Pomysły na tworzenie podklas

Masz pomysł na dodanie czegoś zupełnie nowego w Grze lub na Forum? Napisz!
Post Reply
Pajonk
Still in prologue
Posts: 1
Joined: Sat Jul 09, 2022 8:54 pm

Pomysły na tworzenie podklas

Post by Pajonk »

Witam wszystkich zebranych

Ostatnio mi się zebrało na rozmyślanie "Czemu by nie dodać podklas w BR" i tak sobie rozmyślałem jak to zrobić...

Doszedłem do wniosku, że dobrym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie istniejących (oraz nowych na tę potrzebę) NPC o co chodzi?

Ja osobiście widziałbym to tak, że każda klasa ma Trenera u którego moglibyśmy przyjmować zlecenia oraz DQ by nabijać u niego wskaźnik szkolenia na odpowiednio poziom Ucznia, Mistrza, Weterana (podobnie jak expienie, tylko w tym przypadku na zleceniach i questach) kiedy osiągniemy kolejny poziom szkolenia możemy wykonać Quest który jest swego rodzaju próbą, jeżeli nie zaliczymy tego Questa bez zgonu, nasz poziom szkolenia zmniejsza się i musimy go ponownie nabić by podejść do Questa jeszcze raz.
Przy czym Trenerów podklas może być więcej niż jeden ale na raz moglibyśmy odbywać szkolenie tylko u jednego z nich

A co jak ukończymy taką próbę w postaci Questa? Dostalibyśmy profity, takie jak nowe umiejętności, które zastąpiłyby niektóre umiejętności klasowe.
Poza tym niektóre postacie mogłyby dostać specjalny slot na podklasowe uzbrojenie.

Szkolenia można cofnąć więc jeżeli wasza podklasa wam nie podpasowała, możecie odrzucić szkolenie u Mistrza i wrócić do waszego podstawowego buildu

Dla przykładu, możnaby zrobić podklasę druida gdzie mistrzem byłby Belenos którego szkolenie poprowadziłoby nas w stronę bycia lepszym supportem, albo moglibyśmy usłyszeć pogłoskę u Wilczego, że jakiś Druid się zbuntował i poluje w lesie, po spotkaniu z nim możemy u niego odbyć szkolenie które poprowadzi nas w stronę agresywniejszego i mniej supportowego Druida od klasycznego.
Tak samo moglibyśmy odbyć szkolenie przekształcające maga ognia w maga lodu, ale zmieniłoby to jego umiejętności kompletnie więc nie moglibyśmy jako mag lodu rzucać meteorytami :lol:

A co z umiejętnościami i samymi ich ulepszeniami? Mój pomysł jest taki, by po treningu rozdawać na nowo punkty, przy czym jakbyśmy wracali do naszego starego buildu to pozostałby on niezmienny. Tak samo jakbyśmy wrócili na szkolenie i np. wracamy na poziom Ucznia, to mamy tam dalej nasz pierwszy ustalony build

Wiem, że jest to mocno zawiłe i niezrozumiałe, nie mniej jest to moja wizja jak mogłyby funkcjonować podklasy, a jak wy wyobrażacie sobie podklasy? Podzielcie się opinią :D

PS: Chce by ten wątek był spiskiem naszych konceptów na podklasy, jakie mamy na to wizje itd., więc szanujmy każdego wizję na ten temat
Marwro123
Simon’s student
Posts: 27
Joined: Tue Jun 21, 2022 4:23 pm
NICK: Irromar
Been thanked: 6 times

Re: Pomysły na tworzenie podklas

Post by Marwro123 »

O ile pomysł jest bardzo fajny i wprowadziłby znacznie większą różnorodność to obawiam się że, obecnie jest mało wykonywalny. Biorąc pod uwagę że obecnie jest problem z balansem między klasami to obecność podklas tylko by go pogłębiła. Jeśli chodzi o mój typ to mogę się wypowiedzieć w kontekście maga ognia, lecz tutaj zmieniałby się bardziej w maga żywiołów. Zmieniała by się wtedy mechanika rzucania zaklęć. Powiedzmy że mag miałby bazowo 3 umiejki niezależne od rodzaju magii. Natomiast pozostałe wymagałyby inkantacji. Gdzie w pierwszym slocie wymagana była by inkantacja ognia/lodu/energii etc. która nadaje magii charakteru. Dla przykładu mag rzuca kulkę, żeby to zrobić musi dać inkantację. Jeśli da ogień to będzie to klasyczna kulka (obrażenia obuchowe, magiczne), jeśli lodową to kulka zmienia się w lodową włocznię, jeśli energia to piorun kulisty. Podklasa mogła by się tutaj specjalizować w konkretnych inkantacjach lub rozdzielać po równo. Dałoby to wtedy magów wyspecjalizowanych lub zrównoważonych.
Post Reply

Return to “Pomysły i propozycje”