Czarny Ekran

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Koleś
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Fri Sep 30, 2022 11:58 am

Czarny Ekran

Post by Koleś »

Witam problem jest następujący . Grałem do tej pory w BR na systemie Win7 32bit było to problematyczne z powodu ramu, ale dało się grać .Teraz przestawiłem się na Win 10, 64bit i niestety gra nie odpala się .Po kliknięciu PLAY mam muzykę w tle i kursor na tle CZARNEGO EKRANU .Co mogę zrobić aby naprawić ten błąd .Proszę o pomoc Dziękuje .
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Czarny Ekran

Post by Onion »

Jeżeli jesteś posiadaczem Radeona to musisz pobrać stare sterowniki dla wersji 22.5.1.
Wszystko znajdziesz w tym temacie viewtopic.php?t=1038
Koleś
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Fri Sep 30, 2022 11:58 am

Re: Czarny Ekran

Post by Koleś »

Onion wrote: Fri Sep 30, 2022 3:00 pm Jeżeli jesteś posiadaczem Radeona to musisz pobrać stare sterowniki dla wersji 22.5.1.
Wszystko znajdziesz w tym temacie viewtopic.php?t=1038
Owszem posiadam Radeona ale jest to stary typ karty ,co za tym idzie, nie musze zmieniać wersji sterownika jak to jest podane powyżej ,ta sama karta wyrabiała na systemie Win 7 32bit ,wiec przypuszczam ze problem jest w czymś innym.
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Czarny Ekran

Post by Onion »

A czy mógłbyś podać na jakiej konkretnie wersji pojawia się ten błąd?
Koleś
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Fri Sep 30, 2022 11:58 am

Re: Czarny Ekran

Post by Koleś »

Onion wrote: Sat Oct 01, 2022 2:01 am A czy mógłbyś podać na jakiej konkretnie wersji pojawia się ten błąd?
Model niemal z epoki ale dawał rade na Win 7 32 bit a jest to , ATI Radeon HD 3600 . Skoro na Win 7 odpalałem i grałem to nie wiem dlaczego , nie da się grać na Win 10. Jeszcze takie pytanie czy gra wymaga programów takich jak , Visual C+++.
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: Czarny Ekran

Post by rzuffi »

Nalegam na podanie wersji sterowników, wraz z aktualizacją systemu mogła zmienić się wersja sterowników karty.
Gra nie wymaga instalowania dodatkowych programów.
Koleś wrote: Sat Oct 01, 2022 7:42 am
Onion wrote: Sat Oct 01, 2022 2:01 am A czy mógłbyś podać na jakiej konkretnie wersji pojawia się ten błąd?
Model niemal z epoki ale dawał rade na Win 7 32 bit a jest to , ATI Radeon HD 3600 . Skoro na Win 7 odpalałem i grałem to nie wiem dlaczego , nie da się grać na Win 10. Jeszcze takie pytanie czy gra wymaga programów takich jak , Visual C+++.
Koleś
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Fri Sep 30, 2022 11:58 am

Re: Czarny Ekran

Post by Koleś »

rzuffi wrote: Sat Oct 01, 2022 1:38 pm Nalegam na podanie wersji sterowników, wraz z aktualizacją systemu mogła zmienić się wersja sterowników karty.
Gra nie wymaga instalowania dodatkowych programów.

Jeśli chodzi w wersje 8.970.100.9001 takie coś mi pokazuje Menadżer Urządzeń .
Koleś
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Fri Sep 30, 2022 11:58 am

Re: Czarny Ekran

Post by Koleś »

Jak widzę nie ma sposobu na naprawę? Dodam tylko że po odinstalowaniu sterownika karty graficznej gra uruchomiła się, ale w takiej rozdzielczości nie da się grać więc nadal problem nie został rozwiązany.
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: Czarny Ekran

Post by rzuffi »

Nie jest to proste, a mógłbyś proszę spróbować z poprzednimi sterownikami, ale wersja 32 bit gry?
Koleś wrote: Tue Oct 04, 2022 9:22 pm Jak widzę nie ma sposobu na naprawę? Dodam tylko że po odinstalowaniu sterownika karty graficznej gra uruchomiła się, ale w takiej rozdzielczości nie da się grać więc nadal problem nie został rozwiązany.
Koleś
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Fri Sep 30, 2022 11:58 am

Re: Czarny Ekran

Post by Koleś »

rzuffi wrote: Wed Oct 05, 2022 6:50 am Nie jest to proste, a mógłbyś proszę spróbować z poprzednimi sterownikami, ale wersja 32 bit gr


Uruchomiłem na poprzednim sterowniku, ale pojawił się nowy problem co on oznacza.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Czarny Ekran

Post by vixenigris »

Może błache ale spróbuj ustawić rozdzielczość pulpitu na coś w miare dużego i adekwatnego do monitora potem uruchom grę i daj f12 żeby była w okienku. Przy niektórych mniejszych rozdzielczościach ucina bardzo dużą część ekranu i np nie widzisz co wbiles albo ile masz hp. Nie było to nigdy u mnie powodem błędu, ale może spróbuj :p
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”