Drobne błędy

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
Qweta
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Wed Feb 09, 2022 7:03 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Drobne błędy

Post by Qweta »

Nie znalazłem odrębnego działu ze zgłaszaniem błędów a widzę że wiele osób zgłasza je właśnie w karczmie,
więc również pokaże je tutaj.

Te informacje nie są raczej graczom do niczego potrzebne.
Spamują tylko czat globalny i dla nowicjuszy.
Pokazuje się przy ataku na niektóre moby, na czacie który aktualnie jest aktywny.
Image

Tutaj mamy błędne pokazanie statystyk, wymaganego poziomu, ceny w archiwum sprzedanego sprzętu.
Image

Jeśli coś znajdę, będę wstawiał w tym temacie.

Pozdrawiam.
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Drobne błędy

Post by Onion »

Qweta wrote: Sun Aug 14, 2022 11:39 am Te informacje nie są raczej graczom do niczego potrzebne.
Spamują tylko czat globalny i dla nowicjuszy.
Pokazuje się przy ataku na niektóre moby, na czacie który aktualnie jest aktywny.
Image
Doprecyzuję. Dałeś atak w moba, który miał agresywność i zaatakował Ciebie pierwszy. A to dlatego, że ma większy zakres łapania gracza, a gracz musi stanąć bliżej by zaatakować własnoręcznie.
Qweta wrote: Sun Aug 14, 2022 11:39 am Tutaj mamy błędne pokazanie statystyk, wymaganego poziomu, ceny w archiwum sprzedanego sprzętu.
Image
O ile się nie mylę, dotyczy to synergetyków połączonych z innymi już po zakupie.
User avatar
Hez
One foot in Haligard
Posts: 11
Joined: Sat Feb 12, 2022 3:10 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 6 times

Re: Drobne błędy

Post by Hez »

Qweta wrote: Sun Aug 14, 2022 11:39 am Nie znalazłem odrębnego działu ze zgłaszaniem błędów a widzę że wiele osób zgłasza je właśnie w karczmie,
więc również pokaże je tutaj.

Te informacje nie są raczej graczom do niczego potrzebne.
Spamują tylko czat globalny i dla nowicjuszy.
Pokazuje się przy ataku na niektóre moby, na czacie który aktualnie jest aktywny.
Image

Mnie też ten fakt drażni i to wręcz bardzo. I tak jak Onion piszesz występuje to w przypadku mobów agresywnych które łapią z odległości , ok no i co z tego ? do takich wniosków to większość graczy dojdzie sama ( czyszcząc instancje Draugula ta sytuacja jest notoryczna i doprowadza do szewskiej pasji , ciekawe czy tylko mnie ? ) .
Mnie interesuje jak i pewnie założyciela tego wątku kiedy / i czy wogule ? zamierzacie coś z tym zrobić ? I to jest sedno tego błędu a nie diagnoza / mechanika jego powstawania która dla większości jak mniemam jest znana.
Qweta
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Wed Feb 09, 2022 7:03 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Drobne błędy

Post by Qweta »

Troszke programuję, choć w zupełnie innej dziedzinie. Zdaje sobie sprawę jak trudno jest znaleźć przyczynę niektórych, na pierwszy rzut oka banalnych błędów. Wśród setek tysięcy linii kodu łatwo jest zabłądzić.
W takich przypadkach aby znaleźć przyczynę, najlepiej jest szukać powiązań i skutków błędu.
Czym więcej takich skutków i powiązań się przedstawi, łatwiej będzie namierzyć błąd.

Image

Jak widać na powyższych i poniższych zrzutach, większość tych wartości powiązana jest z pojemnością ekwipunku gracza oraz ciężarem który ze sobą nosi. Co ciekawe obrazek górny 2 został wykonany podczas zbierania prastarej energii a ilość mniejszych flaszek wiedzy zmieniała się dynamicznie wraz z przyrostem ciężaru eq. Fajnie by było gdyby w sposób dynamiczny zmieniała się ilość prastarej energii. Na stan obecny dynamicznie zmienia się jedynie szary pasek napełnienia eq.

Image

Widać że wartości związane z pojemnością i ciężarem eq potrafią pojawiać się w każdym miejscu gdzie są łańcuchy znaków. Prawie na pewno błąd leży po stronie oprogramowania klienta i tam należało by szukać kolizji w pamięci. Żadne itemy (przynajmniej u mnie) nie giną na skutek tego błędu i po zmianie zakładek czy relogu, wartości wracają do normalnych lub błędnie przechodzą w inne miejsce. Błąd ma więc charakter jedynie wizualny ale bardzo irytujący gdy jakieś dziwne liczby zasłaniają rzeczywiste dane.

Pozdrawiam.
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Drobne błędy

Post by Onion »

Naładowanie synergetyków to nie błąd, jest to związane z dawną aktualizacją po której ilość ładunków została zmniejszona. Przedmioty zdropione przed mają starą ilość ładunków, temu ich naładowanie wynosi tak dużo.

To nie jest błąd związany jedynie z wagą, to jest błąd związany ze zmianą tekstu. Przykład, zwiększałem ilość miejsc dla znajomych i po mapie zaczęła mi biegać postać z nazwą "Dostępna ilość znajomych: 20" czy coś z tym podobnego. Temu dzieje się to najczęściej w depozycie przy przenoszeniu rzeczy.
Qweta
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Wed Feb 09, 2022 7:03 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Drobne błędy

Post by Qweta »

Poniższa, chociaż rzadko występująca niespodzianka, również gry nie uprzyjemnia.
O ile nic się szczególnego nie dzieje, wystarczy ją zamknąć. Gorzej natomiast gdy wyskakuje
podczas jakiejś znaczącej akcji typu łapanie czempiona lub grupowe PvP. Zasłania znaczną część widoku.

Image
Nikodemek
Taernian with basic skills
Posts: 6
Joined: Thu Sep 01, 2022 1:17 am
NICK: Nikodemek
Has thanked: 12 times

Re: Drobne błędy

Post by Nikodemek »

Świetny artykuł. Idealnie pokazuje sytuacje na Targowisku. Pozdrawiam I dziękuje za wstawkę.
GRAM SE. NARZEKAJĄ NA CAPSLOOKA?
ZAROBIŁEM BANA ZA BLUZGI.
ITEMY NA TARGOWISKU ZA 20 KAFLI TO JAKAŚ FARSA.
WRZUCAJCIE WIĘCEJ SCRENNÓW NA FORUM. LEPIEJ WIDAC
Qweta
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Wed Feb 09, 2022 7:03 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Drobne błędy

Post by Qweta »

Podczas eventu na platynowe klucze, chciałem u tresera wziąć dodatkowy slot na peta na jedną godzinkę.
W tym czasie miałem odpalone 3 bufy z gildii. 100k złota skasowało ale buff na rozszerzenie nie został dodany :evil: . Proponował bym tam dodać blokadę typu "masz maksymalną ilość bufów" bo wyrzucanie kasy w błoto to nic przyjemnego. Szczególnie że nie ma tam nawet żadnego komunikatu ostrzegającego przed taką sytuacją. Myślę że to trochę nie ładnie wobec graczy.

Pozdrawiam.
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Drobne błędy

Post by Onion »

Qweta wrote: Mon Sep 05, 2022 6:03 am Podczas eventu na platynowe klucze, chciałem u tresera wziąć dodatkowy slot na peta na jedną godzinkę.
W tym czasie miałem odpalone 3 bufy z gildii. 100k złota skasowało ale buff na rozszerzenie nie został dodany :evil: . Proponował bym tam dodać blokadę typu "masz maksymalną ilość bufów" bo wyrzucanie kasy w błoto to nic przyjemnego. Szczególnie że nie ma tam nawet żadnego komunikatu ostrzegającego przed taką sytuacją. Myślę że to trochę nie ładnie wobec graczy.

Pozdrawiam.
Przekazałem inżynierom.
Qweta
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Wed Feb 09, 2022 7:03 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Drobne błędy

Post by Qweta »

Nie wiem czy to celowy zabieg, czy zwykłe niedopatrzenie.
Złapałem króla szczurów i wypadło coś takiego:

Image

Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że było to po upku 3.20, czyli tym w którym nadano zmieniony wygląd
synergetyków na różnych przedziałach poziomów. Co więcej, po naprawieniu takiego synergetyka
i założeniu go, wygląd tego hełmu na mośku lvl 40 był taki sam jak na lvlu 80+, zarówno na awatarze, mapie jak i w walce.
Podobny przypadek miałem z pancerzem na rycu 20lvl.

Pozdrawiam.
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Drobne błędy

Post by Onion »

Qweta wrote: Tue Sep 06, 2022 3:56 pm
Ma zostać naprawione w najbliższym bug fixie.
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”