Po tym update nic nie dropi

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Po tym update nic nie dropi

Post by Elenar »

Tyle zrobiłem
Image

i za to wszystko dostałem 1 rara.
Dodatkowo jeszcze 10 wież na normalu.
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Po tym update nic nie dropi

Post by Elenar »

Napiszę tutaj, bo moderator mi kasuje posta za każdym razem gdy chce poruszyć inne zagadnienie.

A mianowicie podejście do Broken Ranks z psychologicznego punktu widzenia.
Tak się składa, że interesuję się psychologią i jako gracz ciekawią mnie zagadnienia typu: dlaczego gry się nudzą, co wciąga do grania itp.
I to w zasadzie jest kluczowe w każdej grze. Bo to nie jest tak poprostu, że zrobi się gre i ludzie będą w nią grali. Gra musi spełniać pewne oczekiwania i mieć pewne cechy.

Ograniczę się tutaj do tematu obniżonego dropu i psychologii.
By gracz kontynuował granie musi odczuwać, że to mu coś daje. Musi być nagradzany za grę. Z obecnym dropem ludzie zaczną się zastanawiać po co to robią, jeśli biją po 100 bosów i nic im nie dropi. Co sprowadzi ich do wniosku, że nie ma sensu grać.

Jeśli taki drop ma doprowadzić do wzrostu wartości rzeczy, to nie jest to warte konsekwencji jakie będą w grze. Wyobraźmy sobie takiego nowego gracza, który udaje się na Herszta. Dla niego to długa wyprawa, nie robi tego masowo. Po nieudanym dropie, powtarza wyprawę, potem jeszcze raz i jeszcze raz bez dropa. Poprostu dojdzie do wniosku, że to nie ma sensu i opuści grę.

Natomiast druga sytuacja, gdzie otrzymuje nagrodę, powtarza wyprawę i otrzymuje ją jeszcze raz, tylko zachęca go do dalszego grania. Co z tego, że na rynku wszystko będzie tańsze, on będzie zadowolony bo coś ma.

Krótko mówiąc zaniżony drop, gdzie powtarzają się jałowe wyprawy doprowadzi do spadku populacji graczy. Co wydaje się banalnie proste ale zmiany w grze świadczą, że twórcy nie bardzo zdają sobie z tego sprawę.
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”