Poziomy trudnosci bossow a gra Solo

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
OneTaper
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Wed Dec 27, 2023 1:17 pm
NICK: OneTaper

Poziomy trudnosci bossow a gra Solo

Post by OneTaper »

Witam, chcialem poruszyc temat odnosnie poziomow trudnosci Bossow z perspektywy graczy solo. Problem polega na tym ze ekipa wprowadzila poziomy trudnosci zeby urozmaicic i umozliwic graczom gre solo, tymczasem efekt jest taki ze ludzie nie sa w stanie solowac bossow bez dojscia do lvl kiedy juz maja minusowy procent na drop. Rozmawialem z wieloma ludzmi na kurce i globalu i inni rowniez zauwazyli ten problem, niewazne czy to lol 50 czy 125. Uwazam ze ekipa powinna to troszke podrasowac, tak zeby gracze solo rzeczywiscie mogli cieszyc sie gra solo jak i dodatnim bonusem do dropa. Aktualnie, przynajmniej z mojej perspektywy, jest to uciazliwe i irytujace. Drop spada do 2% lub juz ponizej zera a ja dopiero ledwo moge bossa solowac a eq mam bardzo dobre. Co myslicie ?
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Poziomy trudnosci bossow a gra Solo

Post by Onion »

Ścieżka poznania nie bez powodu ma ograniczenie do 2 osób, by pierwsze podejścia móc robić właśnie z pomocą drugiego gracza. Dokładając do tego pety, które mają podkręcony exp (jak dobrze pamjętam) na łatwych poziomach instancji. Jest to jasny sygnał, że te insty są przeznaczone do gry w parze i zwierzakami.
OneTaper
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Wed Dec 27, 2023 1:17 pm
NICK: OneTaper

Re: Poziomy trudnosci bossow a gra Solo

Post by OneTaper »

Onion wrote: Wed Dec 27, 2023 6:04 pm Ścieżka poznania nie bez powodu ma ograniczenie do 2 osób, by pierwsze podejścia móc robić właśnie z pomocą drugiego gracza. Dokładając do tego pety, które mają podkręcony exp (jak dobrze pamjętam) na łatwych poziomach instancji. Jest to jasny sygnał, że te insty są przeznaczone do gry w parze i zwierzakami.
Niestety Pominąłeś meritum mojego posta. Problem polega na tym ze instancje latwe i srednie maja ten sam procent do dropa. Dopiero trudna instancja ma wyzszy bonus. To oznacza ze skoro na przyklad nie moge nawet solo zrobic smoka latwego zanim bonus do dropa mi ucieknie, to tymbardziej nie zrobie solo sredniego smoka ktory i tak ma ten sam procent. Wiadomo ze w grupie wszystko zrobisz, ale ja odnosze sie do gry solo ktorej bym chcial doswiadczyc w tej grze ale niestety ciezko.
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Poziomy trudnosci bossow a gra Solo

Post by Way »

OneTaper wrote: Thu Dec 28, 2023 11:41 am
Onion wrote: Wed Dec 27, 2023 6:04 pm Ścieżka poznania nie bez powodu ma ograniczenie do 2 osób, by pierwsze podejścia móc robić właśnie z pomocą drugiego gracza. Dokładając do tego pety, które mają podkręcony exp (jak dobrze pamjętam) na łatwych poziomach instancji. Jest to jasny sygnał, że te insty są przeznaczone do gry w parze i zwierzakami.
Niestety Pominąłeś meritum mojego posta. Problem polega na tym ze instancje latwe i srednie maja ten sam procent do dropa. Dopiero trudna instancja ma wyzszy bonus. To oznacza ze skoro na przyklad nie moge nawet solo zrobic smoka latwego zanim bonus do dropa mi ucieknie, to tymbardziej nie zrobie solo sredniego smoka ktory i tak ma ten sam procent. Wiadomo ze w grupie wszystko zrobisz, ale ja odnosze sie do gry solo ktorej bym chcial doswiadczyc w tej grze ale niestety ciezko.
Poziom sredni jest przeznaczony do bicia w drużynie co wskazuje opis. Wyjątkiem są instancje ropuchy, ivravula i draugula które są przeznaczone do solo gry. Kwestia czy twórcy dalej będą to rozwijać czy dla solo graczy zostaną wyłącznie łatwe instancje.
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Poziomy trudnosci bossow a gra Solo

Post by Elenar »

Bonus do dropa masz gdy robisz instancje wcześniej niż przewidziano. Jak będą łatwe to się mija z celem.
Jak robisz później to masz normalny drop, jak za późno to zaniżony.
OneTaper
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Wed Dec 27, 2023 1:17 pm
NICK: OneTaper

Re: Poziomy trudnosci bossow a gra Solo

Post by OneTaper »

Elenar wrote: Fri Dec 29, 2023 12:20 pm Bonus do dropa masz gdy robisz instancje wcześniej niż przewidziano. Jak będą łatwe to się mija z celem.
Jak robisz później to masz normalny drop, jak za późno to zaniżony.
Nie chodzi mi o to zeby byly latwiejsze instancje tylko zeby zmieniono % bonusu do dropa tak zeby zamysl ekipy faktycznie sie sprawdzil. Chcieli wprowadzic poziomy trudnosci zeby urozmaicic gre solo, tymczasem wychodzi na tp ze stary system bez poziomow trudnosci byl lepszy bo ludzie faktycznie dawali rade solowac bossy zanim mieli obnizony drop przez lvl.
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Poziomy trudnosci bossow a gra Solo

Post by Elenar »

OneTaper wrote: Fri Dec 29, 2023 3:23 pm
Elenar wrote: Fri Dec 29, 2023 12:20 pm Bonus do dropa masz gdy robisz instancje wcześniej niż przewidziano. Jak będą łatwe to się mija z celem.
Jak robisz później to masz normalny drop, jak za późno to zaniżony.
Nie chodzi mi o to zeby byly latwiejsze instancje tylko zeby zmieniono % bonusu do dropa tak zeby zamysl ekipy faktycznie sie sprawdzil. Chcieli wprowadzic poziomy trudnosci zeby urozmaicic gre solo, tymczasem wychodzi na tp ze stary system bez poziomow trudnosci byl lepszy bo ludzie faktycznie dawali rade solowac bossy zanim mieli obnizony drop przez lvl.
No ale jest tak jak powinno. Jak masz 0 bonusa to robisz mnniej więcej na poziomie, na który jest przeznaczone. Stary drop. Bonus dodatni jest jak robisz wcześniej.
Viking
Still in prologue
Posts: 2
Joined: Wed May 25, 2022 7:47 am

Re: Poziomy trudnosci bossow a gra Solo

Post by Viking »

Czy bazowy % dropa w przypadku instancji łatwej i średniej jest taki sam? Na przykładzie modliszki - wybierając opcje łatwą i średnią widzę tylko tą samą karę.
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”