Czego brak w Broken Ranks?

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
Kal
Wandering in the Tunnels
Posts: 44
Joined: Fri Jan 28, 2022 11:24 am
Location: Rzeszów
SERVER: Kadarin
NICK: Kaladin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Czego brak w Broken Ranks?

Post by Kal »

Czego brak?

Brak komunikacji z graczami, to już nie tylko tak oczywiste, że nawet nowi to widzą, ale wręcz odstraszające aż 6 miesięcy po premierze.

Brak jedności w ekipie - Dryga w wywiadzie widocznie zaskoczyła sytuacja, gdy rozmowa zeszła na temat balansu. Czyżby samowolka inżynierki bez żadnych konsultacji z innymi, czy może brak zainteresowania?

Brak kompetentnej i konsekwentnej kadry - chociaż już za samo to, wyrażenie mojego zdania, wypowiedź zostanie ocenzurowana lub całkiem skasowana, bo czemu nie. Przykłady? Bany na dc za nic, moderacja wprost obrażająca graczy, moderacja ignorująca wykroczenia ludzi ze swoich gildii, a co najgorsze support który to przykrywa i zamiata pod dywan xDD (kto ciekawy zapraszam na priv, ss'y mam, uśmiać się można).

Brak logiki i pomyślunku - insta mario była na 2D i tylko dlatego ma być na 3D? Jest kompletnie bezużyteczna poza byciem expowiskiem dla petów, co robi niewiele osób, z kolei najwięcej osób, co sam Drygu w wywiadzie zauważył, odpada w trakcie midgame. Cóż więc za ogromny geniusz stał za pomysłem pracy nad mario zamiast na przykład załatania dziury na midgame?
Na temat balansu, nad którym pracowaliście tak ciężko przez tak wiele lat, i który w trakcie jednej nocy wywróciliście do góry nogami, zwyczajnie szkoda gadać.

I wreszcie, najważniejsze - zwyczajny brak jaj. Brak jaj, żeby przyjąć krytykę, żeby porozmawiać. Wszystko, co "złe", jest złe bo akurat nam nie pasuje i trzeba by się przyznać do błędu lub to jakoś wyjaśnić, a tak przecież być nie może. Brak jaj, żeby kilka osób wziąć za fraki i wyprosić za drzwi, bo ich działania w Ekipie są zwyczajnie sprzeczne z wartościami jakie mają reprezentować i zadania które mają wykonywać.

Co mam wam powiedzieć? To jest zwyczajna żenada, błazenada, i obraza inteligencji graczy którzy jeszcze utrzymują wasz tytuł. Tak, to my utrzymujemy wasz tytuł. Kolejne przykłady? No dobrze. Na Kadarinie chłopy nam w przeciągu ostatnich dwóch tygodni załadowali pewnie więcej platy na sety z lochu, niż cały Thanar przez ostatni miesiąc. Na Izinie zresztą sytuacja zapewne ma się podobnie. I z czym się spotykamy w zamian? Chamstwem i opluciem, bo przecież kolesiostwo górą, bo przecież jak to tak złoić kolegę po palcach.

Czytając to wszystko, zapytajcie się, czy to naprawdę wymysły wielkiego, złego clownadina, które całkiem przypadkiem są powtarzane na waszych forach i discordach od 2016 roku, czy może rzeczywiście coś jest na rzeczy? Może tak zapytajcie się, jak planujecie utrzymać nowych graczy, skoro starych, wiernych graczy wspierających waszą produkcję traktujecie jak zwykłe śmieci? Bo w waszym idealnym scenariuszu oni dojdą do etapu, gdzie będą się interesowali grą tak samo lub nawet bardziej jak te osoby, które was teraz najgłośniej zaklinają do samorefleksji. No to powiedzcie mi, gdy tak będzie, z czym się spotkają? Bo coś mi mówi, że jeśli to wy się nie zmienicie, to z dokładnie tym samym.

Żałuję, po prostu żałuję, że produkcja mająca szansę na sukces jest powstrzymywana przez bandę ludzi, których strach wam złoić po rączkach, nawet jak ktoś wam daje niezbite dowody na to, co robią. Dlatego też osobiście dawno dałem sobie spokój z waszym śmiesznym supportem, i jeśli już gdzieś moja obszerna obrazkowa epopeja trafi, to gwarantuję wam, że gdzieś gdzie ma szansę zrobić różnicę, a nie odbić się od ściany.

Pozdrawiam te 3-4 osoby które to przeczytają zanim poleci cenzurka, bo przecież forum trzeba, jak to gromak mówił, kastrować, i to kastrować ostro.
Kal
Wandering in the Tunnels
Posts: 44
Joined: Fri Jan 28, 2022 11:24 am
Location: Rzeszów
SERVER: Kadarin
NICK: Kaladin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Czego brak w Broken Ranks?

Post by Kal »

Ruffur wrote: Tue Jul 12, 2022 6:41 pm Jak już post ma zniknąć i przeczyta to 5osób to tak zapytam, czemu zmiany wprowadzane do gry robi osoba sprzedająca złoto i mająca perma od 3lat?
Czemu GMowie ukrywali zasiadanie całej gildii która i tak dostała permy?
Fajny post Kal ale i tak nic nie da, wiemy dobrze jak było jest i zostanie już :)
Bywa, może będzie, może nie. Z wywiadu z Drygiem mogłem wywnioskować i to zrobiłem, że sporo rzeczy się dzieje o których biuro pojęcia nie ma. Przykładem balans czy bug na Ivravulu, chociaż to drugie to może być według niektórych "pomniejszy" błąd który tak tylko odrobine rozpieprzył rynek NOWYCH serwerów. Wystarczy im o tych rzeczach grzecznie opowiedzieć e-mailem, więcej zrobić nie można, ale chociaż tyle zrobić trzeba. I trzeba zacząć.
Maxi
One foot in Haligard
Posts: 17
Joined: Sun Mar 06, 2022 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Czego brak w Broken Ranks?

Post by Maxi »

Balans? Co to? Mo od 10 lat dominuje bb i nikt z tym nic nie robi.
Nikodemek
Taernian with basic skills
Posts: 6
Joined: Thu Sep 01, 2022 1:17 am
NICK: Nikodemek
Has thanked: 12 times

Re: Czego brak w Broken Ranks? CIEKAWA KRYTYKA

Post by Nikodemek »

Image
Czytając to wszystko, zapytajcie się, czy to naprawdę wymysły wielkiego, złego clownadina, które całkiem przypadkiem są powtarzane na waszych forach i discordach od 2016 roku, czy może rzeczywiście coś jest na rzeczy? Może tak zapytajcie się, jak planujecie utrzymać nowych graczy, skoro starych, wiernych graczy wspierających waszą produkcję traktujecie jak zwykłe śmieci? Bo w waszym idealnym scenariuszu oni dojdą do etapu, gdzie będą się interesowali grą tak samo lub nawet bardziej jak te osoby, które was teraz najgłośniej zaklinają do samorefleksji. No to powiedzcie mi, gdy tak będzie, z czym się spotkają? Bo coś mi mówi, że jeśli to wy się nie zmienicie, to z dokładnie tym samym.
1. POTWIERDZAM PRZEMYŚLENIA.
Siema. Mi sie gra podoba. Ale jak długo wytrzymam. Czas pokarze. MMO to jednak nie to samo jak zwykłe RPG. Tutaj rządzą inne zasady. Ciężko mi je pojąć jako nowicjuszowi. Nie wiem ile wytrzymam. Czas pokarze.
1.1. Robicie jakieś konkursy na moderatorów? Tak czy nie? A wypadałoby by cyklicznie.
1.2 Bany za przeklinanie. Nie wnikam. Regulamin. Ale poleciałem za bluzgi. Przepraszam graczy. Taki mam już koślawy język.

2. Jak wiernych graczy olewacie w Suportach to noobów tym bardziej będziecie olewać? No cóż. To spadnie grywalność i tyle.
Proszę bez pomówień - Onion

A teraz kilka moich przemyśleć o grze na dzień dobry.
Ciesze się żę grę Stworzyło Polskie studio. Tyle , To najlepsza cecha tej gry. Jest robiona przez Polaków. To mnie cieszy najbardziej. I życzę Wam sukcesów. Jak zrobiliście Squela to piszczcie że TO SQUEL. czyli cześć druga. Tak żeby wyjadaczy z jedynki nie stracić.
Dlaczego firmie jak Blizzard to wychodzi od lat. A tutaj w Polsce nie? Nie wiem nie pojmuje tego. To już bolączka twórców.

ZŁE PRZEMYŚLENIA. Moje bolączki.
Oczywiście tutaj są tylko moje subiektywne bolączki. Ogólnie świat MMO jest mi obcy. Wole zwykłe RTSY albo jakieś Stare RPG gdzie wymiana z graczami polega jedynie na wymianie przedmiotów albo złota. Ewentulanie modów pod mapy. W MMO te techniki są inne. Ale od razu uderzyło mnie to Targowisko tak po oczach że za nic nie rozumiem o co w tym targowisku chodzi?? Wyciąłem wulgaryzm, ocenzurowanie gwiazdkami nie wystarczy - Onion
SPRZEDAŻ PRZEDMIOTU:
Na pierwszej mapie Kowal. Sprzedawca i Sprzedawca Biżuterii? czemu nie można sprzedawać zbędnych przedmiotów innym postaciom neutralnym? tylko muszę zapieprzać przez 5 mapek żeby sprzedać te pare kijków? 1 POSTAĆ NEUTRALNA NA CAŁĄ GRE?
No cóż.... jest to strasznie uciążliwe. BALANS CENY. za kupno Itema 5000 za sprzedaż ledwo 20% albo 30% ceny? TO FARSA !
Powinna być opcja 1 do 1. Równa cena I Równa sprzedaż. Bez względu na rodzaj przedmiotu. Tutaj akurat totalnie mnie to odrzuca.
ŚMIERĆ POSTACI I 5 KART:
Postać padnie. Wystarczy kara w złocie. Od doświadczenia byście może i przedmiotów może odwalili? Kto wpadł na taki durny pomysł nie wiem? Ale to strasznie odstrasza.
PET. PIES:
Świetnie że pomaga. Świetnie że można to jakiś expić. Ale za każdą śmierć psiaka mam płacić 1500? o shit..... strasznie to męczące.
DEPOZYT:
Więc co mam zrobić żeby samemu wystawić jakiś przedmiot? Depozyt mi pisali. Cóż mam ten depozyt opcji dalej nie widzę. Więc porady innych graczy też są dziwne. Pewnie sami się ucza. Droga Nooba jest długa. Zobaczymy jak to będzie.
Klasy przedmiotów:
Wiadomo jest 5 klas postaci to i 5 klas przedmiotów musi być. Ale mimo wszystko za mało przedmiotów na ogóle. Na targowisku na dzień dobry 20.000 za przedmioty które w sklepie sa po 3? 5 tysięcy złota? BALANS KOCHANI ! KTOŚ NIECH POPRACUJE NAD BALANSEM W TEJ GRZE.
Przypominam że Blizzard też chciał wprowadzić dom aukcyjny w Diablo 3. I skończyło się to jedną wielką farsą.
A kiedy oddali w diablo 2. Graczom możliwość robienia MAP i MODÓW. To gra żyła ponad 15 lat na platformach. I zrobione Remake opisane jako "remastered" no cóż MMO to trochę coś innego niż zwykłe RPG. Tutaj pewne sprawy są podobne. Ale też są techniki zapożyczane z innych gier.
Tyle na dzisiaj. Zobaczymy jak długo wytrzymam. Czas pokarze.

OGÓLNIE CIESZE SIĘ ŻE GRA JEST. FABUŁA JEST FAJNA. ALE JAK NIE BĘDZIECIE SIĘ SŁUCHAĆ STARSZYCH SWOICH GRACZY. NAJWIERNIEJSZYCH.
to tym bardziej noobki czyli nowicjusze będą od Was odchodzić i tyle. A żywotność gry to nie tylko kasa na koncie szefa. Ale też grywalność. Czyli umiejętne kontakty między Supportem Czyli Adminami a graczami.

Pozdrawiam Jako Nowicjusz i gram dalej. Fajnie Się gra. Wybaczcie moje narzekanie. Może jestem już za stary na gry? Możliwe.
Życzę Wam sukcesów. I pieniędzy. I dobrej atmosfery. I mam nadzieje że Platforma będzie się rozwijać.
Z Panem Bogiem i do napisania.
Attachments
nikus se gra 3 3.jpg
nikus se gra 3 3.jpg (323.95 KiB) Viewed 952 times
GRAM SE. NARZEKAJĄ NA CAPSLOOKA?
ZAROBIŁEM BANA ZA BLUZGI.
ITEMY NA TARGOWISKU ZA 20 KAFLI TO JAKAŚ FARSA.
WRZUCAJCIE WIĘCEJ SCRENNÓW NA FORUM. LEPIEJ WIDAC
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Czego brak w Broken Ranks? CIEKAWA KRYTYKA

Post by Onion »

Nikodemek wrote: Fri Sep 02, 2022 2:08 am SPRZEDAŻ PRZEDMIOTU:
Na pierwszej mapie Kowal. Sprzedawca i Sprzedawca Biżuterii? czemu nie można sprzedawać zbędnych przedmiotów innym postaciom neutralnym? tylko muszę zapieprzać przez 5 mapek żeby sprzedać te pare kijków? 1 POSTAĆ NEUTRALNA NA CAŁĄ GRE?
No cóż.... jest to strasznie uciążliwe.
Kowal w Trentis, 2 sklepy w Alaril, 1 w Kemenak i ostatni w Beirn. Wbrew pozorom nie będzie to aż tak bardzo uciążliwe w przyszłości, na większych instancjach nie dropią już zwykłe przedmioty, więc eq aż tak szybko się nie wypełnia.
BALANS CENY. za kupno Itema 5000 za sprzedaż ledwo 20% albo 30% ceny? TO FARSA !
Powinna być opcja 1 do 1. Równa cena I Równa sprzedaż. Bez względu na rodzaj przedmiotu. Tutaj akurat totalnie mnie to odrzuca.
Posiadanie eq ma być wydatkiem, nie pożyczką. Uważam, że zachowane proporcje kupna a sprzedaży są racjonalne.
ŚMIERĆ POSTACI I 5 KART:
Postać padnie. Wystarczy kara w złocie. Od doświadczenia byście może i przedmiotów może odwalili? Kto wpadł na taki durny pomysł nie wiem? Ale to strasznie odstrasza.
Strata expa jest dosyć mała, zazwyczaj wystarczy ubić 1 lub 2 grupki by nadrobić. Rozumiem, że może boleć strata przedmiotów, ale są na to rozwiązania. Przede wszystkim można stracić jedynie zwykłe przedmioty. Nie można stracić założonych na siebie. I nie można stracić przedmiotów zwykłych ulepszonych do platynowej barwy (kupno za platynę u npc lub ulepszenie przedmiotu na +3). Strata śmieciowego sprzętu (ten co odsprzedajesz u kowala) raczej nie zaboli zbytnio.
PET. PIES:
Świetnie że pomaga. Świetnie że można to jakiś expić. Ale za każdą śmierć psiaka mam płacić 1500? o shit..... strasznie to męczące.
1500 jest bardzo drobną opłatą, pierwsze lepsze pety są na 35 poziomie a ich wskrzeszenie kosztuje w imperiałach, których równowartość to 5pl lub 100k. A potem jest tylko drożej i drożej.
DEPOZYT:
Więc co mam zrobić żeby samemu wystawić jakiś przedmiot? Depozyt mi pisali. Cóż mam ten depozyt opcji dalej nie widzę. Więc porady innych graczy też są dziwne. Pewnie sami się ucza. Droga Nooba jest długa. Zobaczymy jak to będzie.
Musisz wpłacić na konto targowiska złoto bądź platynę (w paczkach z depozytu!), potrzebujesz na drobną kwotę za wystawienie. A potem możesz wystawiać przedmioty z depozytu przesuwając je na ikonkę w prawym dolnym rogu. Najeżdżając na poszczególne ikonki masz wszystko opisane.
Klasy przedmiotów:
Wiadomo jest 5 klas postaci to i 5 klas przedmiotów musi być. Ale mimo wszystko za mało przedmiotów na ogóle. Na targowisku na dzień dobry 20.000 za przedmioty które w sklepie sa po 3? 5 tysięcy złota?
7 klas postaci*
Targowisko jest obsługiwane przez graczy więc ceny też są przez nich ustalane. Chociaż nie do końca bo 20k jest temu, że to minimalna kwota. Przyglądnij się czerwonemu eq, synergetykom. Zdecydowanie są to lepsze przedmioty od tych za 5k u kowala. W filtrach wyłącz zwykłe przedmioty, tylko przeszkadzają w przeglądaniu targowiska, a w większości są bezużyteczne.
Kekw
Still in prologue
Posts: 1
Joined: Wed Sep 28, 2022 12:28 pm
NICK: Kekw

Re: Czego brak w Broken Ranks?

Post by Kekw »

Ja bym proponował zamiast dziesięciu rebalansów profesji rocznie wprowadzić chociaż pięć nowych instancji zamiast pół czy jedną dziesiątą procenta (zgodnie z roadmapą pierwsza nowa insta ujrzy światło dzienne 2 lata od powstania br, 6 lat od wprowadzenia tarula).

Poza epikami v2 i możliwością wyboru trudności instancji nie ma nic ciekawego w tej roadmapie. Głównie odgrzewanie kotleta z 2d. Najbardziej zażenowały mnie wojny gildyjne. W tej grze nie ma nawet pvp bo nie jest ani troche rewarding, a co dopiero wojny. Wojny gildyjne służą tylko i wyłącznie do przerzucania prestiżu między gildami.

Całkowite odblokowanie lvla, nowe epikii i nowy serwer pvp (czyli taki gdzie pvp oddaje rarki z graczy, dlatego faktycznie są wojny, sojusze i zwroty akcji rodem z gry o tron).
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”