braku starych bossów - nikt z Was nie ma racji. I eventy i bossy są ważne i nad ich wprowadzaniem pracujemy.
Co do zlecenia na złoto - w poprzedniej wersji było zdecydowanie przekokszone, decyzja o osłabieniu może i kontrowersyjna, jednak potrzebna.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by vixenigris »

W całej historii taernu nie cofnieto zmiany , która okazała się chybiona. Zawsze wychodzili z założenia, że "utrze się" z czasem się przyzwyczają, kilka lat przyzwyczajania się i przez przypadek odkryto 100% metodę tworzenia społeczności zgorzkniałych, sfrustrowanych graczy:D. Czuje dokładnie to samo co ty, nic dodać nic ując
dasi
Wandering in the Tunnels
Posts: 56
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:22 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by dasi »

rzuffi wrote: Wed Apr 27, 2022 9:29 pm W jednym wątku piszą "koniecznie eventy", tutaj opinia, że eventy niewiele znaczą w obliczu braku starych bossów - nikt z Was nie ma racji.
A co za różnica co piszą gracze? 90% ogarniętych graczy chce usunięcia synergetyków i ani razu nawet się do tego nie odniesiono. Niech sobie każdy pisze co chce. Wy i tak będziecie robić swoje.
Jachu
One foot in Haligard
Posts: 13
Joined: Thu Apr 21, 2022 12:11 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by Jachu »

Tak, chcemy zmiany tych synergoli, tylko że jak to teraz naprawić? Usunąć wszystkie synergole z postaci, to trzeba dać im coś w zamian, bo dajmy że 70% graczy poza bronią ma same eq synergetyczne, a tym bardziej na nowych serwerach. Wtedy trzeba by było każdemu dać komplet rarów na ten lvl, lecz komplet rarów, który się da każdemu osłabi ich postacie z dnia na dzień. Domyślam się, jak ciężko jest cofnąć coś takiego i nie ma tu złotego rozwiązania tego problemu. Na dodatek eriby i mirisy spowodowały, że wiele osób sprzedało swoje resowki do kowala, bo po co mieć 6 pierścieni, skoro można mieć 2 i będą uniwersalne. Tak drastyczna zmiana nie spodoba się równiez hlvl graczom, którzy władowali ogromne środki w złożenie tych synergoli na 110+.
Nie wiem jak miałaby wyglądać wtedy rekompensata. Jakieś pomysły? Można postawić graczy przed faktem dokonanym i co wtedy będzie? No wspomniane awantury, niesmak i kolejna zmiana zasad w trakcie gry. Ile kolejnych osób odejdzie? Ja bym mimo wszystko już tego nie tykał pod żadnym pozorem.

Być może dopiero po fakcie zdajecie sobie sprawę, że trzeba było nie wypuszczać gry w takim stanie, trochę powtórzyliscie błąd CDPR, a skaza na wizerunku jest nieodwracalna. Nikt Wam tu tego nie życzył, ale się stało.

Jakbyście nie zauważyli, my tu piszemy o tych problemach, dajemy propozycje, a @Rzuff kolejny raz piszesz, że nad tym pracujecie. To wszystko jest proces złożony i za długo to trwa, a nie informujecie nas o NICZYM.

Eventy są potrzebne i nie ma co twierdzić, że jest inaczej, ale co? Event raz w miesiącu, duża aktywność przez 2 dni, a przez kolejnych 28 dni pustki? Nie o to tutaj raczej chodzi. Róbcie dalej swoje i nie słuchajcie się nikogo. A osoby, które takie rozwiązania wprowadziły, mam nadzieję że konsekwencję poniosą, bo jedyne komu zaszkodziliście to nam graczom. Sobie również na pewno. Nikt nie chce patrzeć na te puste serwery i smutno się robi, gdy się o tym myśli. Nigdy nie jest za późno na poprawę sytuacji, skończcie się temu przyglądać i działajcie, bo bezczynnością nic nie osiągnięcie. Informujcie nas o sytuacji często, nie raz na miesiąc postem napisanym na odwał. Albo może mamy zamilknąć i jednak wszystko jest dobrze?......
C4sster
Simon’s student
Posts: 39
Joined: Wed Mar 09, 2022 4:52 am
Been thanked: 9 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by C4sster »

Juz prosciej bedzie polepszyc rary zamiast zmian w synergrtykach, nikt nie bedzie narzekal, wrecz przeciwnie.

Druga rzecz, targowisko jest potrzebne, jak z tego zrezygnuja koncze z ta gra. Zamierzam sie w grze relaksowac a nie patrzec na czat handlowy po pare godzin szukajac przedmiotow mi potrzebnych. Targowisko oszczedza takze kupe czasu ludzia ktorzy go maja malo na gre.

Jedyny problem jaki widze w targowsku to to ze bedzie problem w platnosci platyna, chyba ze bedzie mozna juz wtedy placic zasobami dodanymi do postaci. Jak zrobia targowisko tylko pod zloto, to znowu beda mieli rzesze wkur...nych ludzi.
User avatar
Skrzatu
One foot in Haligard
Posts: 18
Joined: Sun Apr 17, 2022 5:26 pm
NICK: SkrzatQ
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by Skrzatu »

Moim zdaniem Broken Ranks zostało wydane pod naciskiem graczy, którzy to wszędzie gdzie się dało pisali "kiedy 3d" etc.
Po 2-3 latach od przełożenia premiery BR osobiście zacząłem odbierać te słowa jako mem jak i pewnie większość osób;)
Broken Ranks w obecnej chwili jest DLA MNIE zwykłym prankiem ze strony Ekipy. Dużo osób przestało przez to grać, a w poprzedniej produkcji tj. Taern byli codziennie zalogowani na swoją postać, prankiem też jest 30dni czasu na przeniesienie postaci/konta na 3D, ale o tym jest osobny post;)
"Topką się jest, a nie bywa."
User avatar
TenObcy
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Sun Jan 30, 2022 11:11 am
Location: Madagaskar
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by TenObcy »

Tak sobie czytam i odnoszę wrażenie, mając w pamięci forum Taern, że nic nie jest tak jak dawniej. Drygu się zestarzał i po prostu Mu się nie chce...prawda, że jak zaczynał miał cele, marzenia, pewie duzo sobie obiecywał po produkcji, jak to wszystko ruszyło i były tłumy. Potem coś się zaczęło pieprzyć. Musiał zatrudnić nowych programistów, pewnie grafików, "qmasterów" osoby z polotem i pomysłami, ale jak to w życiu bywa, ten co dużo krzyczy o swoich umiejętnosciach, przeważnie jest znawcą "prosze włączyć i wyłączyć komputer" Poza tym nie oszukujmy się ekonomia przedsięwzięcia wymuszała niejako "brać najtańszych" :D Gdy po latach zaniżania lotów i pomysłów, które były torpedowane i punktowane przez doświadczonych graczy, wszedł pomysł. Przenosimy się na nowa platformę, która daje nam nieograniczone możliwości. Nie wiem co nie pykło? Zapewnienie, że "jesteśmy gotowi" czy błąd krytyczny niemożliwy do poprawienia przez obecny team (Drygu nie może wszystkiego robić sam, a przecież czytaliśmy nie raz "Drygu już nad tym pracuje") w każdym bądź razie produkt, który wg słów Krzysztofa miał wyjść dopracowany...a wyszedł mocno okrojony. Według mnie dostaliśmy taką grywalną reklamówkę. Być może przemawia przeze mnie gorycz, być może się nie mylę. Jak już pisałem na początku, pamiętamy Forum Taern, gdzie Krzysztof przyznawał się do błędów, obiecywał się zająć problemem, informował o krokach itd...Dziś czasem napisze jakiś funkcyjny w typie "co z tego, że leje, za to jaką mamy fajną miejscówkę i gdyby nie deszcz to i widoki byłyby zajefajne w "ptak"
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu Tak, nie…Nie podoba się. Mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie."
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by vixenigris »

Rary sa polepszone. To nie jest żadne rozwiązanie, bo nikt nie złoży rara na 80 jeśli red na 90- 100 jest lepszy już, bo po kiego. Lepiej robić redy systematycznie. Może rary przerobić na takie dla petow?
Riwus
Wandering in the Tunnels
Posts: 69
Joined: Thu Mar 31, 2022 3:52 pm
Location: Galaktyka KrVix
SERVER: Ostrol
NICK: Riw
Been thanked: 14 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by Riwus »

Moja szczera prawda?
To już nie jest to samo.
Równo lub sprawiedliwie, nigdy razem.
A jeśli winogrona naprawdę są kwaśne?

Washi 9 maja 2018 https://i.imgur.com/aUcHtjb.jpeg
Latarnia 5 maja 2020 https://i.imgur.com/2UcAQI6.jpeg
Imisindo 5 maja 2022 https://i.imgur.com/dAyMkWm.png
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by rzuffi »

vixenigris wrote: Wed Apr 27, 2022 9:35 pm W całej historii taernu nie cofnieto zmiany , która okazała się chybiona. Zawsze wychodzili z założenia, że "utrze się" z czasem się przyzwyczają, kilka lat przyzwyczajania się i przez przypadek odkryto 100% metodę tworzenia społeczności zgorzkniałych, sfrustrowanych graczy:D. Czuje dokładnie to samo co ty, nic dodać nic ując
Daleko się nie cofając - czat wyprawowy.
Riwus wrote: Thu Apr 28, 2022 8:29 pm Moja szczera prawda?
To już nie jest to samo.
Całkowicie się zgodzę, Broken Ranks to już nie jest Taern, a my też nie jesteśmy tacy sami - sporo osób postarzało się o dobre 10 lat, przez ten czas utrwaliły się przyzwyczajenia, urosły oczekiwania.
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”