Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Pomocne wskazówki dotyczące początkowych etapów gry i nie tylko tworzone przez Graczy dla Graczy. Jesteś nowy - koniecznie zajrzyj!
User avatar
Sin
Simon’s student
Posts: 32
Joined: Mon Jan 24, 2022 9:12 am
Location: Warszawa
SERVER: Thanar
NICK: Sin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Post by Sin »

Hej!
Z racji na duży napływ nowych graczy oraz masę zmian względem wersji 2D postanowiłem stworzyć nową odsłonę wikipedii. Postawiłem na stylistykę w klimatach Broken Ranks oraz przejrzystość strony tak żeby łatwo można było wyszukać interesujące nas informacje. Strona posiada kilka przydatnych funkcji związanych z wyszukiwaniem ekwipunku, przedmiotów czy potworów, a szczegółowe opcje filtrowania możecie podejrzeć najeżdżając na ikonę "i" obok wyszukiwarek oraz poniżej:

Filtry dot. ekwipunku możemy zastosować wpisując określone frazy w wyszukiwarkę:
- Nazwa interesującego nas przedmiotu np. "Sentrion".
- Nazwa Bossa/Czempiona, z którego można zdobyć interesujący nas przedmiot.
- Rzadkość przedmiotu "rary", "psychorary", "synergetyki", "sety", "epiki".
- Jeden z dostępnych zakresów poziomów "1-30", "31-60", "61-90", "91-120", "121-140".
- Nazwa interesującego nas setu (tylko w przypadku przedmiotów setowych).

Filtry dot. przedmiotów możemy zastosować wpisując określone frazy w wyszukiwarkę:
- Nazwa interesującego nas przedmiotu np. "Lawa z Kemenak".

Filtry dot. potworów możemy zastosować wpisując określone frazy w wyszukiwarkę:
- Nazwa interesującego nas bossa/czempiona np. "Olm".

Niestety wikipedia posiada braki, które z czasem będę niwelować. Na ten moment brakuje:
- Przypisanego dropu synergetyków na 30-140 poziom.
- Przedmiotów z gwiazdkami tj. sety na 100 poziom, rary dla petów i kilka rarów/psychorarów.
- Zwykłych potworów, z których możemy zdobyć m.in. przedmioty na flasze czy inhibitory.
- Grafik niektórych potworów
- Brak mobilnej wersji strony

Strona będzie cały czas uzupełniana o brakujące informacje oraz rozbudowywana o nowe funkcje, które pozwolą jeszcze wygodniej korzystać z wikipedii, a dzień ostatniej aktualizacji strony można sprawdzić najeżdżając na ikonkę "i" w stopce.

Pewnie niektórych zawiodę, ale wychodzę z założenia, że wikipedia powinna być zbiorowiskiem wskazówek i ważnych informacji, ale nie powinna być "instrukcją do gry", w której mamy wszystko podane na tacy. Z tego powodu postanowiłem nie umieszczać na niej lokalizacji zbiorowisk co do piksela czy wszystkich umiejętności jakich używają potwory, a ograniczyłem się do ogólnych informacji jak tereny czy strefy ataków.
Link do wikipedii
http://brokenwiki.pl

Jeśli znalazłeś jakikolwiek błąd na stronie lub masz pomysł na jej rozbudowanie (opis jakiegoś systemu, nowe funkcje itd.) to skontaktuj się ze mną w tym temacie, w prywatnej wiadomości na forum lub na Discordzie - Sin#4210.

I na sam koniec chciałem bardzo podziękować każdemu kto chociaż w najmniejszym stopniu przyczynił się do stworzenia tej strony. Z nicków nie będę wymieniał, ale te osoby wiedzą, że piszę o nich, dzięki! :D
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Post by rzuffi »

Sin wrote: Fri Apr 15, 2022 1:39 am
Kawał dobrej roboty, jestem pod wrażeniem jakości wykonania i ilości informacji :)
Dragonsh
Simon’s student
Posts: 23
Joined: Mon Jan 31, 2022 7:48 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 3 times

Re: Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Post by Dragonsh »

kufelek za to ze zrobiles wiecej sam od premiery BR niz tworcy gry
User avatar
Sin
Simon’s student
Posts: 32
Joined: Mon Jan 24, 2022 9:12 am
Location: Warszawa
SERVER: Thanar
NICK: Sin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Post by Sin »

Dodałem małą akutalizację z poprawkami zgłoszonych błędów do tej pory, w której poprawiłem:

- Rangę synergetyków na 20 poziom, Fiskorla oraz Nurthilu
- Drop podpisany pod Komandora, Konstrukta v2 i Geomorpha
- Informację dot. wymaganych flasz przy ożywianiu petów recepturowych
- Informację dot. esencji potrzebnych do ładowania ekwipunku
- Niedokładnie/brzydko wycięte grafiki
- Strefy ataków Gmo, Jaka, Lempo i Orka Szamana
- Wyświetlanie informacji w stopce o dacie ostatniej aktualizacji strony
- Ilość potrzebnego expa na 139 poziom

Z małych "nowości":
- Dodałem czerwone podświetlenie ujemnych statystyk w przedmiotach
User avatar
HELLSING
Taernian with basic skills
Posts: 9
Joined: Sun Jan 30, 2022 2:10 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Post by HELLSING »

Odświeżona wersja bardzo ładnie się prezentuje :) Drugi plus to żadnych reklam a jednak by przenieść to wszystko na nową wersję musiało Cię kosztować mnóstwo roboty. Pełen szacun i podziw :)
dasi
Wandering in the Tunnels
Posts: 56
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:22 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Post by dasi »

Halo Whitemoon, nie możecie go zatrudnić do robienia oficjalnego wiki "na pełen etat"?
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Post by rzuffi »

dasi wrote: Sat Apr 16, 2022 12:51 am Halo Whitemoon, nie możecie go zatrudnić do robienia oficjalnego wiki "na pełen etat"?
Halo tu Whitemoon, w zdecydowanej większości produkcji bazy wiedzy tworzone są przez fanów i tego będziemy się trzymać, nie oznacza to jednak, że nie pomagamy chętnym, a sam Sin jest ze współpracy zadowolony.
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Post by Way »

rzuffi wrote: Sat Apr 16, 2022 8:43 am
dasi wrote: Sat Apr 16, 2022 12:51 am Halo Whitemoon, nie możecie go zatrudnić do robienia oficjalnego wiki "na pełen etat"?
Halo tu Whitemoon, w zdecydowanej większości produkcji bazy wiedzy tworzone są przez fanów i tego będziemy się trzymać, nie oznacza to jednak, że nie pomagamy chętnym, a sam Sin jest ze współpracy zadowolony.
Podoba mi się, że chętnym którzy są modami pomagacie odrazu,a ludziom co piszą od stycznia na maila pr@whitemoon nie odpowiadacie i trza się dopraszać :lol:
User avatar
Taernopedia
Still in prologue
Posts: 2
Joined: Sat Apr 16, 2022 9:54 am

Re: Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Post by Taernopedia »

rzuffi wrote: Sat Apr 16, 2022 8:43 am
dasi wrote: Sat Apr 16, 2022 12:51 am Halo Whitemoon, nie możecie go zatrudnić do robienia oficjalnego wiki "na pełen etat"?
Halo tu Whitemoon, w zdecydowanej większości produkcji bazy wiedzy tworzone są przez fanów i tego będziemy się trzymać, nie oznacza to jednak, że nie pomagamy chętnym, a sam Sin jest ze współpracy zadowolony.
Szkoda, że innym aż tak fajnie nie chcecie pomóc. Według waszych zaleceń o współprace mail był wysłany na [email protected] 09.01, pierwszą odpowiedź dostaliśmy 25.03...
Fajno że prawie 3 miesiące zajęło wam napisanie 2 zdań, w tym, że "my mamy coś zaproponować"... Odpowiedź wysłaliśmy wam dnia następnego no i jak się domyślają wszyscy do dziś brak odpowiedzi....

Jedyne co to mogę bardzo podziękować "Szeszejowi" bo dzięki niemu otrzymaliśmy tę odpowiedź.
User avatar
Sin
Simon’s student
Posts: 32
Joined: Mon Jan 24, 2022 9:12 am
Location: Warszawa
SERVER: Thanar
NICK: Sin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Post by Sin »

Taernopedia wrote: Sat Apr 16, 2022 10:06 am
rzuffi wrote: Sat Apr 16, 2022 8:43 am
dasi wrote: Sat Apr 16, 2022 12:51 am Halo Whitemoon, nie możecie go zatrudnić do robienia oficjalnego wiki "na pełen etat"?
Halo tu Whitemoon, w zdecydowanej większości produkcji bazy wiedzy tworzone są przez fanów i tego będziemy się trzymać, nie oznacza to jednak, że nie pomagamy chętnym, a sam Sin jest ze współpracy zadowolony.
Szkoda, że innym aż tak fajnie nie chcecie pomóc. Według waszych zaleceń o współprace mail był wysłany na [email protected] 09.01, pierwszą odpowiedź dostaliśmy 25.03...
Fajno że prawie 3 miesiące zajęło wam napisanie 2 zdań, w tym, że "my mamy coś zaproponować"... Odpowiedź wysłaliśmy wam dnia następnego no i jak się domyślają wszyscy do dziś brak odpowiedzi....

Jedyne co to mogę bardzo podziękować "Szeszejowi" bo dzięki niemu otrzymaliśmy tę odpowiedź.
Rzecz w tym, że ja nie dostałem żadnej paczki grafik czy informacji i tak samo jak Wy zostałem odesłany pod tego maila. Wszystkie informacje, które są na wikipedii zbierałem na serwerze testowym. I nie, do niego też nie dostałem dostępu na życzenie, a miałem go jeszcze z czasów zamkniętych testów Broken Ranks. Prace nad wikipedią zacząłem w pierwszej połowie Lutego, więc jak łatwo policzyć zbieranie tych informacji, przygotowywanie grafik, pisanie strony czy wprowadzanie danych zajęło mi 2 miesiące. Niektóre rzeczy musiałem skonsultować z inżynierami, ale na odpowiedź również czekałem 3-4 tygodnie. Z niektórymi rzeczami dalej czekam i dlatego na wikipedii nie ma wielu rzeczy. Podsumowując, nikt z Whitemoon nie dał mi niczego "na tacy", bo jestem z ekipy, a stworzenie tej strony kosztowało mnie wiele czasu, nerwów i energetyków ;)
User avatar
Taernopedia
Still in prologue
Posts: 2
Joined: Sat Apr 16, 2022 9:54 am

Re: Brokenwiki.pl - Wikipedia Broken Ranks

Post by Taernopedia »

Sin wrote: Sat Apr 16, 2022 5:58 pm
Taernopedia wrote: Sat Apr 16, 2022 10:06 am
rzuffi wrote: Sat Apr 16, 2022 8:43 am

Halo tu Whitemoon, w zdecydowanej większości produkcji bazy wiedzy tworzone są przez fanów i tego będziemy się trzymać, nie oznacza to jednak, że nie pomagamy chętnym, a sam Sin jest ze współpracy zadowolony.
Szkoda, że innym aż tak fajnie nie chcecie pomóc. Według waszych zaleceń o współprace mail był wysłany na [email protected] 09.01, pierwszą odpowiedź dostaliśmy 25.03...
Fajno że prawie 3 miesiące zajęło wam napisanie 2 zdań, w tym, że "my mamy coś zaproponować"... Odpowiedź wysłaliśmy wam dnia następnego no i jak się domyślają wszyscy do dziś brak odpowiedzi....

Jedyne co to mogę bardzo podziękować "Szeszejowi" bo dzięki niemu otrzymaliśmy tę odpowiedź.
Rzecz w tym, że ja nie dostałem żadnej paczki grafik czy informacji i tak samo jak Wy zostałem odesłany pod tego maila. Wszystkie informacje, które są na wikipedii zbierałem na serwerze testowym. I nie, do niego też nie dostałem dostępu na życzenie, a miałem go jeszcze z czasów zamkniętych testów Broken Ranks. Prace nad wikipedią zacząłem w pierwszej połowie Lutego, więc jak łatwo policzyć zbieranie tych informacji, przygotowywanie grafik, pisanie strony czy wprowadzanie danych zajęło mi 2 miesiące. Niektóre rzeczy musiałem skonsultować z inżynierami, ale na odpowiedź również czekałem 3-4 tygodnie. Z niektórymi rzeczami dalej czekam i dlatego na wikipedii nie ma wielu rzeczy. Podsumowując, nikt z Whitemoon nie dał mi niczego "na tacy", bo jestem z ekipy, a stworzenie tej strony kosztowało mnie wiele czasu, nerwów i energetyków ;)
My nie mamy pretensji do konkurencji - to nie jest Naszym celem 😉 Denerwuje Nas to, że poprzez odpowiedź Rzuffa jawne jest pokazywane, że Ty jako Mod mogłeś mieć łatwiej skonsultować się z kimś z ekipy by ogarnąć całą współpracę i łatwiej dopominać się o odpowiedź - jeśli tak nie było to spoko. Mimo to poprzez słowa Rzuffa "my chetnie pomagamy" widać jawne kłamstwo w całej tej sytuacji, bo jeśli ani Ty ani My nie mieliśmy żadnej pomocy to co w takim razie oznaczają słowa Rzuffa? W takiej sytuacji Ty nie musisz z niczego się tłumaczyć, bo to nie do Cb mamy pretensje tylko do osoby, która odpowiada za maila [email protected]. Mam nadzieję, że się zrozumieliśmy 😉

Pozdrawiamy Zespół Taernopedia
Post Reply

Return to “Poradniki”