Targ i Depozyt bardziej przyjazny dla użytkownika

Masz pomysł na dodanie czegoś zupełnie nowego w Grze lub na Forum? Napisz!
Post Reply
maaaras
Taernian with basic skills
Posts: 5
Joined: Sun Sep 04, 2022 11:53 am
Been thanked: 1 time

Targ i Depozyt bardziej przyjazny dla użytkownika

Post by maaaras »

Witam, ostatnio ktoś z moich bliskich zaczął się interesować tematami UX. Przez co w Broken Ranks zobaczyłem kilka niedoskonałości :D Nie chcę żeby to wyglądało na jakieś czepianie się, bo zarówno depozyt jak targowisko jest bardzo użyteczne. Myślę jednak że po wprowadzeniu małych zmian może wyglądać bardziej profesjonalnie :D

1. Zastanawiam się w depozycie jest podział pieniędzy między skrzynkami? Uważam że wprowadza to zamieszanie i nie potrzebny micro management. Musisz pamiętać co jest w jakiej skrzyni, szukać po wszystkich itd. Zamiast tego przechowywane złoto może dotyczyć wszystkich skrzyni.
2. Z tych samych powodów co punkt 1, zamiast dodawać osobne skrzynie przy wykupowaniu miejsca w Depozycie. Zwiększać po prostu rozmiar skrzynki(np. skrzynki 300 i 500 zastąpić 800 i przy dokupieniu kolejnego 800 powiększyć już istniejącą do 1600 itd.)
3. Dlaczego do targowiska trzeba przenosić pieniądze? Przy kupowaniu przedmiotów powinny się pobierać automatycznie z depozytu albo pieniędzy postaci(osobiście bardziej podoba mi się ta druga opcja. Bo zazwyczaj itemy kupujemy dla konkretnej postaci). A kasa za sprzedane przedmioty może przechodzić prosto do depozytu.
4. Przy samym targowisku wyeksponowałbym bardziej możliwość filtrowania. Dodałbym ją do okna głównego zamiast trzymać w zębatce(ciekawe ile ludzi wie że to tam jest) i zamienił cyfry rzymskie na przedziały wymaganych poziomów "od do"
5. Przy przenoszeniu przedmiotów(np. eliksirów) jak wyskakuje okienko do wpisania ile chcesz przenieść po usunięciu domyślnej wartości z automatu pojawia się jedynka(to jest nie potrzebne bo 99% przypadków i tak też ją trzeba usunąć).
- Ten punkt to bardziej taki duperel :D

Dajcie znać co myślicie :) jestem otwarty na dyskusje
Pozdrawiam,
Marek
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: Targ i Depozyt bardziej przyjazny dla użytkownika

Post by rzuffi »

Cześć :)
Według mnie (ale nie jestem odpowiedzialny za UX ;) ) większość to takie - można naprawić, ale nie trzeba - błędu nie ma, poza jednym, punkt 1 to strzał w dziesiątkę.
maaaras wrote: Sat Oct 01, 2022 8:15 am
Dajcie znać co myślicie :) jestem otwarty na dyskusje
Qweta
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Wed Feb 09, 2022 7:03 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Targ i Depozyt bardziej przyjazny dla użytkownika

Post by Qweta »

PKT 1. Jestem całkowicie za. Już po wejściu do depozytu powinny być paski ze złotem i platyną z opcją pobierania i dodawania. Zaoszczędziło by to czasu ze zbędnym łażeniem po skrzyniach i poszukiwaniach. Odnosiło by się to również do stanu konta targowiska. Swoją drogą wielu graczy do tej pory nie rozumie jak działa ten dość skomplikowany mechanizm, szczególnie tacy co dopiero zaczynają grę. :D
PKT 2. To zbędne. Jeśli ktoś chce mieć tylko jedną skrzynkę to może sobie miejsce dokupować 100/10pl. Wyniesie to gracza dokładnie tak samo jak by sobie kupił drugą skrzynkę za 50pl.
Ja osobiście wole więcej skrzynek bo wiem że w pierwszej trzymam flaszki ulepszeń, w drugiej rary, w trzeciej synergetyki, czwarta jest od targowiska i wtedy mam porządek. W jednej skrzyni co ma ze 20k pojemności miał bym po prostu bajzel jak w damskiej torebce.
PKT 3. Raczej nie chciał bym aby kieszeń mojej postaci miała coś wspólnego z targowiskiem. Wtedy depozyt zmniejszył by swoją funkcję.
Jeszcze tylko podkreślam że na targowisku pojawiają się oszuści i jedną głupią decyzją zakupu, można by stracić nawet większość swojego majątku. Dlatego też, moim zdaniem, przenoszenie części kapitału do targowiska jest formą zabezpieczenia przed takim procederem.
PKT 4. To tylko kwestia techniczna. Pewnie znalazło by się jakieś lepsze rozwiązanie. Czas pokaże.
PKT 5. Sprawa jest oczywista. Ta '1' doprowadza czasem do szału osoby nerwowe.
maaaras
Taernian with basic skills
Posts: 5
Joined: Sun Sep 04, 2022 11:53 am
Been thanked: 1 time

Re: Targ i Depozyt bardziej przyjazny dla użytkownika

Post by maaaras »

Qweta wrote: Thu Oct 13, 2022 9:06 am PKT 2. To zbędne. Jeśli ktoś chce mieć tylko jedną skrzynkę to może sobie miejsce dokupować 100/10pl. Wyniesie to gracza dokładnie tak samo jak by sobie kupił drugą skrzynkę za 50pl.
Ja osobiście wole więcej skrzynek bo wiem że w pierwszej trzymam flaszki ulepszeń, w drugiej rary, w trzeciej synergetyki, czwarta jest od targowiska i wtedy mam porządek. W jednej skrzyni co ma ze 20k pojemności miał bym po prostu bajzel jak w damskiej torebce.
Nie dojechałem jeszcze do momentu w grze, że mam tyle sprzętu, że muszę dzielić ekwipunek na rary, synergetyki, flasze itd. :D Masz rację patrząc z tej perspektywy podział na skrzynki jest spoko pomysłem.
Qweta wrote: Thu Oct 13, 2022 9:06 am PKT 3. Raczej nie chciał bym aby kieszeń mojej postaci miała coś wspólnego z targowiskiem. Wtedy depozyt zmniejszył by swoją funkcję.
Jeszcze tylko podkreślam że na targowisku pojawiają się oszuści i jedną głupią decyzją zakupu, można by stracić nawet większość swojego majątku. Dlatego też, moim zdaniem, przenoszenie części kapitału do targowiska jest formą zabezpieczenia przed takim procederem.
Ten pomysł zabrał się stąd, że moim zdaniem jak kupujesz coś na targowisku, to w większości przypadków chcesz tego przedmiotu użyć(np. itemy albo przedmioty na instancje). Wyjątkiem są momenty w których chcesz spekulować(taniej kupie, drożej sprzedam) i kupowanie flasz. Pytanie, co się robi częściej?

W niektóry aplikacjach widziałem rozwiązanie z przyciskiem włączającym/wyłączającym tryb sprzedaży(żeby nie kupić czegoś przez przypadek). Przelewanie pieniędzy ma tą wadę że jak chcesz coś kupić, to i tak musisz lecieć za każdym razem do depozytu. Więc benefit z tego że masz targowisko w pasku menu jest mały.

Przypisywanie przedmiotów do postaci rozwiązuje jeszcze jeden problem. W depozycie wybierasz w jakiej skrzynce mają się pojawiać itemy. Część ludzi o tym nie wie i zdarzają się pytania na czacie, czemu mi targowisko nie działa(dzieje się tak jak skrzynka którą wybrałeś jest już pełna)

pozdrawiam dzięki za posta
Unangwata
Simon’s student
Posts: 30
Joined: Sun Oct 16, 2022 1:08 pm
Has thanked: 1 time

Re: Targ i Depozyt bardziej przyjazny dla użytkownika

Post by Unangwata »

jestem za przenoszeniem pieniedzy bezpośrednio z postaci do targowiska, omijając depozyt.
Post Reply

Return to “Pomysły i propozycje”