Liniowa szansa na drop

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
MistycznyKasztan
Taernian with basic skills
Posts: 9
Joined: Mon Feb 06, 2023 11:31 pm
Has thanked: 1 time

Liniowa szansa na drop

Post by MistycznyKasztan »

Witam wszystkich,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że ten post nie ma na celu "płakania", "narzekania" i "biadolenia". Chciałbym po prostu uzyskac jakieś sensowne informacje i wymienić spostrzeżenia z innymi graczami.

W jednym z wywiadów Drygu wspominał, że temat liniowej szansy na drop przechodził gdzieś przez myśli, ale jest to trudne do zrealizowania. Czy ekipa ma zamiar wziąć się za ten, jak mniemam problem? Rozmawiałem z wieloma graczami z gildii, jak i z innymi, przypadkowo spotkanymi w grze i wszyscy mamy podobne odczucia. Złote serie 300 jaskółek/v2 bez dropa, itp. Sam osobiście mam prawie 100 Lugów, Moran i Admirałów bez jakiegokolwiek dropa w party (nic powyżej subdrifów na obrażenia od zimna ; p ).

Doszła mechanika inkrustacji eq na którą trzeba dziesiątek tysięcy odłamków, a archaiczny system zaniżenia szansy na wartościowy przedmiot pozostał. W moim odczuciu, zyskali na tym tylko Ci, którzy byli bogaci/skokszeni w momencie wprowadzania aktualizacji z inkrustacją i mogli w miarę szybko wygwiazdkować eq. Ja osobiście, na chwilę obecną expię drify na łatwym V2. Z tego co dropię ładuję eq, czasami muszę trochę dołożyć by to zrobić... Gdy idę na coś Beirnowego to na drop nie ma co liczyć. Po prostu taka mechanika totalnie odpycha! I wiem, że nie jest to tylko moja opinia. Może taki po prostu jest zamysł? Dodanie czegoś (drifów), na czym będzie trzeba spędzić miesiące ale takie "ustawienie" instancji by trzeba było doładowywac platynę by jakoś się rozwijać? Drify, itemy, ładowanie eq, inkrustacja, wejścia na bossy, to wszystko kosztuje i to nie mało.

Bardzo bym chciał by ekipa doceniła zaangażowanie w grę. Spędzanie dziesiątek i setek godzin na jednej instancji bez praktycznie żadnej korzyści na pewno ani do logowania się regularnie, ani do namawiania innych osób do spróbowania sił w Broken Ranks nie skłania.

Sprawdziłem swoje "osiągnięcia". Na prawie 8000 ubitych bossów przypada 161 rarów. Wliczałem także Herszty, Krzyżaki, Ichtiony, wieże,duszki, które niegdyś farmione były na potęgę. Do tego, kiedyś nie było zaniżenia szansy na drop (postać mam kilka ładnych lat).

Argumentem za przeniesieniem gry na 3D był między innymi "silnik gry", który znacznie zwiększy możliwości wprowadzania zmian w grze. Drygu twierdzi, że majstrowanie przy dropie jest bardzo trudne. Obniżyć szansę na drop wraz z lvlem/ilością petów itp. się da. Średnio chce mi się wierzyć, że ktoś może mieć takie szczęście, że dropi kilka epików, kilka magni alornów, bandów, teldów, holmów... A raczej nie chce mi się wierzyć, że tylu graczy ma aż takiego pecha...

Przyszedł mi do głowy taki pomysł. Może głupi, może nie... Podział bossów na grupy, np. Herszt, Krzyżak, czempy Trentis to by była jedna grupa. Gdyby z moba który jest w danej grupie nie spadło nic (rar, drif, trop itp, zależy od grupy), to spadałby np ."Herb Trentis". 200, 300 czy ileś tam takich herbów dałoby się wymienić u NPC na losowy rar wypadający z mobów z danej grupy. Każda grupa miałaby swój przedmiot. Trudne w realizacji to raczej nie jest bo wystarczy wykorzystać mechanikę paczek z eventu świątecznego.


Jakie są wasze odczucia odnośnie dropienia? Raz lepiej, raz gorzej ale całe czas do przodu? Czy podobnie jak u mnie? Niechęć do logowania, gry i biegania na cokolwiek bo i tak wiadomo jak to się skończy... ; )

Byłoby miło gdyby jakaś osoba z ekipy dała znać, czy ten temat jest "na warsztacie". Zakładam, że jest to jeden z palących problemów i sporo osób po prostu rezygnuje odbijając się na 40,50,60+ lvlu od ściany wydatków na eq, drify i braku możliwości sensownego zarobku.

Pozdrawiam
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Liniowa szansa na drop

Post by Onion »

Zaniżanie szansy na drop było od 2d. Zostało tylko zmienione. W aktualnościach był na temat zmian dłuższy wpis.
Dorzucę swoje osiągi, 135 rarów na 6751 bossów.
MistycznyKasztan
Taernian with basic skills
Posts: 9
Joined: Mon Feb 06, 2023 11:31 pm
Has thanked: 1 time

Re: Liniowa szansa na drop

Post by MistycznyKasztan »

Onion wrote: Thu Feb 01, 2024 8:48 pm Zaniżanie szansy na drop było od 2d. Zostało tylko zmienione. W aktualnościach był na temat zmian dłuższy wpis.
Dorzucę swoje osiągi, 135 rarów na 6751 bossów.
Czyli mam rozumieć, że drop ruszany nie będzie?
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Liniowa szansa na drop

Post by Elenar »

MistycznyKasztan wrote: Thu Feb 01, 2024 8:52 pm
Onion wrote: Thu Feb 01, 2024 8:48 pm Zaniżanie szansy na drop było od 2d. Zostało tylko zmienione. W aktualnościach był na temat zmian dłuższy wpis.
Dorzucę swoje osiągi, 135 rarów na 6751 bossów.
Czyli mam rozumieć, że drop ruszany nie będzie?
Drop to ryzykowna sprawa, bo jak więcej dropisz to mniej zarabiasz (jeśli dotyczyć będzie każdego).

Ja dałem taką propozycję: viewtopic.php?t=1596

i taką: viewtopic.php?t=1590
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”