Ryc nowe umiejetnosci

Masz pomysł na dodanie czegoś zupełnie nowego w Grze lub na Forum? Napisz!
Post Reply
C4sster
Simon’s student
Posts: 39
Joined: Wed Mar 09, 2022 4:52 am
Been thanked: 9 times

Ryc nowe umiejetnosci

Post by C4sster »

Witam, po graniu rycerzem mam kilka przemyslen jak w moim odczuciu powinien wygladac rycerz.

Na pierwszy ogien polaczyc trans z poswieceniem jako jeden buff, zmiejszyc bonusy i usunac debufy, albo i nie, to juz zalezy od balansu. Chodzi o to aby udostepnic plac dla drugiej nowej umiejetnosci.

Szybkie ciecie usunac, tylko zasmieca drzewko skilli.

Mam na uwadze 3 umiejetnosci jakie moglby sie poslugiwac rycerz.
- prowokacja, urok, zmusza przeciwnika do ataku wylacznie rycerza w danej rundzie lub dluzej, szczegoly zostawiam ludzia zajmujacym sie balansowaniem gry.
- odbicie, odbija jakis tam % wszystkich obrazen ( przed redukcja obrazen z bloku i resow rycerza) oprocz biernych spowrotem do atakujacego. Dobra synergia z prowokacja i ochrona.
- trzecia umiejetnoscia jest oczywiscie jakikolwiek atak dystansowy lepszy choc troche od rzutu kamieniem.

Wszytko to moje subiektywne odczucia.
PsiemekSzef
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Wed Mar 09, 2022 9:42 am
SERVER: Taharin
NICK: KyronFps
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Ryc nowe umiejetnosci

Post by PsiemekSzef »

Sensowne umki jakie podałeś to atak dystansowy i to żeby zrobić 1 buf z transu i poświęcenia też git ponieważ nie będzie miał tyle umek do rozwijania. ,kolejne umki defensywne zrobią jeszcze większe warzywo z niego.
Rycowi przydał by się jakis dbf chcoisz by w małym stopniu żeby to było trochę jak atak bb dysyt. tylko zmniejszal obronę.
I wymóg wiedzy w umkach powinien być zmniejszony,taki rozkaz wymaga tyle co lek grp(na 2d przynajmniej tak było)
Gdzie dr to postać magiczna.
Rework rycerza musi być żeby ludzie chętnej zaczeli chętniej nim grać.
Galon
Taernian with basic skills
Posts: 6
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:06 pm

Re: Ryc nowe umiejetnosci

Post by Galon »

Co do umki dystansowej to może jakiś rzut tarczą, który oprócz dmg mógłby redukować ilość PA przeciwnika albo sprawiać ze przyjmuje więcej obrażeń w następnych rundach.
piotruniakTVpl
Still in prologue
Posts: 1
Joined: Sat Mar 05, 2022 5:46 pm

Re: Ryc nowe umiejetnosci

Post by piotruniakTVpl »

Prowokacja była by genialna, ale trzeba by było ją odpowiednio zmodyfikować, np. jest % szansy na to, że mob/gracz/boss pójdzie tylko w ryca lub np. zaatakuje innego gracza i "stwierdzi", że pójdzie w rycerza, każda gra MMORPG ma dosłownie takie coś jeżeli chodzi o rycerza, czyli tego, który tankuje i zbiera dmg, lecz w tej grze było by to zbyt OP, jakąś zbalansować i myślę że kozak umka by była.
Co do reszty to tak pół na pół, ja bym dał bardziej cios tarczą rozbija % ekwipunku i tyle, wzmocnienie pod fizyków skoro w większości przypadków się z nimi chodzi, a i sam sobie by pozwolił na większy dmg, bo aktualnie z tym Mierzonym Ciosem to tak słabo :D
C4sster
Simon’s student
Posts: 39
Joined: Wed Mar 09, 2022 4:52 am
Been thanked: 9 times

Re: Ryc nowe umiejetnosci

Post by C4sster »

W sumie cios tarcza dobrze brzmi, odbierajacy obrone wrecz lub pa. Ale dystansowka tez byla by mega. Najlepiej obydwa.
C4sster
Simon’s student
Posts: 39
Joined: Wed Mar 09, 2022 4:52 am
Been thanked: 9 times

Re: Ryc nowe umiejetnosci

Post by C4sster »

Kontynuujac pomysly na umiejetnosci dla ryca, odnosnie ciosu tarcza mam taka idee:

Zeby byl to atak na 2 przeciwnikow sasiadujacych kolo siebie, powiedzmy 80% obrazen poteznego uderzenia, to jako aoe dla ryca;).

dalo by to troszke ruchu tej klasie, nie zawsze mozna by tego uzywac.
Galon
Taernian with basic skills
Posts: 6
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:06 pm

Re: Ryc nowe umiejetnosci

Post by Galon »

Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale taki cios tarcza mógłby uniemożliwiac w danej rundzie rzucenie bloku, więc rycerz musiałby wybrać czy chce blokować czy atakować w tej rundzie, taki cios mógłby z kolei nakładać jakiś ciekawy debuff żeby rekompensować brak możliwości rzucenia bloku.
KnightKnight
Taernian with basic skills
Posts: 6
Joined: Mon Sep 12, 2022 8:45 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ryc nowe umiejetnosci

Post by KnightKnight »

Niedługo ma byc "balans" mam nadzieje, ze inżynierowie wezma pod uwage mozliwosc zmiany umiejetnosci rycka i poprawia nim gre. Cokolwiek, najlepiej atak dystansowy bo ryc ma tylko jedna strefe ataku (jako jedyny).
Post Reply

Return to “Pomysły i propozycje”