Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by vixenigris »

Chciałbym, żeby gracze wrzucali tutaj swoje historie gdzie i jak poczuli się oszukani w grze. Sam wstawię na początku kilka swoich

Z braku laku gracze byli zmuszeni zrobic aqua pety nie gildijne. Oczywistym przykładem jest Hohgrat vs motyl.
Aktualnie postawienie motyla kosztuje 5pl jest to wartosc 25k. Postawienie Hohgrata kosztuje 9 flaszek których wartość wynosi około 300k czyli ponad 50pl. Ale to nie są wszsytkie dokonania ekipy w ostatnim czasie. Rebalans flaszek wymusza robić flaszki oddolnie. Zeby zrobić 9 duzych flaszek trzeba pierw zrobic 9 malych potem 9 średnich i dorzucic wiecej przedmiotów ze zbieractwa. Czas pracy wydłuża się dodatkowo 3 krotnie. Słowo WYDYMANI, bo tacy sa gracze, którzy kupili hoha szczegolnie na nowych serwerach. Zrobienie hoha było absurdalnie ciezkie, czasochlonne i okropnie drogie. W zamian właściciele hoha dostali coś czego koszt utrzymania jest 10x wiekszy i kolokwialnie mówiąc ten pet nie ma żadnych ale to żadnych właściwości lepszych od samego motyla. Sam na wlasne oczy widziałem jak 53 motyl bije po 140 gdy moj hoh 67 bije po 100. Jego "buffowanie się" nie robi nic ponad marnowania czasu w rundzie. Zabranie w tym czasie punktów akcji lub zatrucie jest o wiele wiele bardziej pomocne. Na evencie już 5 raz wskrzeszałem peta czego koszt wyliczam na te 250pl, właściciele motyli wydaja na taka ilość wskrzeszeń 25 platyny. Jakie są wasze przemyślenia odnośnie balansowania gry? Ja już dłużej nie umiem w nia grać - po prostu się nie da. Granie w tej grze opiewa na popełnieniu szeregu bledów, których nie popelniliśmy z własnych wyborów. Po prostu nasze wybory w drodze balansu/zmian lub zwyzajnej akcji zniechecania do gry graczy okazały się bez zadnego sensu czy pokrycia. Nie odda sie nam czasu, pracy, efektów ani itemów- nic. Jest to regularny zabieg twórców. Sprowadzić graczy do nowego początku. Jakie wy macie przemyślenia odnośnie gry? Fajnie wam się gra? Napiszcie, może tylko ja czuję się wydymany chętnie wyprostuję swoje przemyślenia w oparciu o wasze. Chciałbym, żeby ten temat stał się czymś co warto przeczytać z perspektywy gracza, zeby nie popelnić koszmarnych bledów robiąc coś co twórcy sobie ustalili 10x drozsze bez zadnego większego sensu.
MaxMar
One foot in Haligard
Posts: 13
Joined: Sun Feb 20, 2022 12:04 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by MaxMar »

Niestety cały system petów recepturowych i gildyjnych wymaga rebalansu. Jedyne pety, które jako tak się trzymają to ogary, małpa i kruk. Ale myślę. że jeśli coś miałoby zostać zmienione w grze to powinno też je objąć, a sam system petów powinien objąć też zmiany resów w zależności od lvla lub poprzez jakieś lvlowanie - ot nowy sposób na pozbywanie się surowców chociaż. A może połączyć to z jakimś systemem osiągnięć - i ulepszenia petów powinny obejmować wtedy właśnie jakieś cele do wykonania, do tego oczywiście surowce - złoto, platyna i np. elementy do zrobienia lub flasze/inne przedmioty do zdobycia? Oczywiście to wszystko powinno zostać zrobione sensownie, żeby zysk i czas wymagany do wykonania takiego ulepszenia by się opłacał. Tylko taki system wyeliminuje podział na pety, które mają sens i te, które są bezużyteczne (droga ekipo - wystarczy spojrzeć na % udział niektórych petów). Tylko przez taki rework można zapanować dokładnie nad balansem petów moim zdaniem. Bo obecna sytuacja jest wręcz patologiczna i np. drugą klatkę możnaby usunąć i nikt by tego nie zauważył. Do tego przydałyby się zmiany rang niektórych petów (szczególnie gildyjnych). Tak samo poruszana w temacie sytuacja wkrzeszania petów recepturowych - co najmniej o jeden poziom obniżyć ilość flasz niezbędnych do wkrzeszenia peta. A może skoro koszt peta recepturowego jest obecnie wyższy niż koszt peta gildyjnego to też można mu dodać jakiś cooldown jeśli chodzi o samoistne wskrzeszanie? Ogólnie nieważne o czym będziemy tu pisać, bo nie spodziewam się żadnych sensownych zmian. Niestety. System petów (jak i wiele innych aspektów) powinny zostać zreformowane przed wypuszczeniem 3D, które w obecnym stanie jest grą nie w pełni grywalną - brakuje mu targowiska, areny itd.
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by Way »

Napisze krótko w punktach gdyż nie ma sensu rozpisywać się:
1. Póki twórcy zamierzają wprowadzać części zamierzonych zmian, które rozkładają się na lata to nie ma to żadnego sensu, bo za każdym razem jest ktoś pokrzywdzony w obojętnie jakim aspekcie - mantra typu "czekaj cierpliwie" nie przemawia do mnie. Wolę konkrety kiedy gdzie a przede wszystkim DLACZEGO?
2. Każdy taki temat jest uznawany przez moderatorów i innych jako hejt - póki tak będzie to nie mamy nawet po co pisać, bo tymbardziej się spłaczą, że nic nie doceniamy i tylko krytykujemy i mamy czekać cierpliwie.
3. Sam regulamin kwapi się na dymanie graczy (pkt 16 podpunkt 10 polecam) ;)
4. Póki twórcy będą uznawać, że Road Mapa jest czymś wybitnym i ma starczyć graczom to nie wróżę dobrej i świetlanej przyszłości dla tej gry.

Pozdro :)
Mhm
One foot in Haligard
Posts: 18
Joined: Sat Jan 29, 2022 1:29 pm
Been thanked: 2 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by Mhm »

Way wrote: Mon Apr 18, 2022 5:59 pm
3. Sam regulamin kwapi się na dymanie graczy (pkt 16 podpunkt 10 polecam) ;)
Cóż, to powoli zmierza w kierunku standardu. Coraz więcej dostawców treści cyfrowych przechodzi na taki model dostarczania treści. Niewątpliwym plusem jest to, że jak BR padnie, to nie zostanie nawet pudełko, więc nawet nic nie trzeba będzie wywalać do kosza. :lol:
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by vixenigris »

Kolejna ciekawostka która pewnie zostanie naprawiona dopiero gdy mleko już się całkiem rozleje. Cena kudłacza 9kk cena twiga 3.6kk plus 700 pl ( na dzisiejsze na nowym EU 3,5kk). Więc Kudłacz to ma być taki pet który zrujnuje portfele na nowym serwerze a na takim 5 letnim będzie tanszy. Dlaczego? DLACZEGO? Gdzie tu sens. Aqua pety aktualnie robią to samo sa 10x droższe w utrzymaniu za parę lat będą może 3x. Dlaczego zmieniono tylko ceny petow małych na imperialy. Przecież dostrzeżono ten problem, wiedzą o nim i nic nie robią dopóki nie będzie już po ptokach i połowa graczy kupi krzywdząco i niesprawiedliwie. Dlaczego zawsze musi być grupa graczy pokrzywdzonych. Dlaczego nie można zareagować na dniach może tygodniach tylko reakcja na przestrzeni miesięcy lub lat?
RadiRyc
Taernian with basic skills
Posts: 9
Joined: Sat Mar 26, 2022 10:44 pm
NICK: RadiRyc
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by RadiRyc »

ja mam aquaere, i powiem tak, nie uzywam za wiele jej, chyba ze na jakies marne insty na ktorych idzie jej latwo bo koszt wskrzeszenia to jakas paranoja... zamiast uzywac peta to jej nie odpalam bo moze padnie.. pomijajac juz to ze przestalem grac jakies 2 tyg temu , jako nowy gracz dobilem do 82 lvl rycem i podziekuje za ta gre. o balansie postaci juz nie wspominam, trzeba bylo wybrac mosia i moglbym solowac i zarabiac, a tak mam ryca warzywo. i moja gra zostala zakonczona, podziekuje za swietnie zbalansowane klasy, trzeba bylo dodac w napisach poczatkowych, uwazaj jak bierzesz ryca bedziesz warzywem i nic solo nie dasz rady zrobic , a jak dasz rade to potrwa to 7 razy dluzej, i musisz miec peta bo sam to jestes placek... nie ma balansu, nie ma balansu petow, bo powiedzcie mi np jak moj pet moze stac nie dajac sobie po 1 pa w kazda strefe? i dostaje hity na 100%tach? to jest az zalosne. w innych grach, nerfy bufy klas, itemow leca co sezon zeby odswiezyc rozgrywke tutaj rebalansu petow i profesji nie doczekamy sie za pare lat, dlatego straciliscie moja kase ktorej wplacalem duzo i nie zamierzam juz ani zlotowki, i nie tylko moja bo widze jak serwy obumieraja.. takze zycze powodzenia z rozwojem gry, ale nie dla mnie i nie dla 95% graczy ktorzy odeszli/odejda przez wasze nierobstwo :) pozdro ekipa dobra robota
!
MaxMar
One foot in Haligard
Posts: 13
Joined: Sun Feb 20, 2022 12:04 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by MaxMar »

RadiRyc wrote: Tue Apr 19, 2022 6:24 pm ja mam aquaere, i powiem tak, nie uzywam za wiele jej, chyba ze na jakies marne insty na ktorych idzie jej latwo bo koszt wskrzeszenia to jakas paranoja... zamiast uzywac peta to jej nie odpalam bo moze padnie.. pomijajac juz to ze przestalem grac jakies 2 tyg temu , jako nowy gracz dobilem do 82 lvl rycem i podziekuje za ta gre. o balansie postaci juz nie wspominam, trzeba bylo wybrac mosia i moglbym solowac i zarabiac, a tak mam ryca warzywo. i moja gra zostala zakonczona, podziekuje za swietnie zbalansowane klasy, trzeba bylo dodac w napisach poczatkowych, uwazaj jak bierzesz ryca bedziesz warzywem i nic solo nie dasz rady zrobic , a jak dasz rade to potrwa to 7 razy dluzej, i musisz miec peta bo sam to jestes placek... nie ma balansu, nie ma balansu petow, bo powiedzcie mi np jak moj pet moze stac nie dajac sobie po 1 pa w kazda strefe? i dostaje hity na 100%tach? to jest az zalosne. w innych grach, nerfy bufy klas, itemow leca co sezon zeby odswiezyc rozgrywke tutaj rebalansu petow i profesji nie doczekamy sie za pare lat, dlatego straciliscie moja kase ktorej wplacalem duzo i nie zamierzam juz ani zlotowki, i nie tylko moja bo widze jak serwy obumieraja.. takze zycze powodzenia z rozwojem gry, ale nie dla mnie i nie dla 95% graczy ktorzy odeszli/odejda przez wasze nierobstwo :) pozdro ekipa dobra robota
!
Tez gralem rycem kiedys i skonczylem na 80-84 poziomie rowniez (nie pamietam dokladnie kiedy byla pierwsza przerwa). Z tego samego powodu. Jedyna funkcjonalnosc tej klasy to bycie podnozkiem druzyny lub bb/mo bedac dokladniejszym. Moja cala aktywnosc w grze polegala na staniu i wbiciu buffow. Potem koniec. Grajac pod druzyne jestes wlasnie tym warzywem, ktory nic nie osiagnie sam i zawsze bedzie zalezny od innych graczy. Ale taka patologia obecnego systemu klas postaci. Ogolnie to nie doswiadczyles najgorszego jeszcze, czyli wymiana na mniejszy lvl bo daje +x% bonusu do lvla, a Ty zostajesz z niczym na swoim wbijanym poziomie :P

Jak juz wyzej pisalem, system petow to kolejny aspekt gry, ktory wymaga SOLIDNEGO rebalansu. Juz nie mowiac o tym, ze grajac z petem tak naprawde tracisz - po pierwsze jak chcesz uzyc wiecej niz jednego peta - spada Ci drop. Po drugie tracisz expa. I najwazniejsze - tracisz ogromne ilosci zlota (na utrzymanie peta + ze względu na osłabienie ZNACZNE dropa golda przy biciu z petem). Wiec jak grasz klasa postaci, ktora nie jest dmger i nie robi wszystkiego w chwile to jedyne co Ci zostalo to skonczyc gre. Jak chcesz pograc solo z petem to przed Toba ciagle rzucane klody pod nogi. Chcesz expic peta, ale nie mozesz go wlaczyc na bossie x bo nie dostaniesz wartej czegokolwiek nagrody nawet. Wiec masz wybor - dalej nic nie znaczyc i grac bez peta, lub sie meczyc z petem jako jedyna alternatywa, niczym Syzyf. Czy mozna prosic kogos z ekipy o jakikolwiek komentarz na temat obecnego systemu petow?
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by vixenigris »

Jest nas gorzej. To że mniej spadnie to problem drugoplanowy. To że modliszka rzuca 1 flaszkę a jak skasuje aquapeta to potrzebne jest 9? Jak to się ma opłacać? Bo red 40 lvl spadnie za 200k? A te 150-200 potek co w drodze poszło to na fundusz zdrowia było? 15-20pl to 100k dokladamy flaszki jak nie wyjdzie i mamy modliszkę warta 400k plus która oddala 200. Może po 20 coś spadnie? Po 20 jest się już 1,5kk na minusie...... Taern jak zdychal był w 10x lepszej kondycji i sytuacji dropa niż teraz po tych wszystkich zmianach. To co leci z bossów to tylko i wyłącznie eski. Sam już zeskowalem 2 powroty ivra i nadzieję pokoleń po 2-3* to nie sa przedmioty to są eski. To również sa jedne z pierwszych przedmiotow..... Przepraszam pakietow esek z tego bosa i nie można tego nikomu wcisnac. A używanie peta jest często droższe niż najlepsze co może spaść z danego bosa. Zanim kupiłem hoha nie przeliczylem sobie tego. Teraz po ewencie za głowę się łapie. Kupiłem peta którego mnie nie stać żeby używać.... Koledzy z gildii za darmo odbieraja pety po czasie albo płacą 5pl czyli 25k. Jest to 10 k mniej niz kosztuje jedna flasza a muszę ich przynieść 9!. No i pet jest totalnie bezuzyteczny. Era i ton sa gorsze tylko trochę od petow na 80 lvl gildyjnych. Hoh na 65 jest gorszy niż motyl lvl 50. A jak porównać te 2 pety na 65. To hoh jest żałosny. Wydałem w 3 dni ewentu. 10% sumy sa jaka go kupiłem we flaszkach.... Brak słów. Tak się właśnie tepi graczy, bo uważam że to jest robione. Gracz ma problem? A z czym? Aaaa to, no to jest 10x droższe, wszystko w porządku robi to co motyl leczy. Nie podoba się? Było zrobić motyla. I tutaj fachowe poradnictwo się kończy. Nic tylko iść do jego matki i zapytać dlaczego nie zrobiła kolejnego dziecka skoro to jej nie wyszło? No debi***m

Proszę bez obraz - Onion
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by Way »

Co do petów to może wyrażę takie zdanie że dla peta gildiowego trzeba robić żarcie a dla recepturowego nie. Należy pamiętać że im wyższy lvl peta tym więcej żre więc nieraz staje się to coraz bardziej problematyczne przez co pety recepturowe mają właśnie ta przewagę i to jest dobre. Ktoś napisze a co za problem żarcie robić? No taki że zapychamy sobie cooldown zlecenia i jest to decydujący czynnik do wielu aspektów typu eventy czy nawet codzienne jakieś expienie lub cokolwiek innego. Obstawiam że wobec tych tendencji nic się nie zmieni w grze raczej nigdy i to będą właśnie takie zalety i wady (coś za coś) i na ten czas najlepiej brać to pod uwagę a może kiedyś coś będzie,lecz tak jak napisałem wątpię.

Jedyne co rzuca się na tapetę odrazu do poprawy to AI petów bo są pety doszczetnie głupie i pety które cos rzeczywiście robią np porównując druga klatkę do trzeciej typu fenix vs kudlacz który ma bardzo fajne taktyki pod podbijanie sobie gryzki.

Kolejny aspekt że pora zastanowić się czym ma być pet dmg bo obecnie gra pokazała że pet na 140 lvlu biję tyle co dobry debuffer czy druid i rycerz więc na obecną metę nie opłaca się inwestować w peta dmg gdyż pet debuffer da nam o wiele wiele więcej.

Kolejna rzecz to punkty watahy gdzie niektóre profesje są skazane na konkretne pety jak chcą się zainteresować wataha czyli dmg,ryc a druid i debuffer pozornie ma tylko wybór bo tak czy siak musi dobrać pety debuffujace i tylko 1 pet jest tak właściwie wyborem ale i tak słaby wybór bo mamy 9(debuffer)/10(dr) pkt co sprawia że trzecia klatka jest praktycznie dla druida. Oczywiście można wybrać tluka zamiast tona ale on zalicza się częściowo do tych petów dmg co nie przynoszą wysokiego rezultatu albo na zasadzie "może ktoś doceni..."
User avatar
Skrzatu
One foot in Haligard
Posts: 18
Joined: Sun Apr 17, 2022 5:26 pm
NICK: SkrzatQ
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by Skrzatu »

Wypowiem się o tej grze jako "stary" gracz Taernu, mianowicie po tym jak premierę miało Broken Ranks wszystko było okej, w końcu czekaliśmy 6 lat na ten tytuł. Boli mnie to w jaki sposób zostali potraktowani gracze na endgamie, robienie Questów na 140lvl'u by móc wejść na instancję, kpina. Masa bugów związanych z instancjami np, Moraną gdzie po ucieczce respiliśmy się w karczmie(xD) etc. dodatkowo utrudnieniem było wczytywanie po walce, strasznie długo trwało (być może jest dalej, nie gram w BR)

Wydaje mi się, że gra została wydana pod naciskiem graczy, którzy długo czekali i moim zdaniem dodanie rzeczy, urozmaicenie Taernu(2D) byłoby lepszym rozwiązaniem niż wydawanie gry, która nie jest skończona.

Dużym minusem Taernu jak i Broken Ranks jest Administracja, osoby na supporcie powinny być TYLKO od supportu;)

Uwagę "starych" graczy przyciągnęły nowe serwery gdzie jest rywalizacja etc. z czym idzie porzucenie serwerów Tolnor i Ostlor.

Dodanie synergetyków totalnie zepsuło rozgrywkę, gra z tymi itemami jest zbyt łatwa + rary są mniej chętnie ubierane przez graczy z tego co wiem.
"Topką się jest, a nie bywa."
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Co myslicie drodzy gracze o Grze/petach/itemach

Post by Way »

Skrzatu wrote: Thu Apr 21, 2022 11:49 am Wypowiem się o tej grze jako "stary" gracz Taernu, mianowicie po tym jak premierę miało Broken Ranks wszystko było okej, w końcu czekaliśmy 6 lat na ten tytuł. Boli mnie to w jaki sposób zostali potraktowani gracze na endgamie, robienie Questów na 140lvl'u by móc wejść na instancję, kpina. Masa bugów związanych z instancjami np, Moraną gdzie po ucieczce respiliśmy się w karczmie(xD) etc. dodatkowo utrudnieniem było wczytywanie po walce, strasznie długo trwało (być może jest dalej, nie gram w BR)

Wydaje mi się, że gra została wydana pod naciskiem graczy, którzy długo czekali i moim zdaniem dodanie rzeczy, urozmaicenie Taernu(2D) byłoby lepszym rozwiązaniem niż wydawanie gry, która nie jest skończona.

Dużym minusem Taernu jak i Broken Ranks jest Administracja, osoby na supporcie powinny być TYLKO od supportu;)

Uwagę "starych" graczy przyciągnęły nowe serwery gdzie jest rywalizacja etc. z czym idzie porzucenie serwerów Tolnor i Ostlor.

Dodanie synergetyków totalnie zepsuło rozgrywkę, gra z tymi itemami jest zbyt łatwa + rary są mniej chętnie ubierane przez graczy z tego co wiem.
Ciężko jakkolwiek stwierdzić priorytety gdzie już niektórzy zwracają uwagę że są źle one ustalone więc dlatego ta masa błędów się pojawiła, oczywiście już załatane ale mimo to trochę na to czekaliśmy.

Co do nowego serwera to raczej każdy stary gracz jak widział blogi to mógł się domyśleć że w br dla niego nie będzie co robić przez 2-3 lata dlatego decyzja by zagrać na nowym i cieszyć się rozgrywka była dosyć łatwa decyzją. Synergetyki są czymś co miały Nas zainteresować, niestety sprawiły większy problem i nie wiem jaka gra ma w końcu założenie, bo w 2d to potrafili znerfic wszystko, obecnie wszystko jest buffniete 2x bardziej niż było przed nerfami. Fajnie jakbyśmy my jako gracze poznali te założenia.

Co do gry to nie będąc zbytnio wymagającym jest obecnie w fazie takiej na jakiej powinna odbyć się premiera czyli bez kluczowych błędów choć nie wiem do końca czy bug z dropem z syngami jest czy go nie ma (czytając community doszedłem do momentu argumentów 50 na 50).

Co mnie zawiodło? Nie jestem fanem grafiki do tego stopnia by miała przewyższać mój gameplay a tak się niestety stało. Brak targowiska czy małe ikonki debuffow drażnią mnie do dziś a było to zgłaszane na OB. Tak samo czat boczny który jest zastąpiony przyciskiem n jest tragiczny, liczę na to że to poprawi się do takiego stopnia jak było w 2d, było przejrzyście.

Patrząc na perspektywy i poznane ostatnio zdanie do czego ma to dążyć zaczynam wierzyc że to będzie szło w dobra stronę, mam nadzieję że doczekamy tego wszyscy i Broken Ranks utrze nosa Nam wszystkim marudzącym graczom :)
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”