Dziwna logika modów w grze

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Unangwata
Simon’s student
Posts: 30
Joined: Sun Oct 16, 2022 1:08 pm
Has thanked: 1 time

Dziwna logika modów w grze

Post by Unangwata »

Dostałem knebel za zjechanie kogoś kto mnie zaatakował bez przyczyny w grze, cytuje "za skrajny brak kultury". Jak dla mnie skrajnym brakiem kultury jest atakowanie bez powodu, a moja to była tylko reakcja. Zawsze jestem uprzejmy dopóki ktoś jest nieuprzejmy wobec mnie, a atakowanie bez powodu gdy jestem osłabiony po walkach do uprzejmości nie należy.
Tak więc wolałbym następnym razem nazywanie rzeczy po imieniu, np. gracz odpłacił pięknym za nadobne, bo wygląda na to, że mod nie bardzo się orientuje co jest kulturalne, a co nie i wymaganie kultury wobec swpjego agresora jest trochę nie na miejscu :)
W szczególności, że w samej fabule gry są przekleństwa i gra dla dzieci się raczej nie nadaje.
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Dziwna logika modów w grze

Post by Onion »

Możliwość atakowania na czerwonych, białych i fioletowych polach to element gry. Nie ma znaczenia czy jest powód czy nie. Natomiast wyzywanie takiej osoby już nie jest w porządku, można na niego pokrzyczeć jednak kulturalnie.
gromak
Simon’s student
Posts: 22
Joined: Tue Mar 22, 2022 7:59 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Dziwna logika modów w grze

Post by gromak »

Ja tu tylko to zostawię:
Unangwata wrote: Fri Oct 21, 2022 3:48 pm Jak chcesz żeby było po twojemu to zrób gre. Będziesz mógł wtedy robić co zechcesz. A narzekać każdy potrafi i wiele w tym konstruktywnego nie ma.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Dziwna logika modów w grze

Post by vixenigris »

jak onion napisał chamstwo jest dozwolone i propagowane jako element gry, brak kultury już nie. Nie musimy tego rozumieć mamy tylko w tym grzecznie uczestniczyć
Unangwata
Simon’s student
Posts: 30
Joined: Sun Oct 16, 2022 1:08 pm
Has thanked: 1 time

Re: Dziwna logika modów w grze

Post by Unangwata »

gromak wrote: Sat Oct 22, 2022 9:13 pm Ja tu tylko to zostawię:
Unangwata wrote: Fri Oct 21, 2022 3:48 pm Jak chcesz żeby było po twojemu to zrób gre. Będziesz mógł wtedy robić co zechcesz. A narzekać każdy potrafi i wiele w tym konstruktywnego nie ma.
A czy widzisz bym narzekał ? Nawet mi knebel nie przeszkadza, prosze tylko o " nazywanie rzeczy po imieniu" :D
To był trochę żart.
vixenigris wrote: Sat Oct 22, 2022 9:31 pm jak onion napisał chamstwo jest dozwolone i propagowane jako element gry, brak kultury już nie. Nie musimy tego rozumieć mamy tylko w tym grzecznie uczestniczyć
Może przesadziłem. Ale tak nawiasem mówiąc, kultura to umiejętność zachowania sie odpowiednio do sytuacji. Bycie ciągle uprzejmym to niekoniecznie jest kultura. Czasem bardziej kulturalne jest bycie chamskim.
MokryKompas
One foot in Haligard
Posts: 13
Joined: Tue Mar 22, 2022 11:44 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dziwna logika modów w grze

Post by MokryKompas »

Gram w gry już bardzo długi czas i zawsze byłem świadomy tego że jak na wrzucam komuś na priv i świadomie przesadzę bo będę sfrustrowany to może mnie czekać kara w postaci bana w zależności czy odbiorca to zgłosi. Nie wiem czego wy się spodziewacie w większości gier tak jest mniej lub bardziej rygorystycznie.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Dziwna logika modów w grze

Post by vixenigris »

Co nie zmienia faktu że przyjdzie parapet sprowokuje 100 graczy i oni mają bana a parapet wywalone bo mu służą zasady i support. Poza tym w innych grach uwierz mi, ale twoja obrona i okoliczności miałyby znaczenie.
uzi
Simon’s student
Posts: 28
Joined: Sun Jan 16, 2022 7:59 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Dziwna logika modów w grze

Post by uzi »

Cześć.
Skoro zostało to podniesione przez Gracza, gra nie chroni szkodników, Ekipa reaguje na agresorów, którzy wyzywają inne osoby i nie przestrzegają zasad regulaminu gry.
Nie uważam, że wyzywanie w dość dosadny sposób - jak to zrobiłeś na czacie prywatnym jest tolerowane przez jakąkolwiek grę, zwłaszcza gdy dochodzi tutaj życzenie śmierci i liczne obrazy, których nie zamierzam tutaj nawet cytować, ponieważ nie wypada mi to raz, a dwa: jest to zbyt wulgarne i niestosowne.
Emocje emocjami, gdy ktoś Cię łapie po walce ale szanujmy się, to tylko gra gdzie ludzie przychodzą się dobrze bawić czy zapomnieć o codziennych problemach.

Z odwołaniem zapraszam na support.
Unangwata
Simon’s student
Posts: 30
Joined: Sun Oct 16, 2022 1:08 pm
Has thanked: 1 time

Re: Dziwna logika modów w grze

Post by Unangwata »

uzi wrote: Mon Oct 24, 2022 9:38 am Cześć.
Skoro zostało to podniesione przez Gracza, gra nie chroni szkodników, Ekipa reaguje na agresorów, którzy wyzywają inne osoby i nie przestrzegają zasad regulaminu gry.
Nie uważam, że wyzywanie w dość dosadny sposób - jak to zrobiłeś na czacie prywatnym jest tolerowane przez jakąkolwiek grę, zwłaszcza gdy dochodzi tutaj życzenie śmierci i liczne obrazy, których nie zamierzam tutaj nawet cytować, ponieważ nie wypada mi to raz, a dwa: jest to zbyt wulgarne i niestosowne.
Emocje emocjami, gdy ktoś Cię łapie po walce ale szanujmy się, to tylko gra gdzie ludzie przychodzą się dobrze bawić czy zapomnieć o codziennych problemach.

Z odwołaniem zapraszam na support.
Tylko jest jeden problem. Jakbym to zrobił uprzejmie to nic by do niego nie dotarło. Jak to zrobiłem to w ten sposób to gość się przynajmniej zastanowi. To nie znaczy, że naprawdę miałem to na myśli. Terapia szokowa i aktorstwo. A on długo będzie myślał co zrobił nie tak. Co innego mogłem zrobić ? Pogratulować ? Jak on przychodzi tak ,żeby się dobrze bawić atakując 10 leweli niższego, zabijając mu peta i powodując, że traci exp, to druga strona na pewno się dobrze nie bawi.

A do takich sytacji jest chyba mute. Jak nie podoba mu się co piszę to może mnie zablowkować, to był czat prywatny i nikt nie był narażony co nie zrozumie sytuacji. I więcej ode mnie by wiadomości nie otrzymywał. Ale dobra, rozumiem i moderatora i sytuacje.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Dziwna logika modów w grze

Post by vixenigris »

uzi wrote: Mon Oct 24, 2022 9:38 am Cześć.
Skoro zostało to podniesione przez Gracza, gra nie chroni szkodników, Ekipa reaguje na agresorów, którzy wyzywają inne osoby i nie przestrzegają zasad regulaminu gry.
Nie uważam, że wyzywanie w dość dosadny sposób - jak to zrobiłeś na czacie prywatnym jest tolerowane przez jakąkolwiek grę, zwłaszcza gdy dochodzi tutaj życzenie śmierci i liczne obrazy, których nie zamierzam tutaj nawet cytować, ponieważ nie wypada mi to raz, a dwa: jest to zbyt wulgarne i niestosowne.
Emocje emocjami, gdy ktoś Cię łapie po walce ale szanujmy się, to tylko gra gdzie ludzie przychodzą się dobrze bawić czy zapomnieć o codziennych problemach.

Z odwołaniem zapraszam na support.
No to uzi, dobrze bawić się, czy robić to czyimś kosztem? Nie dostrzegasz różnicy? Aqua pet na nowym.... międzykontynentalnym serwerze to 80pl za 9 flaszek policz sobie ile to zl w wasze ręce poszło za 1 "drobne" chamstwo. Lubicie tak? Opłaca się? No nieźle.

Połączyłem posty - Onion

Nawiasem mówiąc, to ten zbanowany przyszedł sobie pograć w grę a ten drugi powkurzac ludzi. Nawet dobrze powiedziałaś szkoda tylko że podmiotowo odwrotnie
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Dziwna logika modów w grze

Post by Onion »

Przypominam, że forum nie jest miejscem na skargi odnośnie kar. Post @Unangwata nie powinien mieć tu miejsca, temu też został ukryty. Wszelkie skargi odnośnie banów należy kierować na support. Temat zostawiam jak chcecie jeszcze podyskutować na temat bezkarnego łapania graczy na czerwonych polach. Mam nadzieję, że taka sprawa jak wyzywanie gracza na priv jest dla wszystkich jasna, że nie powinna mieć miejsca i kara została nadana zasłużenie.
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”