Liczba profesji na poszczególnych przedziałach lvlowych

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
Gustavus
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Thu Sep 29, 2022 3:07 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Liczba profesji na poszczególnych przedziałach lvlowych

Post by Gustavus »

Witam,

Ładnych kilka lat upłynęło od czasu, kiedy robiłem takie wyliczenia i udostępniałem na forum. Wtedy trzeba było wchodzić na poszczególne serwery i uważnie z palucha wyliczać, uważając, by nie policzyć innej profy. Dziś, chodź nadal z palucha, jest znacznie łatwiej dzięki możliwości przeglądu wybranej profy jak i dzięki jednemu serwerowi, który skupia graczy graczy ze starych serwerów. Jako, że na Izinie mamy obecnie 5 graczy na 140 poziomie (w tym 4 mośków), zaś na Kadarinie 9 takich graczy (w tym 4 mo), rzecz jasna skupiłem się na wynikach z Thanaru.

Po co ta wyliczanka? Raz, że akurat miałem na to chwilę. Dwa, byłem ciekaw jak to obecnie wygląda i jak rozkładają się akcenty na poszczególnych przedziałach lvlowych. Trzy, nie, nie było trzeciego powodu. Wybrałem co do zasady przedziały, które pozwalają na wejście od Morany/Lugusa/Seleny wzwyż. To dość stabilna grupa graczy - w sensie zdecydowana większość regularnie loguje do gry. OK, tak to wygląda:

THANAR - 140 lvl

1. Magowie Ognia - 281
2. Barbarzyńcy - 149
3. Druidzi - 185
4. Rycerze - 208
5. Voodoo - 118
6. Sheedzi - 113
7. Łucznicy - 103

Chyba nikt nie jest zdziwiony, że mośków jest najwięcej i to by far. Wcześniej też tak było, na co wpływ zdecydowanie ma szybkość expienia, dostępność alternatyw na poszczególnych poziomach i ogólnie przyjemność z gry tą profesją. Oczywiście zrobić topowego mo, to nie są proste tematy. Koszty/czas wyexpienia eq, czy ulepszeń są wprost gargantuiczne. Prawie dwukrotnie mniejsza liczba barbarianów raczej też nikogo nie dziwi. Wszyscy świeżo jeszcze pamiętają ten kolosalny dmg na Lugusie, czy Moranie i co do zasady brak alternatyw na exp poza zamulaniem na gorzale przez kilkadziesiąt poziomów. Ostatnie zmiany pozwalają jednak barbom optymistycznie patrzeć na taernijski świat (pojęcia nie mam, czy aby na długo...). Debufferzy stabilnie na podobnym poziomie, łuków nieco mniej, ale bez powodów do niepokoju. Dru, ryców niby sporo - gdzie oni się kurde chowają...

THANAR - 135-139 lvl

1. Magowie Ognia - 47
2. Barbarzyńcy - 30
3. Druidzi - 41
4. Rycerze - 53
5. Voodoo - 30
6. Sheedzi - 26
7. Łucznicy - 26

Ci gracze powinni po Dziadach lub już na evencie świątecznym dołączyć do grupy 140 poziomów. Jak widzimy wpływ na "obecny rozkład sił" będzie znikomy.

THANAR - 126-134 lvl

1. Magowie Ognia - 119
2. Barbarzyńcy - 43
3. Druidzi - 119
4. Rycerze - 125
5. Voodoo - 85
6. Łucznicy - 56
7. Sheedzi - 55

Ryców najwięcej, druidów tyle co mośków. No, no, jeszcze nie wymarła druidzka brać, mimo nerfów na przestrzeni tylu lat... Voodecy na tych poziomach uciekli innym debufferom.

THANAR - 110-125 lvl

1. Rycerze - 321
2. Druidzi - 260
3. Magowie Ognia - 233
4. Voodoo - 158
5. Łucznicy - 126
6. Sheedzi - 120
7. Barbarzyńcy - 94

Ładna armia rycków nadciąga. Druidów też sporo. Czyżby w długofalowej perspektywie brak kłopotów ze znalezieniem lekarza i rycerza? Wiadomo - na to musi się złożyć kilka czynników, ale spoglądając na powyższe liczby, każdy może sobie spekulować, a choćby na wysokim poziomie absurdu.

Reasumując, macie powyżej te liczby. Pojęcia nie mam, czy to komuś pomoże w ewentualnym wyborze profesji lub w czymkolwiek. Poglądowo, jest moim zdaniem ciekawie.

Pozdrawiam.
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”