Uzasadnienie banów z Taernu.

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
User avatar
TenObcy
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Sun Jan 30, 2022 11:11 am
Location: Madagaskar
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Uzasadnienie banów z Taernu.

Post by TenObcy »

Pogrzebałem trochę w regulaminach 
Jedziemy:
§15 p.4 regulaminu BR (pozwolę sobie wkleić cytat żebyś nie musiał szukać)
4. W przypadku, gdy dochodzi do łamania Regulaminu, a w następstwie do blokady konta Gracza, Gracz nie będzie uprawniony do dochodzenia od Usługodawcy na tej podstawie jakichkolwiek odszkodowań, zwrotów kosztów zakupionej Platyny oraz przeniesienia Platyny i innych zasobów z zablokowanego konta na nowo utworzone konto w Grze.
Niby nic, a jednak. Nie jest określone w której grze gracz miał dostać Bana. Jest za to wyraźnie określony termin Usługodawca, którym jest firma Whitemoon...Dalej:
§15 p12 regulaminu Taern
12. W przypadku konieczności zakończenia prowadzenia usług związanych z serwisem taern.pl lub samą Grą, Usługodawca poinformuje Graczy o tym fakcie na stronie taern.pl na 1 miesiąc przed odłączeniem dostępu Graczy do Gry lub samego serwisu taern.pl
To również zostało zrobione.
Rejestrując się na nowe konto w grze Broken Ranks gracz musiał zaakceptować regulamin – odsyłam do §15 p4 BR.
vixenigris wrote: Mon Apr 25, 2022 3:09 pm ...Zostaliśmy zmuszeni do zrobienia nowego konta i maila, co juz lamie pewne prawa bo powoduje że jesteśmy podkategoria uslugobiorcow, (nie możemy korzystać z usługi dopóki nie zrobimy innego maila) która musiała się z jakiegoś powodu posunąć do zrobienia nowego maila.
Mnie nikt nie zmuszał. Ciebie zmuszali? Na policję trzeba było zadzwonić...zaraz straciliby ochotę do wymuszeń! Chciałem, to zarejestrowałem się i jak już pisałem wyżej nie musiałem robić na nowym mailu! Mam dokładnie taki sam jak na Taern.
Poza tym gra z przyczyn marketingowych zmieniła nazwę, a tak naprawdę jest to ten sam twór. Te same postacie, mechanika gry, przedmioty, wreszcie lvl postaci przeniesionej. To, że ma inne adresowanie wymusiła zasada stron internetowych.
Napisz mi tylko, gdyby firma Whitemoon nie zrobiła nowej odsłony gry to dalej miałbyś Bana? Myślę, że tak. Myślałeś, że przechodząc na nowe serwery odzyskasz „topową postać” z kasą eq itd. Nawiasem mówiąc nieźle musiałeś narozrabiać, lub masz totalnego pecha.
I na koniec
§18 p. 6 Taern.
Ewentualne spory wynikłe z niniejszej umowy rozpatrywać będzie sąd powszechny właściwy dla siedziby usługodawcy.
Riwus wrote: Mon Apr 25, 2022 6:22 pm Nie znajomość prawa szkodzi
Mhm właśnie tak. Straciłeś 6 miesięcy, bo nie przeczytałes regulaminu.

Czuję się również w obowiązku zaznaczyć, że większości działań ekipy nie rozumiem i nie popieram...stąd też pod koniec działalności Pride of Taern moja aktywność mocno spadła, a rejestracja i bytność na Broken Ranks to bardziej ciekawość niż chęć kontynuowania przygody z firmą Whitemoon. To tyle co chciałem napisać w tym temacie.
Last edited by TenObcy on Tue Apr 26, 2022 9:27 am, edited 1 time in total.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu Tak, nie…Nie podoba się. Mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie."
Riwus
Wandering in the Tunnels
Posts: 69
Joined: Thu Mar 31, 2022 3:52 pm
Location: Galaktyka KrVix
SERVER: Ostrol
NICK: Riw
Been thanked: 14 times

Re: Uzasadnienie banów z Taernu.

Post by Riwus »

TenObcy wrote: Tue Apr 26, 2022 9:02 am Niby nic, a jednak. Nie jest określone w której grze gracz miał dostać Bana. Jest za to wyraźnie określony termin Usługodawca, którym jest firma Whitemoon...Dalej:
"Nie jest określone" jest wyraźnie zdefiniowane w regulaminie "GRA(USŁUGA)" a to wnet na początku regulaminu, to jak go przeczytałeś?
Wszystkie kary uzasadnione w danych regulaminie odnoszą się tylko do danej jednej gry. Ponieważ są dwie gry, dwie usługi świadczona drogą elektroniczną i dwa regulaminy tych usług.

Definicja Gry(Usługi) w regulaminie Taernu.

Definicja Gry(Usługi) w regulaminie Broken Ranks.


Gdybyś nie wiedział, ekipa potwierdziła moje słowa.
TenObcy wrote: Tue Apr 26, 2022 9:02 am §15 p12 regulaminu Taern
„12. W przypadku konieczności zakończenia prowadzenia usług związanych z serwisem taern.pl lub samą Grą, Usługodawca poinformuje Graczy o tym fakcie na stronie taern.pl na 1 miesiąc przed odłączeniem dostępu Graczy do Gry lub samego serwisu taern.pl”
To również zostało zrobione.
Rejestrując się na nowe konto w grze Broken Ranks gracz musiał zaakceptować regulamin – odsyłam do §15 p4 BR.
"To również zostało zrobione" Co ty gadasz? Przecież dalej świadczą usługi związane z serwisem taern.pl.
Dalej można grać w taerna.
TenObcy wrote: Tue Apr 26, 2022 9:02 am Poza tym gra z przyczyn marketingowych zmieniła nazwę, a tak naprawdę jest to ten sam twór. Te same postacie, mechanika gry, przedmioty, wreszcie lvl postaci przeniesionej. To, że ma inne adresowanie wymusiła zasada stron internetowych.
FAŁSZ
Gra nie zmieniła nazwy. To nie jest ten sam twór w rozumieniu PRAWA.
Równo lub sprawiedliwie, nigdy razem.
A jeśli winogrona naprawdę są kwaśne?

Washi 9 maja 2018 https://i.imgur.com/aUcHtjb.jpeg
Latarnia 5 maja 2020 https://i.imgur.com/2UcAQI6.jpeg
Imisindo 5 maja 2022 https://i.imgur.com/dAyMkWm.png
Riwus
Wandering in the Tunnels
Posts: 69
Joined: Thu Mar 31, 2022 3:52 pm
Location: Galaktyka KrVix
SERVER: Ostrol
NICK: Riw
Been thanked: 14 times

Re: Uzasadnienie banów z Taernu.

Post by Riwus »

vixenigris wrote: Mon Apr 25, 2022 9:29 pm https://prnt.sc/ttz_aGCZvQ0L
dokładnie tak ban został przeniesiony z taerna, z tego maila nie moge już korzystać z usługi. Graczom bez bana ciężko uwierzyć w pewne rzeczy, ale będzie zaskoczenie jak znajdą się kiedyś po drugiej stronie:D
Próbowałeś się odwoływać na supporcie Broken Ranks? Nie na supporcie Taernu.

Szczerze wierze że wygrasz sprawę w sądzie.
Kontaktowałeś się z rzecznikiem praw konsumenta?


Oni kompletnie zawalili sprawę, dali bany który nie mają uzasadnienia w Broken Ranks.
A to jest już łamanie regulaminu BR co jest łamaniem PRAWA z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Równo lub sprawiedliwie, nigdy razem.
A jeśli winogrona naprawdę są kwaśne?

Washi 9 maja 2018 https://i.imgur.com/aUcHtjb.jpeg
Latarnia 5 maja 2020 https://i.imgur.com/2UcAQI6.jpeg
Imisindo 5 maja 2022 https://i.imgur.com/dAyMkWm.png
User avatar
TenObcy
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Sun Jan 30, 2022 11:11 am
Location: Madagaskar
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Uzasadnienie banów z Taernu.

Post by TenObcy »

Riwus wrote: Tue Apr 26, 2022 9:24 am Gdybyś nie wiedział, ekipa potwierdziła moje słowa.
Dziwne, kiedy Ci wygodnie wierzysz w to co pisze Ci ekipa :)
Zauważyłeś, że usługodawcą w Taern i BrokenR. jest Krzysztof i firma Whitemoon? "Przypadek? nie sondzem"
Co by nie napisać, jestem ciekawy jak sąd potraktuje tę śmieszną sprawę...pisz jaki będzie wyrok, chociaż za 2-3 lata to pewnie nie będę
pamiętał o tym nic nie znaczącym epizodzie. Stawiam, że oddalą Twoje zarzuty i...co mnie boli, przerzucą koszty sądowe na skarb państwa.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu Tak, nie…Nie podoba się. Mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie."
Riwus
Wandering in the Tunnels
Posts: 69
Joined: Thu Mar 31, 2022 3:52 pm
Location: Galaktyka KrVix
SERVER: Ostrol
NICK: Riw
Been thanked: 14 times

Re: Uzasadnienie banów z Taernu.

Post by Riwus »

TenObcy wrote: Tue Apr 26, 2022 9:46 am Zauważyłeś, że usługodawcą w Taern i BrokenR. jest Krzysztof i firma Whitemoon? "Przypadek? nie sondzem"
Oczywiście że to zauważyłem, a wiesz że to nie ma żadnego znaczenia? To są dwie różne usługi.
Dalej nie udzieliłeś odpowiedzi na moje pytanie, w 1 wpisie. Po twoich wypowiedziach widzę że nie jesteś wstanie odpowiedzieć.
TenObcy wrote: Tue Apr 26, 2022 9:46 am Co by nie napisać, jestem ciekawy jak sąd potraktuje tę śmieszną sprawę...pisz jaki będzie wyrok, chociaż za 2-3 lata to pewnie nie będę
pamiętał o tym nic nie znaczącym epizodzie. Stawiam, że oddalą Twoje zarzuty i...co mnie boli, przerzucą koszty sądowe na skarb państwa.
A składałem jakąś sprawę? Wiedziałbyś to gdybyś czytał ze zrozumieniem.
Równo lub sprawiedliwie, nigdy razem.
A jeśli winogrona naprawdę są kwaśne?

Washi 9 maja 2018 https://i.imgur.com/aUcHtjb.jpeg
Latarnia 5 maja 2020 https://i.imgur.com/2UcAQI6.jpeg
Imisindo 5 maja 2022 https://i.imgur.com/dAyMkWm.png
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Uzasadnienie banów z Taernu.

Post by vixenigris »

O moją sprawe się nie bójcie. Ban jest i tak kwestia poboczna. Złamanie polityki prywatnosci i naruszenie danych osobowych to gwóźdź programu. Z powodu tych rzeczy domniemam ze sad rejonowy skierowal sprawe wyzej do okregowego. Najważniejsze że w tych sprawach nie muszę nic więcej wykazywac. To uslugodawca musi dowieść że nie naruszyl niczego. No niestety ja pokazałem że naruszył i jak. Nie wiem co zrobią dalej, ale nie widzę tutaj nic co by miało usprawiedliwic pogwalcanie rodo. Efektem pogwalcenia tych rzeczy był mój ban. Nie powinno do niego dojsc gdyby zachowywali się poprawie ustawowo. Taka jest kolejność zdarzeń
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Uzasadnienie banów z Taernu.

Post by Way »

Jak dla mnie temat bez sensu bo sam organ powinien uznać kto jest winny a kto nie i żadne uświadamianie graczy nie powinno mieć miejsca dopóty nie będzie jasno sprawa w sądzie rozstrzygnięta. Obecny stan tego tematu można uznać za nieuzasadniony gdyż ktoś mógł czegoś nie zobaczyć co zobaczy sąd i wtedy będziemy mieć dla wszystkich jasny dowod czy temat ma rację czy nie. Czekam aż sprawa zostanie rozstrzygnięta i zostanie wszystko pokazane na tacy co i jak w tym temacie istnieje. Pozdrawiam :)
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Uzasadnienie banów z Taernu.

Post by vixenigris »

No i to jest błąd. No to nie sad nakazuje tylko ustawa o swiadczeniu usług drogą elektroniczna i ustawa o ochronie danych osobowych. To nie bajki tylko zelazne wytyczne. Gracz który się na to powola u ekipy powinien być przeproszony a sprawa cofnieta. Nie jest, dopiero tutaj musi wkroczyc sad. Jest to już po szkodzie, która nastapila. Spróbuję to tak opisac.
--_Panie uslugodawco żeby mnie zbanowac musieliście użyć danych których nie zbieraliscie w tym celu. Zakazane jest używanie zebranych danych w celu innym niż zaakceptowany, chciałbym żeby ban został po dobroci cofnięty.
_Ban podtrzymany pozdrawiam
=D
To jakbyś się zastanawial czy ktoś mógł wziąć na ciebie kredyt bo mu dales dowód. Nie w tym celu mu go dałeś. Tu już kwestia odszkodowania nie racji. Gdybym się mylił. Wtedy rodo musiało być mieć charakter.... Raczej wskazowek nie zasad.
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Uzasadnienie banów z Taernu.

Post by Way »

vixenigris wrote: Tue Apr 26, 2022 8:45 pm No i to jest błąd. No to nie sad nakazuje tylko ustawa o swiadczeniu usług drogą elektroniczna i ustawa o ochronie danych osobowych. To nie bajki tylko zelazne wytyczne. Gracz który się na to powola u ekipy powinien być przeproszony a sprawa cofnieta. Nie jest, dopiero tutaj musi wkroczyc sad. Jest to już po szkodzie, która nastapila. Spróbuję to tak opisac.
--_Panie uslugodawco żeby mnie zbanowac musieliście użyć danych których nie zbieraliscie w tym celu. Zakazane jest używanie zebranych danych w celu innym niż zaakceptowany, chciałbym żeby ban został po dobroci cofnięty.
_Ban podtrzymany pozdrawiam
=D
To jakbyś się zastanawial czy ktoś mógł wziąć na ciebie kredyt bo mu dales dowód. Nie w tym celu mu go dałeś. Tu już kwestia odszkodowania nie racji. Gdybym się mylił. Wtedy rodo musiało być mieć charakter.... Raczej wskazowek nie zasad.
No dlatego sąd musi wkroczyć by to rozstrzygnąć, bo właśnie możesz się mylić a tylko sąd pokaże rację, nie Ty sam. Dlatego uważam że póki sąd tego nie zrobił nie powinieneś się wypowiadać jako mędrzec dla graczy. Warto po prostu poczekać i raz na zawsze udowodnić swoją rację jeśli ją oczywiście masz ;)
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Uzasadnienie banów z Taernu.

Post by vixenigris »

Nie mędrzec i nie udowodnić. Bardziej pasowało słowo uświadomić. Gracze powinni wiedzieć, zwać sobie sprawę. Ponieważ tego nie wiedzieli robiono z nimi co się podobało. Sprawdzali miasta z których logowali, bawili się w szpiegow, robili zestawienia tych danych na podstawie których bany szły, bo sobie założyli że nie jest możliwe takie a takie logowanie przez jedną osobę. Nasuwa się pytanie może słusznie? Nie, raczej to chyba bezprawne zagrania?
Jeśli ma się coś kiedyś zmienić to najpierw świadomość graczy potem ekipa. Forum i tak świeci pustkami więc tutaj i tak nie ma co robić. Nie lubisz mnie więc zawziales się że cwaniakuje. Pomysł o tym tak, stała mi się krzywda i cicho nie będę. No niestety :D. Byłem w dodatku cenzurowany ustawicznie na ten temat. To też wzmaga krzyk.
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Uzasadnienie banów z Taernu.

Post by Way »

vixenigris wrote: Wed Apr 27, 2022 8:33 am Nie mędrzec i nie udowodnić. Bardziej pasowało słowo uświadomić. Gracze powinni wiedzieć, zwać sobie sprawę. Ponieważ tego nie wiedzieli robiono z nimi co się podobało. Sprawdzali miasta z których logowali, bawili się w szpiegow, robili zestawienia tych danych na podstawie których bany szły, bo sobie założyli że nie jest możliwe takie a takie logowanie przez jedną osobę. Nasuwa się pytanie może słusznie? Nie, raczej to chyba bezprawne zagrania?
Jeśli ma się coś kiedyś zmienić to najpierw świadomość graczy potem ekipa. Forum i tak świeci pustkami więc tutaj i tak nie ma co robić. Nie lubisz mnie więc zawziales się że cwaniakuje. Pomysł o tym tak, stała mi się krzywda i cicho nie będę. No niestety :D. Byłem w dodatku cenzurowany ustawicznie na ten temat. To też wzmaga krzyk.
Krzywdę to póki co sam sobie uznałeś i kompletnie nie bierzesz pod uwagę, że możesz nie mieć racji i błędnie uświadamiasz graczy. Póki w sądzie nie wygrasz to nie masz jakichkolwiek dowodów na to co mówisz, że jest prawdą, są to jedynie Twoje domniemania ;)
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”