Wolny dysk -przyspieszenie ładowania

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Wolny dysk -przyspieszenie ładowania

Post by Elenar »

Jeden ze sposobów przyspieszenia ładowania z dysku to zmniejszenie rozmiaru plików na dysku, by wgrywały się szybciej. Da się to zrobić kompresując pliki gry -jeśli ma się w miarę dobry procesor, tak by nie obciążąć systemu i by dekompresja była szybka.

Normalnie w Windows da się włączyć kompresje we właściwościach folderu z grą (prawy przycisk myszy).

Mam wolny dysk i tak zrobiłem. Gra zajmuje 3.5gb po kompresji i wydaje się ładować szybciej (bez szału ale takie odnosze wrażenie).
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Wolny dysk -przyspieszenie ładowania

Post by Elenar »

Właśnie odkryłem, że się oszukałem :)

Porównywałem foldery z grą, gdzie w jednym były pliki zip (chyba aktualizacja gry) i całość zajmowała ponad 5 gb, z fodlerem gry gdzie takich plików nie było i ma 3.5gb. Po skasowaniu plików zip niespakowana gra też zajmuje 3.5gb.

Co oznacza, że gra już jest skompresowana i ten zabieg nic nie daje.
covertglorious
Still in prologue
Posts: 2
Joined: Thu Dec 21, 2023 1:42 am

Re: Wolny dysk -przyspieszenie ładowania

Post by covertglorious »

tak, kompresja plików rzeczywiście przyspiesza ładowanie. To świetny sposób! x trench run
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Wolny dysk -przyspieszenie ładowania

Post by Elenar »

covertglorious wrote: Mon Dec 25, 2023 6:39 am tak, kompresja plików rzeczywiście przyspiesza ładowanie. To świetny sposób! x trench run
Jakbyś trochę ruszył głową, to byś doszedł do takiego wniosku:
-jeśli masz wydajny komputer, a gra nie jest wymagająca, natomiast twój dysk jest wolny, to zmniejszenie rozmiaru pliku na dysku przyspiesza jego odczytywanie (bo jest mniejszy), a szybki procesor nie ma problemu z dekompresją w czasie rzeczywistym i dekompresuje szybciej niż jest odczytywany, to naturalnie kompresja plików przyspiesza ładowanie.

Problem jest taki, że w Broken Ranks pliki są już skompresowane i taki zabieg nic nie da. Geniuszu
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”