Adaptacyjny poziom umiejętności

Masz pomysł na dodanie czegoś zupełnie nowego w Grze lub na Forum? Napisz!
Post Reply
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Adaptacyjny poziom umiejętności

Post by Elenar »

Mam na myśli taki mechanizm, który automatycznie używa mniejszy poziom umiejętności wystarczający do zabicia przeciwnika. Np:

-Mamy Kule Ognia 2 poziom mistrza i strzelamy do szczura.
-zadajemy 10 razy więcej obrażeń niż potrzeba.

Mechanizm by automatycznie użył mniejszy poziom umiejętności, który po kalkulacjach byłby wystarczający do zabicia szczura i zużył tyle many ile wynosi koszt tej umiejętności na tym poziomie.
Czyli zamiast płacić maną za 2 poziom mistrza, płacimy tyle ile many wymaga niższa wersja umiejętności.

To by było przydatne np. w czyszczeniu instancji.

Także ten mechanizm mógłby działać jeśli podczas walki przeciwnikowi zostało niewiele życia, czyli by go dobić nie zużywalibyśmy pełnej "mocy" umiejętności, tylko tyle ile do tego wystarcza.
dasi
Wandering in the Tunnels
Posts: 56
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:22 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Adaptacyjny poziom umiejętności

Post by dasi »

Ale użycie umiejętności mniejszego poziomu powoduje też obniżenie celności, więc możliwe, że wtedy w ogóle nie trafisz dzięki Twojej super mechanice :)
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Adaptacyjny poziom umiejętności

Post by Way »

Gra polega na taktycznym myśleniu. Swoim pomysłem niszczysz to jak i mechaniki gry (np drif/umiejętności ze zmniejszeniem zużycia zasobu). Także musisz podjąć jakąś decyzję czy to w walce czy do buildu swojej postaci na obecny moment bo takie coś nie ma szansy wejścia.
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Adaptacyjny poziom umiejętności

Post by Elenar »

Way wrote: Sun Aug 20, 2023 8:06 am Gra polega na taktycznym myśleniu. Swoim pomysłem niszczysz to jak i mechaniki gry (np drif/umiejętności ze zmniejszeniem zużycia zasobu). Także musisz podjąć jakąś decyzję czy to w walce czy do buildu swojej postaci na obecny moment bo takie coś nie ma szansy wejścia.
Niszcze ? To chyba jakaś głupota, że jak znasz 10 poziomów umiejętności to musisz walić najmocniejszą, nie ? Jak się nie da strzelać mniejszymi to ja daje alternatywe.
dasi wrote: Sat Aug 19, 2023 6:15 pm Ale użycie umiejętności mniejszego poziomu powoduje też obniżenie celności, więc możliwe, że wtedy w ogóle nie trafisz dzięki Twojej super mechanice :)
Logika jest taka, że jak znasz większy poziom umiejętności to używasz celności maksymalnej, a zadajesz mniej obrażeń bo dajesz w zaklęcie mniej "mocy" i zużywasz mniej many. Geniuszu.

(mod prosze do sugestii bo pomyliłem forum) Przeniosłem - Onion
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Adaptacyjny poziom umiejętności

Post by Way »

Elenar wrote: Sun Aug 20, 2023 4:52 pm
Way wrote: Sun Aug 20, 2023 8:06 am Gra polega na taktycznym myśleniu. Swoim pomysłem niszczysz to jak i mechaniki gry (np drif/umiejętności ze zmniejszeniem zużycia zasobu). Także musisz podjąć jakąś decyzję czy to w walce czy do buildu swojej postaci na obecny moment bo takie coś nie ma szansy wejścia.
Niszcze ? To chyba jakaś głupota, że jak znasz 10 poziomów umiejętności to musisz walić najmocniejszą, nie ? Jak się nie da strzelać mniejszymi to ja daje alternatywe.
dasi wrote: Sat Aug 19, 2023 6:15 pm Ale użycie umiejętności mniejszego poziomu powoduje też obniżenie celności, więc możliwe, że wtedy w ogóle nie trafisz dzięki Twojej super mechanice :)
Logika jest taka, że jak znasz większy poziom umiejętności to używasz celności maksymalnej, a zadajesz mniej obrażeń bo dajesz w zaklęcie mniej "mocy" i zużywasz mniej many. Geniuszu.

(mod prosze do sugestii bo pomyliłem forum) Przeniosłem - Onion
Sam na to decydujesz sie a pozatym masz adekwatne przedmioty do zmniejszania zuzycia zasobu jak i umiejetnosci - zainwestuj w nie i tyle :)
Post Reply

Return to “Pomysły i propozycje”