Gotowe mapy podziemnych jaskiń Alaril

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
passion
Still in prologue
Posts: 1
Joined: Mon Oct 31, 2022 7:53 pm
Been thanked: 1 time

Gotowe mapy podziemnych jaskiń Alaril

Post by passion »

Siema,
tytułem wstępu opowiem historię, która zainspirowała mnie do stworzenia mapy podziemnych jaskiń Alarilu.

Kilka dni temu na czacie ktoś zapytał czy istnieją mapy wspomnianych wyżej jaskiń. Moderator podał informację, że Ekipa planuje stworzyć owe mapy w trzecim kwartale 2023 roku, na co jeden z graczy odpowiedział że szybciej narysuje je sobie w Paincie. Wtedy właśnie pomyślałem żeby zrobić dobrze wyglądające mapy wraz z opisem instancji oraz miejsc zbiorów. Całość zajęła mi łącznie około 16 (?) godzin, w tym same dwie godziny poświęciłem na opracowanie metody wykonywania i łączenia poszczególnych skanów obrazów. W swojej przygodzie popełniłem mały błąd, który kosztował mnie kilka godzin pracy. Koniec końców udało mi się zrobić (mam nadzieję) dobrze wyglądające mapy podziemnych jaskiń, które znacznie ułatwią przemieszczanie się pod Alarilem graczom, którym dalej sprawia to problemy.

Podczas przeczesywania jaskiń, przez większość czasu byłem AFK stojąc na czerwonym polu, o ironio, żaden gracz mnie nie zabił. Padłem tylko raz, kiedy nie zauważyłem że zaatakowały mnie drzewce i cała walka odbyła się bez jakiejkolwiek taktyki. Dodatkowo, łącznie otworzyłem kilkadziesiąt platynowych skrzyń i udało mi się 4 razy zabić czempiona, niestety bez dropa.

Za samą mapę nie oczekuję aprobaty, czy nagrody w postaci "donejtów". Mapa została wykonana przez gracza - dla graczy.

Na koniec swojej wypowiedzi chcę jeszcze dodać że na mapie na pewno przeoczyłem jakiś mankament, czy pominąłem miejsce zbioru surowców. Jeżeli natrafisz na taki szczegół, proszę żebyś przekazał to w komentarzu pod postem.

Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany pobraniem gotowej paczki map w formacie .zip, proszę o wiadomość prywatna, o ile przeczytam - wyślę.



Mapy są w formacie PNG. Niestety, hosting forum pozwala na przesłanie plików o maksymalnym rozmiarze 512kB, a co za tym idzie, ciężko będzie mi przesłać grafiki o średniej wadze 30MB. Mapy są w najwyższej możliwej rozdzielczości, jaką udało mi się wyciągnąć testując różne metody sklejania poszczególnych skanów. Mapy najlepiej od razu pobrać, nie wiem ile czasu zippyshare trzyma pliki na hostingu.


Poniżej zamieszczam szczegółowe wyjaśnienia mapy, Legenda oczywiście przy każdej mapie jest, ale chciałbym też wyjaśnić z czego wynikają różne kolory i kształty oznaczeń.

Kolorem zielonym zostały oznaczone wszelkie wyjścia z jaskini prowadzące wprost do zewnętrznej instancji, takiej jak Wioska Druidów, Alaril, Podzamcze.

Kolorem żółtym oznaczone zostały wszelkie komnaty/małe jaskinie.

Kolorem różowym zostały oznaczone lokacje, których używa się aby dojść do bossa. Podążając za kolorem różowym dojdziemy do instancji Geomorpha/Garthmoga.


Kolorem niebieskim zostały oznaczone przejścia na kolejne poziomy podziemnych jaskiń.

Czerwonym trójkątem zostały oznaczone postacie NPC.

Na każdej mapie, białym kołem zostały oznaczone wszelkie miejsca zbioru surowców.

Dodatkowo, mała instrukcja:
Jeżeli wchodzisz do jaskini od strony Zrujnowanej Wieży/od strony wodospadu, uruchom mapę "Jaskinie pod Wieżami".
Jeżeli wchodzisz do jaskini od strony Wioski Druidów/Podzamcza, uruchom mapę "Jaskinie pod Granicą".
Jeżeli wchodzisz do jaskini od strony wybrzeża, uruchom mapę "Jaskinie pod Mokradłami".
Mapa "Jaszczurzy Cmentarz" to mapa służąca do dojścia na instancję Garthmoga.

Jaskinie pod wieżami:
Jaskinie pod Granicą:
Jaskinie pod Mokradłami:
Jaszczurzy Cmentarz:
Dodatkowe linki, bo z tego co widzę zippyshare zmienia linki źródłowe do zdjęć/przekierowuje na stronę pliku:

Jaskinie pod Wieżami: https://www8.zippyshare.com/v/mCvSZATe/file.html
Jaskinie pod Granicą: https://www2.zippyshare.com/v/Cyvb8kN3/file.html
Jaskinie pod Mokradłami: https://www109.zippyshare.com/v/nVWwVXIC/file.html
Jaszczurzy cmentarz: https://www58.zippyshare.com/v/FN2gphC2/file.html





Mam nadzieję, że mapy będą służyć.

Od gracza - dla graczy.

passion, w grze znany jako Anynog.
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”