ominięcie PvP

Masz pomysł na dodanie czegoś zupełnie nowego w Grze lub na Forum? Napisz!
Barbarian
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Wed Feb 23, 2022 2:10 pm
Has thanked: 2 times

ominięcie PvP

Post by Barbarian »

Witajcie!
Zlinczujcie mnie :mrgreen: ale nie jestem graczem PvP. No, nie znoszę tego w grach przygodowych i koniec. Czy możliwe byłoby stworzenie opcji, w której grający nie "podlegałby" atakom innych "narwanych" (bez urazy, proszę) Graczy?
Jeżeli chcecie lejcie się ile i gdzie popadnie :D jednakże - tu prośba do Twórców gry - dajcie możliwość graczom PvE aby spokojnie odbywali swoje przygody w świecie BR bez ryzyka, że jakiś lubujący się w "przelewie krwi" napastnik spaskudzi mu nastrój i zabawę. Apeluję zatem o opcję możliwości włącz/wyłącz chęci uczestniczenia w potyczkach z innymi Graczami.
Pozdrawiam Wszystkich!

p.s. kapitalna gra!
p.s.s. jeszcze mnie nikt nie zaatakował :D mam zbyt niski lvl :?
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: ominięcie PvP

Post by rzuffi »

Witaj :)
Staramy się znaleźć złoty środek:
- są pola gdzie nie można atakować, gdzie można atakować jeśli ktoś nie ma ochronki i gdzie można atakować zawsze;
- jest wspomniana ochronka po śmierci w PvP;
- jest pomocnik, który dołączy do gracza, jeśli ten ma znacznie niższy lvl lub atakuje go kilku przeciwników, ale nie zawsze - to element ryzyka :D
Barbarian
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Wed Feb 23, 2022 2:10 pm
Has thanked: 2 times

Re: ominięcie PvP

Post by Barbarian »

He he - tak, to element ryzyka :o jednakże nie zawsze przez wszystkich oczekiwany i pożądany w konkretnej grze.
Ja przykładowo - nie życzę sobie by mi ktos przeszkadzał w zabawie (niezależnie czy jestem na polu białym, czerwonym czy pstrokatym) tylko z tego powodu, że jemu sie tak chce...
Czy zlym pomyslem bylkaby wspomniana wczesniej opcja "nie uczestniczenia" w PvP na zasadzie ON/OFF? Niech to będzie oferta Premium - wedle Waszego uznania, ale ja - za ludzkość wypowiadać się nie chcę :D - pragnąłbym mieć taką możliwość.
No, na bogów! Są lub będą turnieje, eventy, wojny klanów... i co tam jeszcze chcecie. Wspomniana opcja gwarantuje graczowi spokój - jednocześnie będzie miał możliwość w każdej chwili dołączenia do grupy PvP-owców.
Pozdrawiam raz jeszcze i oczekuje pomyślnych wieści :)
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: ominięcie PvP

Post by rzuffi »

Barbarian wrote: Mon Feb 28, 2022 11:33 pm Czy zlym pomyslem bylkaby wspomniana wczesniej opcja "nie uczestniczenia" w PvP na zasadzie ON/OFF?
Tak ;)
Wymagałoby to przebudowania mechaniki, reorganizacji założeń - zupełnie inna gra by z tego wyszła.

Nie znaczy to, że nie zamierzamy wprowadzać zmian - zwłaszcza na mniejszych lvlach.
Barbarian
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Wed Feb 23, 2022 2:10 pm
Has thanked: 2 times

Re: ominięcie PvP

Post by Barbarian »

No cóż, jak to mówią: "Na władzę nie poradzę..." :mrgreen:

Miłego dnia!
Volfick
Taernian with basic skills
Posts: 5
Joined: Tue Mar 01, 2022 12:55 pm

Re: ominięcie PvP

Post by Volfick »

Zgadzam się z autorem tematu. Też nie jestem zwolennikiem PVP, chciałbym spokojnie wykonywać misję, czy po prostu farmić. OK jest ochrona pvp na dwa dni i co potem? znowu to samo, możliwość zaatakowania. Na moje nieszczęście gram ryckiem, więc atakują mnie klasy dystansowe. Można ten problem też rozwiązać inaczej.

Jak ktoś chce się bić pvp, to jest od tego arena w Trentis. Włączycie ją i już. Tam niech się biją od rana do wieczora, ile chcą.
GoodTank
Taernian with basic skills
Posts: 5
Joined: Fri Mar 11, 2022 10:07 pm

Re: ominięcie PvP

Post by GoodTank »

Ja byłbym za tym, żeby ochronkę można było wykupić przeciwko wyższym lvlom.
Sam osobiście nie lubię PvP, ale jak widzę że ktoś ma niewiele większy lvl, to dla zabawy biję się do końca walki i nie uciekam. Gorzej jak mam 58lvl, a atakuje mnie 100lvl. Jaką mam tu mieć zabawę?
Pomysł jest więc taki aby blokować możliwość ataku osobom z wyższym lvl'em
Np ochrona przeciwko 100% wyższy lvl kosztuje 1pl/tydzień (mając 50lvl nie zaatakuje nas osoba mająca 100lvl i wyższy)
75% wyższy lvl 2pl/tydzień
50% to 3pl/tydzień
25% za 5pl (mając 50lvl nie zaatakuje nas 63lvl i wyższy)
Równy bądź niższy lvl'em za 10pl
Ceny pl oczywiście przykładowe.
Grillowanko
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Tue Feb 15, 2022 1:15 am
Been thanked: 2 times

Re: ominięcie PvP

Post by Grillowanko »

Pvp to jest temat, który wzbudza we mnie mieszane uczucia. Faktycznie jest tak, że duża część graczy w ogóle nie postrzega go, jako element gry - sam do tej grupy należę. Robię questy, farmię bossy z przyjaciółmi, w ogóle nie przyszło by mi do głowy, żeby kogoś atakować... Ogólnie sielanka. I nagle bum!. Jakiemuś typowi, najczęściej 10-20-30 lvl wyższemu, nudzi się i atakuje.

Oczywiście typ ma przygotowane taktyki konkretnie na ciebie, bo sobie wcześniej zobaczył, kogo atakuje, albo ogólnie ma taktyki i skille pod pvp, podczas gdy Ty - wyrwany z sielanki - najpierw w ogóle nie wiesz co się dzieje, potem się zastanawiasz, czy ktoś zaatakował specjalnie czy przypadkiem, potem musisz ogarnąć jaka profesja cię zaatakowała, a potem jeszcze musisz przestawić którąś z taktyk, bo wszystkie masz pod jakieś potworki czy bossy....

Po czym nawet, jak uda się to wszystko ogarnąć w tak krótkim czasie - często i tak padasz w 1. rundzie, nie mając nawet szansy na odpowiedź, co ma niewiele wspólnego z pvp - raczej jest to player vs target dummy.

Jeszcze to, że padniesz sam, to pół biedy, bo kary za śmierć w BR są naprawdę żadne, ale już fakt, że przez takiego kogoś trzeba np. biegać i kupować znowu peta, jest irytujący.

Zastanawia mnie też dobór miejsc, w których można atakować. Np. polana przy amorfie jest bardzo fajnym miejscem spotkań. Często siedzi tam sobie grupa osób, rozmawia, socjalizuje się, bije amorfę... I nagle wpada high lvl i napiernicza. To się ludziki skrzykują i udaje im się go ubić... Więc za chwilę wpada jego gildia i robi rzeź... I znów... Z jednej strony rozumiem, że pvp jest pewnym elementem gry, ale jakoś wewnętrznie czuję niechęć do ludzi, którzy dla ikonek nad postacią psują zabawę graczom, chcącym po prostu spędzić sobie spokojnie czas.

Czy jestem za eliminacją pvp z gry? Nie. Mam natomiast poczucie, że coś tu nie gra. Może atakowany gracz powinien mieć możliwość odesłania/wyłączenia peta? Może powinien otrzymywać wyraźną informacją jaka profesja go atakuje? Może nie powinno być żadnych punktów, albo wręcz ujeme, za atakowanie postaci o X lvl niższych? Może przy pvp powinien być większy res armoru - żeby zwiększyć szansę na odpowiedź lub ucieczkę? Może, może, może... :)

Nie wiem. Dzielę się tylko swoją refleksją, jak irytujący bywa obecny system dla graczy, którzy nie są zainteresowani tym aspektem gry. Bo zakładam, że w przyszłości sam chętnie popróbuję swoich sił w walkach z postaciami na podobnym mi poziomie... ale właśnie - to będzie mój wybór i będzie dotyczył osób, które też mają taką chęć.
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: ominięcie PvP

Post by rzuffi »

Grillowanko wrote: Mon Mar 14, 2022 12:18 pm (..)Mam natomiast poczucie, że coś tu nie gra. Może atakowany gracz powinien mieć możliwość odesłania/wyłączenia peta? Może powinien otrzymywać wyraźną informacją jaka profesja go atakuje? Może nie powinno być żadnych punktów, albo wręcz ujeme, za atakowanie postaci o X lvl niższych? Może przy pvp powinien być większy res armoru - żeby zwiększyć szansę na odpowiedź lub ucieczkę? Może, może, może... :)(..)
Dzięki za konstruktywny post.

PvP zawsze była jednym z istotnych elementów gry, likwidacja nie przejdzie ;) , ale takie "drobne" usprawnienia na "otarcie łez" wydają się całkiem ciekawym pomysłem.
Gdyby rozwinąć to "może, może.." o kolejne propozycje co byście sugerowali?
Marios
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Wed Jan 26, 2022 1:44 pm
Has thanked: 1 time

Re: ominięcie PvP

Post by Marios »

Zwiększyć czas akcji do 20 sekund w 1 rundzie w PvP (oprócz białego pola)
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: ominięcie PvP

Post by Onion »

Grillowanko wrote: Mon Mar 14, 2022 12:18 pm Może przy pvp powinien być większy res armoru - żeby zwiększyć szansę na odpowiedź lub ucieczkę?
W pvp przelicznik dmg jest inny, nie uderzysz w gracza tyle co w moba. Tak samo słabsze są debuffy. Poszczególne umiejętności również mają drobne zmiany.
Post Reply

Return to “Pomysły i propozycje”