Kod odzyskiwania , przyczyną utraty konta.

Masz pomysł na dodanie czegoś zupełnie nowego w Grze lub na Forum? Napisz!
Post Reply
Ivi
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Sun Mar 06, 2022 8:27 pm

Kod odzyskiwania , przyczyną utraty konta.

Post by Ivi »

Prośba, o zmianę system resetowania hasła i zmiany e-mail, obecny system jest tragiczny!
Konta zakładane kilkanaście lat temu, nie miały tego, później dosłano podobno kody, które nigdy nie dotarły do odbiorów z przyczyny wynikających zabezpieczeń spamowych , nie sprawdzania poczty , braku logowania do gry przez pewien czas itp. .
Suport twierdzi, że kod były wysłany, nie zezwala na aktualizację danych konta, ale nie ma żadnego dowodu by taki kod był dostarczony do gracza.
Wiadomo hasła, kody czasami przepadają wraz z awarią lub wymianą sprzętu na nowy, amnezją, ogólnie standardy odzyskiwania kont na świecie są różne ale póki ma się dostęp do e-mail nie ma problemu z odzyskaniem konta.
Twórcy Broken Raks postanowili zrobić na odwrót i obecnie nie ma możliwości odzyskania konta pomimo tego że ma się dostęp do e-maila i haseł , nie masz kodu nic nie zrobisz.
Moje konto ma 10 lat, znam hasło do konta i mam dostęp do e-mail , nie otrzymałam kodu do konta i teraz nic nie mogę zrobić, a pech chce że za 2 miesiące wyłączą mi domenę poczty. Paradoksalnie kod odzyskiwania służy do blokady konta a nie jego odzyskania.

Proponuję w ramach kilku stopniowej weryfikacji właściciela konta umożliwić aktualizację kodu gdzie gracz potwierdzi osobiście jego odbiór i będzie mógł go zmienić w dowolnym czasie by nie tracić swoich postępów w grze.
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Kod odzyskiwania , przyczyną utraty konta.

Post by Onion »

Ponoć Twoje zgłoszenie na supporcie dopiero czeka na odpowiedź, mam nadzieję, że wszystko się ułoży po Twojej myśli. Odnośnie propozycji, popieram całkowicie zmiany w weryfikacji konta, nie jestem przekonany co do zaproponowanych przez Ciebie, ale wszelkie udogodnienia dla użytkowników związane z kontem powinny być wygodne w obsłudze, przy jednocześnie odpowiednim zabezpieczeniu. Oby drugie stało na dobrym poziomie, a pierwsze się poprawiło.
kolega112999
One foot in Haligard
Posts: 19
Joined: Wed Mar 02, 2022 12:27 pm
Has thanked: 93 times
Been thanked: 1 time

Re: Kod odzyskiwania , przyczyną utraty konta.

Post by kolega112999 »

Kod jako taki w sumie byl dobrym pomysłem. Do mnie chociażby dotarł, ale no zgubiłem go w spamie ok 6 lat temu i wiadomo ... Gdzieś 1,5 roku temu chciałem zmienić pocztę, bo stara jest już zasyfiona i nie mogłem zmienić przez suport. Coś się w tym temacie zmieniło?

A teraz wracając do tematu. Może zwyczajna weryfikacja 2-etapowa starczy? Czy to jest już zbyt popularne rozwiązanie, że są popularne sposoby by je ominąć?
Post Reply

Return to “Pomysły i propozycje”