Klasa na start

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
Psyhodelique
Still in prologue
Posts: 1
Joined: Thu Jul 20, 2023 8:27 pm
NICK: Psyhodelique

Klasa na start

Post by Psyhodelique »

Witam, mam zamiar zacząć przygodę z tą gra. Jednak mam dylemat co do klasy , która zacząć grac. Chcialbym poradzic sie was, forumowiczów, ktora z tych 3, będzie odpowiednia na pierwszą postac, mianowicie : rycerz, sheed czy lucznik? Z gory dzieki :D
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Klasa na start

Post by Elenar »

Pod solo najlepszy druid. Moim zdaniem po druidzie rycerz, mimo, że wszyscy uważają rycerza za najsłabszego.
Pod party to chyba każda klasa.

Barbarzyńca i mag największe damage. Voodoo i łucznik debufy.

Barbarzyńca jest bardzo uniwersalny. Ma buffy, debuffy, atak obszarowy, prawie wszystkie umiejętności się przydają.
Mag to taki glass cannon. Ma ataki z dystansu, z bliska, obszarowy, trochę ochrony.

Voodoo na start bym nie polecał. Łucznik trochę mało elastyczny. Tylko ataki z dystansu.

Druid leczy, bufuje, bije, unieruchamia, cuda wianki. Mało czego nie potrafi.
Rycerz, uważany za bardzo słaby, bo ludzie budują pod party. Jak go zrobisz solo to wymiata, ja robie insty na takim poziomie co inne klasy nie dają rady, może poza druidem. Potrafi chronić pety/członków drużyny, ma blok tarczą co redukuje połowę obrażeń, bardzo dobre buffy.

Jest jeszcze sheed, ale to trudna klasa ale ciekawa. Taki ninja. Unika ciosów, kopie, wali z chi. Czyli ataki w ręcz, z dystansu, debufy. Ma też buff medytacja -taki buff co zwieksza punkty akcji.

To moje zdanie ale nie jestem ekspertem.
kolega112999
One foot in Haligard
Posts: 19
Joined: Wed Mar 02, 2022 12:27 pm
Has thanked: 93 times
Been thanked: 1 time

Re: Klasa na start

Post by kolega112999 »

Myślę, że najłatwiejszy to będzie łucznik. Fakt, że jego głównymi atutami są debufy i fakt, że jest postacią fizyczną i z tego tytułu ma tansze eq niż postacie magiczne, zwłaszcza na hlvn, ale też ma obszarówkę, która pozwoli zarabiać już od tego 70/80 lvn na mięsku (taki spot dobry do zarobku), która idzie przed atakami dystansowymi i fizycznymi, nie to co obszarówka barbarzyncy a nie jest też tak drogi jak mo, który ma taki sam typ obszarówki, ale jest droższy....
Także bym wybrał łuka - pozwoli grać w pt jak i samemu + zarobić na eq na nową postać, jeśli łuk Ci się nie spodoba ;P
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”