Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
User avatar
Skrzatu
One foot in Haligard
Posts: 18
Joined: Sun Apr 17, 2022 5:26 pm
NICK: SkrzatQ
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by Skrzatu »

Grafika grafiką, ale niektóre elementy to porażka, mam nadzieję, że uda sie to poprawić aby itemy na 30-90 nie wyglądały lepiej od itemów na endgame, a w zasadzie jest to jedna z rzeczy, która mnie odrzuciła od BR. Nie wiem na jakim etapie jest "pigmentowanie" EQ, ale wydaje mi się, że dalej nie jest wprowadzone, a więc nie lepiej się skupić na dodaniu kolorowania EQ zamiast skinów kolorowych?

Rownież mam nadzieję, że Broken Ranks utrze nam wszystkim nosa i wrócę zaczynając przygodę od nowa;)

Wyciąłem cytat, proszę nie cytować całych wypowiedzi bez potrzeby - Onion
"Topką się jest, a nie bywa."
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by Way »

Co do pigmentów to już mogę Ci odpowiedzieć że są odrzucone na dosyć daleki plan. Usłyszysz o tym w wywiadzie rotcat bodajże tak kanał się nazywał bo tam Drygu o tym się wypowiedział.

Co do grafiki to uważam że to co było brzydkie w 2d to fajnie poprawili ale to co było ładne w 2d zrypali po całości np gronostaj czy klata x lecia były brzydkie i teraz jest idealnie ale taki salmurn czy cień tarula zwalili po całości

Wyciąłem cytat, proszę nie cytować całych wypowiedzi bez potrzeby - Onion
C4sster
Simon’s student
Posts: 39
Joined: Wed Mar 09, 2022 4:52 am
Been thanked: 9 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by C4sster »

Moim zdaniem po zmianach w robieniu flaszek powinna nastapic zmiana w cenie odkupywania aquapetow. System z zalozenia jest zly, to jak z sytemem emerytalnym w Polsce, zeby utrzymac to przy zdrowiu potrzeba zwiekszajacego sie ciaglego naplywu nowych graczy robiacych male i srednie flaszki dla zarobku. A tak nie bedzie, nigdy tak nie jest, po jakims czasie wysokich lvli bedzie tyle ze mala flaszka kosztowac bedzie krocie.

Wg mnie awuapety powinny byc teraz tez odkupywane za imperialy badz plate. Powiedzmy 20 platy, badz 100 imperialow.
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by Way »

C4sster wrote: Fri Apr 22, 2022 4:41 am Moim zdaniem po zmianach w robieniu flaszek powinna nastapic zmiana w cenie odkupywania aquapetow. System z zalozenia jest zly, to jak z sytemem emerytalnym w Polsce, zeby utrzymac to przy zdrowiu potrzeba zwiekszajacego sie ciaglego naplywu nowych graczy robiacych male i srednie flaszki dla zarobku. A tak nie bedzie, nigdy tak nie jest, po jakims czasie wysokich lvli bedzie tyle ze mala flaszka kosztowac bedzie krocie.

Wg mnie awuapety powinny byc teraz tez odkupywane za imperialy badz plate. Powiedzmy 20 platy, badz 100 imperialow.
Dla mnie wada obecnego systemu jest to że całkowicie nie usunęli dropa flaszek z mobów przez co przyszłość prawdopodobnie będzie taka jak na 2d czyli farmy modli czy fyo po flaszki a obecnie bardzo opłaca się farma dusz na htage bo lecą tam OF przez co nie opłaca się moim zdaniem robić MF ani kf skoro u zielarza wymienimy sobie flaszki na takie jakie chcemy. Oczywiście w changelogu widać informacje ze z tematem flaszek będzie coś jeszcze robione, mimo to rozwój gry tak przyspieszyl ze obawiam się iż nie zdążą z tym na czas i cały crafting nadal nie będzie używany przez graczy bo benefity z bicia bossów dają lepsze perspektywy.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by vixenigris »

C4sster wrote: Fri Apr 22, 2022 4:41 am Moim zdaniem po zmianach w robieniu flaszek powinna nastapic zmiana w cenie odkupywania aquapetow. System z zalozenia jest zly, to jak z sytemem emerytalnym w Polsce, zeby utrzymac to przy zdrowiu potrzeba zwiekszajacego sie ciaglego naplywu nowych graczy robiacych male i srednie flaszki dla zarobku. A tak nie bedzie, nigdy tak nie jest, po jakims czasie wysokich lvli bedzie tyle ze mala flaszka kosztowac bedzie krocie.

Wg mnie awuapety powinny byc teraz tez odkupywane za imperialy badz plate. Powiedzmy 20 platy, badz 100 imperialow.
Z wszsytkim można się zgodzić, poza jednym pety 80 lvl kosztują 10pl lub po czasie za darmo do odbioru, więc taka cena za aquapeta jest o tyle bez sensu, że one nie dorastają do tych petów 80, z jakiej racji ich używanie ma być droższe. Ich cena i tak zbliża się do tych z klatek gildijnych na 80 lvl. Wystarczy już chyba kosztów. Zlecenie na jedzenie nie przemawia do mnie pod względem ceny. Zlecenie na jaedzenie było tak oplacalne, że ludzie robili je i beda robic zamiast zlecen na kase/expa. To żadna krzywda nie była. 10 min dobry exp kasa jak sie chciało sprzedać, to nie jest taka niedogodnośc za jaką sie uważa. NA starych serwerach 1000 hedzenia było warte 250k a zestaw na odkupienie aqua 270k. Jedzenia tego wystarczało w zasadzie na 10 dni może 6dni jak pet był wysoki. W ciągu 10 dni aqua pet używany zdychał sobie z 5-10x jak był używany a pet 80 lvl w tym czasie wygenerował koszty na 100pl. Tutaj nie sposób ustawić znaku równośći, ba znak równości nie powinien tutaj w ogole być postawiony to są pety 65 lvl im brakuje 2 miesiące pracy nad nimi żeby osiągneły poziom 80. Wtedy je można porównywać, można je tak smao ubrać i porównać. Tak więc pety są słabsze na początku, tak samo kosztowne, problematyczne do uzbierania flaszki no i kilka x droższe w ozywianiu. Z drugiej strony mamy tylko jedną wadę żarcie dla peta. to tyle
Jachu
One foot in Haligard
Posts: 13
Joined: Thu Apr 21, 2022 12:11 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by Jachu »

Cześć.
To raczej nie jest kwestia tego, kto na czym został oszukany, ale to, że wiele graczy po premierze BR coś straciło:

1)
Jedni stracili chęć do gry przez synergetyki (i wcale się im nie dziwię) - to właśnie przez nie wartość rarów do beirn* sięgnęła poziom dna (jedyne co jest warte uwagi w tej chwili, to bronie).
*Nawet z morany - przez co już tam nikt nie chodzi, bo po co tracić czas na bossa, z którego jedynie dropią "zabawki", a nie godne uwagi rary.

Na dodatek nowi gracze mając tak ułatwioną rozgrywkę przez lecące zewsząd synergole, że po max trzech dniach mieli full eq za darmo praktycznie szybko się znudzili grą, bo jak się nie znudzić kiedy można pójść na bossa, na którym kiedyś, żeby dać radę trzeba było mieć lvl podobny do rarów(i to jeszcze ubrany w full rary na swój lvl i dobre sklepówki), które z tego bossa dropią, a dziś w full synergolach można iść tam 10-15lvli wcześniej - tu przykład Garthmog, ale to samo jest na losowych z jeziora, że idą tam levele, które na 2d nigdy by się tam nie znalazły.

I jeszcze dochodzi do tego "zmiana zasad w trakcie gry" - czyli obniżenie szansy na drop biżuterii + dobrych bonów na synergolach - Ci co nadropili wcześniej to mają, a reszta niech płaci grubą kasę na ich kupienie (O tym też wspomnę niżej)

Nauczenie ludzi, że rary dropiące z 90% instancji to eski - równie dobrze można zamiast rarów dropiących na nich, dać od razu tyle esek ile by było za ich przetopienie. Proste rozwiązanie.

°°Jeśli jeszcze namieszacie w synergolach i osłabicie ich staty lub bony, to odejdą następni gracze, bo rary, które dropili szły na eski i nie mając innego eq w zamian, będą mieli przez to osłabione postacie. To sprawi, że porzucą tę grę i w najlepszym wypadku zrobią awanturę na czacie w grze/discordzie/tu na forum. - tego już się nie da odwrócić

2)
Balans flaszek spowodował efekt odwrotny do zamierzonego, bo zamiast jako tako ułatwić ich robienie, sprawiono, że nikt ich nie robi i stało się to trochę kulą u nogi tak naprawdę. Wiemy, że są zapowiedziane dalsze prace nad tymi flaszkami, lecz potrzeba szybkich zmian, a wiemy że to się nie wydarzy szybko. Oczekiwaliśmy zmianę składników na niektóre flaszki, których zdobycie było bardzo problematyczne, a dostaliśmy system, który tylko wydłuża ich pozyskanie.

C)
Pety to kolejna rzecz, nad którą trzeba się pochylić nie za pół roku, nie za 3 miesiące tylko natychmiast.
Wiadomo, że pety to dość istotny element każdej gry i pomagają każdemu, a raczej powinny pomagać. Wiele petów jest w ogóle nieprzydatnych i przy ich wyborze/oknie kupowania powinno być ostrzeżenie, że bierze się je na własną odpowiedzialność. Wspominano w tym temacie i wiele razy wcześniej, że system petów, ich rozwój, za mały przyrost statów na wysokim poziomie, brak lepszego eq od wielu lat. Także nic nie warte rary dla nich w większości, bo wiemy, że tylko isghir, basteja, husek i rary z modły są coś warte - ale chociaż to kolejne eski, nie?. Jedyne opaski warte uwagi z Mortusa są niemożliwe do zdobycia, a nie ma po dziś dzień żadnej alternatywy. Resówki dla petów są za słabe i nikt ich prawie nie kupuje, bo dają za mało statów i różnica między 5*, a 1* to 4 staty, których nawet ten pet nie poczuje.

Po co ja się na ten temat będę rozpisywał, skoro wszyscy wiedzą, że pety DMG+jedyny pet, który sypie obszarowkami Sol nieważne jaki ma lvl(80+) , są słabsze od MO 40-60lvli niżej -ich nieopłacalność powoduje, że każdy woli wziąć peta debuffera - który spełnia swoją rolę(nie - nie chcę, żeby pety zastępowały graczy, bo nie o to chodzi, ale trud włożony w wyexpienie peta powinien przynieść większe korzyści niż większe HP i "trochę" więcej DMG) . Taki nowy gracz nie będąc świadomym sytuacji, biorąc np Feniksa i wiele innych petów, które nie dość, że biją mniej niż gracze o 20-30lvli mniejszych od tego peta, w ogóle nie ma resów - będzie żałował każdej wydanej platy na niego. Oglądałem filmiki na YouTube z prezentacji różnych watah i zwykle dominują te same schematy, bo nikt rozsądny nie weźmie peta-śmiecia, który nic nie robi.

Dziś nawet trudno jest kupić zestaw reanimacyjny. Jedyne, co załatwi sprawę to zlecenie na ten zestaw, ale czy zdecydujecie się na taki ruch?

D)
Zarobek/Sprzedaż itemów w sklepie/Kasowe
Brak kasowych spowodował dramatyczną sytuację na serwerach powodującą, że złoto ulatnia się z postaci w tak szybkim tempie + rozwalona ekonomia, że gracze sami nie wiedzą jak teraz zarobić na czymkolwiek poza pewnym mięskiem i dropem tych rarów i synergoli, które JESZCZE trzymają cenę. Tylko, że do tego trzeba mieć farta.
Obniżenie otrzymywania golda za itemki w sklepie względem 2d też nie pomoże w rozwijaniu się, które kosztuje (ulepszanie za złoto choćby), walutą wiodącą na nowych serwerach jest plata, bo nie ma złota na serwerze jest słabym rozwiązaniem, ale chociaż pozwala platyniarzom szybko otrzymać od innych graczy tego, czego potrzebują
Zlecenie na sztabkę złota jest tak nieopłacalne, że aż szkoda słów. Każdy normalny wie, że zamiast robić ten DQ, w tym czasie zarobi więcej na mięskach i to nie ruszając się po całej grze i latając za jakimiś grupkami i itemami po wszystkich krainach. 250k? Przecież to jest 5 mięsek. Za to zlecko powinno być CO NAJMNIEJ 400k+(100k exp dla peta/180k dla gracza/150psycho)- żeby graczom chciało się do tego podchodzić, ale co ja tam wiem(...).
E)
Znajomi. Jak każdy wie, znajomi przyciągają znajomych - a co za tym idzie ogólną aktywność na serwerze. Przecież jak się gra w ekipie to jest lepiej. Po premierze BR, gdy otwieram okno znajomych, zazwyczaj jest szaro, a kolorowe awatary graczy dostępnych policzę na palcach jednej ręki. Te szare awatary w moim odczuciu pokazują, jaką szarzyzna tu panuje, a będzie coraz gorzej. Tak jak znajomi przyciągają znajomych, tak pustki na serwerach generują coraz większe pustki.


Pisać sobie możemy tutaj na forum i wiele osób tu się wypowiadających pisze bardzo wartościowe posty, które nie są w ogóle zauważane przez to, że wg Was to jest marudzenie. Tylko, że to nie jest marudzenie, a prośba i domaganie się reakcji na to co się dzieje. Co, bawi wszystkich Was, że tyle graczy "wyjechało" stąd w podróż bezpowrotną? Nie sądzę.

Czy zostaną podjęte jakieś działania mające na celu to wszystko zatrzymać? Ja tego nie wiem, ale wiem, że gracze nie będą czekać w nieskończoność na różne zmiany, które są obowiązkowe i wymagają NATYCHMIASTOWEGO działania, bo każdy dzień tu jest na wagę złota.
Ktoś wspomniał tu na forum: Ratujcie to, co macie zamiast się zastanawiać co będzie potem. I my, którzy chcemy w to grać tu walczymy o to, ale jeśli będziemy tylko na nasze wołanie dostawać odbijające się echo, to to pisanie się skończy, zamilkną czaty i światła będą musiały zgasnąć. Wytrwałości i do dzieła. Czekamy na efekty
Last edited by Jachu on Sat Apr 23, 2022 12:28 am, edited 2 times in total.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by vixenigris »

Wystarczyło zrobić tak, że z synergetyków bonus, który mamy nie podmienia sie z byle gów***, które zostało kupione na merge. 5x mniejszy drop synergetyków i każdy by sobie bujał powoli swoje ulubione bonusy, bez przesady 1-3 itemyki reszta może nawet rary? Hohoho odważne stwierdzenie ale uważam, że mogłoby tak być. Kazdy synergetyk bylby wart a te z dobrymi bonusami bylyby warte krocie. Nawet mogło by być 50% szans na zniszczenie i tak by warto było robić swoje ulubione. Kazdy by kupowal jakiekolwiek synergetyki zeby postawic swoj na wyzszy lvl, miałyby wartość. Ale nieee..... postawiono jak zawsze na losowość i frustrację. Tak dla pokazania, że jeśli coś chcemy to na 100% tego efektu nie osiągniemy. Jaki osiagniemy? no niesamowicie roaczarowujący. Falszywy ruch a ja taki mialem juz na wszytkich itemach i całe skupowanie tygodniami poszlo się... Bo bonus podmieniony. Strach kupic synergetyka, który nic nie wniesie poza ogromnym ryzykiem stracenia czegos. Wystarczyło tylko wyeliminować losowość i postawić na cięzką pracę graczy, oni by to docenili. Ale mamy losowy sytem losowości i nie panujemy wcale nad rezultatem Nie sposób dropnąc dobrych synergetyków więc każdy biega w takich na lvl 50-60 bo takie się jeszcze udalo zrobić. Czy to dobrze? Moze więc przejda na rary? NIE ktos kto uwalił cała kase, nerwy i czas w synergetyki nie odstawi ich do depo na rzecz rarow SZCZEGOLNIE jak przyszłość danego rara jest świetlana na może max 10 następnych lvli. Po prostu go szlak trafi i tyle dobrego sie stanie. Ulepszanie to kolejny kon trojanski na nowych serwerach. Sprawa ma się w ten sposób - ten kto nie ulepszył synergetyka na 20 lvl stracil praktycznie szanse ulepszania go na 60+. Jest to po prostu zbyt drogie. 2kk znika w 3 minuty a zarobienie go trwało 3 tygodnie. Nie da się, można bylo tego dokonać tylko na małych lvl synergetyka potem jest to absurdalne. Dziś myślałem, że chyba znalazłem fajny sposób na zarobek na wieży. No kurcze opłacało sie bić deszczem (łucznik) te grupki szybko, fajnie i przyjemnie 3x redy 20 lvl po 4 wieżach jakies 80k kasy. Co się stało na 5tej? Hoh padl więc 300k w plecy i sens jak szybko się pojawił tak szybko zniknął.....
C4sster
Simon’s student
Posts: 39
Joined: Wed Mar 09, 2022 4:52 am
Been thanked: 9 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by C4sster »

Ja uwazam ze psychowlasciwosci z synergetykow powinny byc calkowicie usuniete, a moze raczej w ogole nie dodane. Teraz juz na to troche za puzno, pisk i jek bylby przeogromny na forum i nic dziwnego jak ktos krocie wydal.
Jachu
One foot in Haligard
Posts: 13
Joined: Thu Apr 21, 2022 12:11 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by Jachu »

Synergole już tak wniknęły w tę grę, że następna jakakolwiek zmiana w którąkolwiek że stron, będzie na niekorzyść graczy. Lepiej zostawić to tak jak jest, bo awantur nie da się uniknąć, jak kolega wyżej wspomniał.

Trzeba się wziąć za inne elementy, czyli NATYCHMIASTOWE łączenie serwerów, moje typy :
Kadarin + Taharin
Izin + Zunar
NO I TOLNOR I OSTLOR

Jestem przekonany, że łączenie, przynajmniej na razie pozwoli przetrwać tym serwerom i razem z wprowadzeniem dezeta ożywi się sytuacja nawet gry solo razem z tą instą.
- Tym samym, porzuciłbym wprowadzenie marionetki na rzecz szybszego wprowadzenia lodowego smoka, ponieważ nie dość, że na mario i tak mało kto będzie expił, to przez synergetyki, rary z mario i tak są nic nie warte. Lodowy smok to taka insta, na którą pójdą levele 65-90 na nowych serwerach, a nawet i więksi, co rozrusza też trochę rejon płaskowyżu na każdym serwerze.
- Następny aspekt, że nikt prawie na Moranę nie chodzi. Tutaj trzeba wprowadzić, że tam dropią poza rarami wyłącznie synergole od 110lvla,inaczej nie da się uratować tej insty.
- Kolejny to pety, wspomniałem wyżej, nie ma co się powtarzać

Coś mi przyjdzie do głowy to naskrobię. Nie jestem od wprowadzania zmian, a regulamin zabrania działań na szkodę tej gry, lecz to Wy najbardziej zadziałaliscie na jej szkodę przez zmiany, których gracze nigdy nie zaakceptują i porzucili tę grę ludzie, którzy grali po 8+h dziennie do tego stopnia, że już nawet nie logują. Wszystko można poprawić, ale też nie można na te zmiany czekać nie wiadomo ile. Ktoś się tego posłucha i weźmie to do serca, czy jednak przemknie bez echa i odpowiedzi? Odpowiedzi, których nie ma
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by vixenigris »

Ja nie rozumiem dlaczego nie można zrobić jednego serwera z Polaków i eu. Co, pogryzli by się? Po postu by pograli sobie. Polskie serwery to jedne które jakoś ciagna, co jest ciekawsze wielu graczy oczekując sukcesu popełniło błąd i sa na eu jak ja w związku z tym eu też mają sporo Polaków. Jeden serwer mógłby jakoś przetrwać w jakości takiej jakiej był u schylku taern. Można też czekać aż każdy zagraniczny zdechnie całkiem i zostana tylko polskie....
Jachu
One foot in Haligard
Posts: 13
Joined: Thu Apr 21, 2022 12:11 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by Jachu »

Myślę, że połączenie serwerów w jeden międzynarodowy to już tylko w ostatecznej ostateczności.
Gra jest ładna, co do tego nie ma wątpliwości. Przed premierą i na testach (nie wziąłem w nich udziału), z tego co czytałem i słyszałem, grało się zupełnie inaczej.

- Rozwalenie skilli na 21 poziomów to był strzał w stopę, którego się nikt nie spodziewał. Stary system sprawdzał się ponad 11,5 roku, teraz tylko się go niepotrzebnie pogmatwało.
- Cooldown na potach to jest kompletne nieporozumienie i bardzo negatywnie gracze go odebrali, bo co innego było na becie, a dodatkowo obecny czas oczekiwania zmusza do kupowania potów minimum po 500 na wymagających wyprawach. Na początku rozgrywki nie jest tak widoczne, ale już nawet na losowych, biciu duszy na htagę i na lugusie jest widoczne i denerwujące. Już lepiej było na 2d, gdzie szybciej wychodziło potanie przeciągając, a teraz nawet na przeciąganiu jest cooldown, który dodatkowo wydłuża ładowanie platy na postać.
- Sklepy premium, które pozwalały na 2D odkupić pety u dowolnego NPCa, w BR tego nie ma, co powoduje, że posiadacze petów recepturowych nie mogą ich odkupić na draugulu i ivravulu. Pety z gildii... Nie ma problemu teleport zwojem i odkupujemy... Bez komentarza.
- Brak eventów z inicjatywy administracji od premiery(nie chodzi tu o wielkanocny), ale tu też ma to się do tego, że nawet Mistrzowie Gry nie biorą udziału w życiu gry i nie grają już swoimi postaciami. Oni też mają (lub bardziej - mieli) znajomych, którzy odeszli z gry, a pustoszejące serwery ani trochę nie zachęcają do grania. Może jest to też związane z tym, że mają więcej obowiązków z logami, sprawami na supporcie i ogarnianiem problemów, ale brak GMów na serwerze grających wraz z innymi graczami jest dość zauważalny.

Kiedy będą jakieś odpowiedzi na te pytania? Proszę, niech ktoś się wypowie. Co? Zwykły szaraczek, który widzi problemy na codzień. Proszę jeszcze raz o odpowiedzi i działania w imieniu wszystkich. Naprawdę. Bo aktywność na serwerze na event wielkanocny była dość duża, to teraz dopiero na koniec października do Dziadów mamy czekać na powtórkę? Kogo to bawi? Na pewno nie graczy, którzy szukają po 4 godziny ekipy od V1 po Loski i Tarula. A to, że są nowi gracze zwiastowały pytania "Kto pomoże z Zotandemonem? " i "Ktoś pomoże z Wilczą Suką? ". Dawno nie widziałem nic podobnego. Trzeba coś pisać i działać, ale ile można się prosić.
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”