Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Masz pomysł na dodanie czegoś zupełnie nowego w Grze lub na Forum? Napisz!
Rooku
Simon’s student
Posts: 22
Joined: Sat Jan 29, 2022 10:17 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Post by Rooku »

Witam, ostatnio siedząc sobie i się nudząc zastanawiałem się czego brak tej grze, a co znajduje się w co niektórych grasz "grinderskich" i doszedłem do wniosku, że dodatkowego "spożytkowywania" przedmiotów a dokładniej rarów, które straciły całkowicie swoją wartość i tracą coraz bardziej... podobną opcję można by dać co do syngów...
Otóż mój pomysł ma na celu kompletne odbicie się od dna wszystkich cen rarów i syngów ze słabymi modami, jak? Ekipa szuka niby pomysłów, więc śpieszę z odpowiedzią... EPIKI V2
Tak, ekipa chyba nadal nie ma do końca pomysłu co do nich, są w planie, ale to nie znaczy, że planu nie można poprawić, chyba każdy by chciał móc latać insty, które lubi i mieć z nich zysk, czyż nie?
Nieuczciwość w tej grze zwana epikami (v1) to rzecz wiadoma, podczas, gdy jeden dropi ich 10, drugi nie dropnie jednego przez 10lat(mój przykład ,a niby dużo farmiłem bossów :) ).
Plan polega na zaimplementowaniu swego rodzaju systemu crafitingu, innymi słowy... MY TWORZYMY EPIKA, jak? no i tutaj przyszła mi na myśl ta jedna opcja mająca na celu nadanie wartości rarom, czyli przerabianie ich na esencję przypisaną do przedmiotu, dajmy na to... istnieje dodatkowa zakładka zaraz przy ulepszaniu, gdzie dając np Istrimm z duszka lodu uzyskujemy jedną "esencję Istrimmu" i teraz dajmy na to, z każdego bossa w grze poza tymi z bossów beirnowych musimy ich zdobyć po 5szt, oczywiście każdego rara... czyli jeżeli boss ma 4 rary to musimy uzyskać 20 esencji, 4x5 z każdego rarka a z bossów beirn+ po jednej esencji jednego rarka z każdego rodzaju, czyli morka 4 rary=4 esencje(esencja miłości morany,esencja objęć, esencja passio, esencja pamięci).
Po zebraniu wszystkich potrzebnych esencji udajemy się do kowala i dając mu wszystkie esencje ze wszystkich bossów w grze tworzy on dla nas owy EPIK V2, można dodać by do tego jakiś wymóg osiągnięć, aby nie było to znów czysto pay2win,oraz potrzebę posiadania epika v1, innymi słowy musimy sami coś od siebie dać i popracować nad tym...
Mam pełną świadomość, że poza pobudzeniem rynku wiele osób by się załamało musząc znów zdobywać wszystkie przedmioty w grze, szczególnie te droższe xD ale epiki to coś na co zawsze trzeba było ciężko popracować jak nie miało się zwyczajnie farta do dropa i się go nie zdropiło...
Takie rozwiązanie pobudziłoby dosłownie CAŁY rynek rarów, wszystkie rary, które teraz chodzą po 200-300-400k... zaczęłyby chodzić po 1kk+, zaczęłoby się znów opłacać farmić te instancje... WSZYSTKIE do tego, ponieważ jeżeli z jednej instancji brakowałoby rara to jego cena by rosła...
A to co ekipa musi wziąć pod uwagę to to, że obecnie jest OGROM ludzi z full eq, z max poziomem, którzy mają najwięcej golda, największe możliwości i jest ich ogólnie najwięcej na starszych serwerach...
Gdyby ekipa wprowadziła coś takiego,co pobudziłoby rynek w taki sposób i dało zajęcie dla high lv to granie w BR nabrałoby kompletnie nowego sensu... a co do syngów, z nimi można by zrobić podobną opcję, np 100 syngów na 20lv,90syngów na 30lv,80 syngów na 40lv,70 syngów na 50lv itd..., aby syngi ze słabymi modami schodziły jak bułeczki, oczywiście, gdy takie coś by weszło to ludzie by się rzucili na wszystkie tanie rary i je wykupili w chwile co sprawiłoby, że zarabiało by się przyjemniej :)
W mojej opinii to jest to czego brak tej grze, czyli czegoś co przerobi przedmioty nieużywane i słabe na coś wartościowego...
Napisałem to na szybko z głowy, ale myślę, że przekaz jest zrozumiały, gra ma się rozwijać, a aby tak było trzeba znajdywać rozwiązania na obecne problemy ;)
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Post by rzuffi »

Rooku wrote: Mon Jul 11, 2022 6:15 am Witam, ostatnio siedząc sobie i się nudząc zastanawiałem się czego brak tej grze, a co znajduje się w co niektórych grasz "grinderskich" i doszedłem do wniosku, że dodatkowego "spożytkowywania" przedmiotów a dokładniej rarów, które straciły całkowicie swoją wartość i tracą coraz bardziej... podobną opcję można by dać co do syngów...
Otóż mój pomysł ma na celu kompletne odbicie się od dna wszystkich cen rarów i syngów ze słabymi modami, jak? Ekipa szuka niby pomysłów, więc śpieszę z odpowiedzią... EPIKI V2
Twój post ma jedną zasadniczą wadę - jest skierowany na cyt. ludzi z full eq, z max poziomem, którzy mają najwięcej golda, największe możliwości. Obecny system ma taki plus, że przedmiot można zdobyć już na niskim poziomie, według Twojego epik v2 byłby tylko dla tych, co osiągnęli już wszystko.

Poza tym, jak według Ciebie miałoby to ściągnąć rary z rynku i podnieść ich cenę? Żeby miało wpływ na cenę rarów, to ilość z początkowych bosków musiałaby być pomnożona przez 1000 lub więcej ;)
Rooku
Simon’s student
Posts: 22
Joined: Sat Jan 29, 2022 10:17 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Post by Rooku »

rzuffi wrote: Mon Jul 11, 2022 6:25 am
Rooku wrote: Mon Jul 11, 2022 6:15 am Witam, ostatnio siedząc sobie i się nudząc zastanawiałem się czego brak tej grze, a co znajduje się w co niektórych grasz "grinderskich" i doszedłem do wniosku, że dodatkowego "spożytkowywania" przedmiotów a dokładniej rarów, które straciły całkowicie swoją wartość i tracą coraz bardziej... podobną opcję można by dać co do syngów...
Otóż mój pomysł ma na celu kompletne odbicie się od dna wszystkich cen rarów i syngów ze słabymi modami, jak? Ekipa szuka niby pomysłów, więc śpieszę z odpowiedzią... EPIKI V2
Twój post ma jedną zasadniczą wadę - jest skierowany na cyt. ludzi z full eq, z max poziomem, którzy mają najwięcej golda, największe możliwości. Obecny system ma taki plus, że przedmiot można zdobyć już na niskim poziomie, według Twojego epik v2 byłby tylko dla tych, co osiągnęli już wszystko.

Poza tym, jak według Ciebie miałoby to ściągnąć rary z rynku i podnieść ich cenę? Żeby miało wpływ na cenę rarów, to ilość z początkowych bosków musiałaby być pomnożona przez 1000 lub więcej ;)
Obecny system i tak ma więcej wad niż zalet i czas to pokazał, czasy, gdy lolek dropił epika i nie wiedział co z nim zrobić ani ile to warte i zaś słyszało się od kogoś, że epika za 10kk kupił xD gracz, który zdropił i sprzedał za taką cenę z kolei po dowiedzeniu się prawdy zapewne kończył grę...
A myślę, że jednak epiki v2 to rzecz, która powinna być skierowana do graczy hlv, to raczej oczywiste, chyba, że chcecie znów dać epika co ma 40 stat i jest na 60lv to trochę... heh

Mam również wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś mój zamysł...jeżeli dajmy na to 700graczy 140lv będzie chciało kupić 5 tarcz z duszka lodu to... ile ich trzeba, aby ich zadowolić? 3,5k tarcz z samego duszka lodu... to według ciebie mało, ludzie by się wręcz bili o rarki na mały lvl, szczególnie, że obecnie połączone zostały 2 duże serwery(tolnor+ostlor)? a to tylko jeden rar z czterech, które ma ten "jeden" duszek, myślę, że jest to coś co by podniosło ceny baaardzo zauważalnie, nie rozumiem do końca dlaczego napisałeś to co napisałeś tak szczerze... gracze hlv w większości nie chcieliby farmić wieży czy duszków, więc dałoby to szansę zarobku dla mniejszych lv, które pod ubiór i tak mają syngi, które zawsze będą tańszą opcją... oczywiście każdy zamysł ma swoje wady i zalety, jednak w tym co napisałem dostrzegam dużo więcej zalet niż wad w ostatecznym rozrachunku... rary na wszystkie poziomy byłyby rozchwytywane dzięki temu, ponieważ każdy chciałby mieć tego epika i zbierać sobie powoli komponenty na niego, oczywiście nie mówię, że to musi być epik dla 140lv... może być i na 100lv, ale mając 100lv myślę, że ma się inne wydatki niż zbieranie całego eq i owych esencji z niego na epika v2, chyba, że jest się turniejówką. Tak więc proszę wytłumacz mi jaśniej dlaczego mój pomysł mimo dania ogromnego zapotrzebowania na rary z każdego bossa nie sprawiłby, że ich cena by wzrosła? Oczywiście nie pisałem, że podane przeze mnie cyfry muszą być dokładnie takie... chodzi o sam plan...
Last edited by Rooku on Mon Jul 11, 2022 9:19 am, edited 1 time in total.
Garou
Taernian with basic skills
Posts: 5
Joined: Wed Feb 02, 2022 7:27 pm
Been thanked: 3 times

Re: Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Post by Garou »

Tak się zastanawiam Rzuff jakie ty możesz mieć pojęcie o tej grze. Nie wydaję mi się, abyś znał potrzeby graczy, skoro sam tego nie przeżyłeś, nie doświadczyłeś niezliczonych godzin spędzonych na farmieniu bossów za rarem, czy też mozolne wbijanie 140lv. Wielokrotnie zastanawiałem się co mogłoby uratować gospodarkę na serwerze, ale pomysł Rooka ma niesamowity potencjał i daje nadzieję dla tej beznadziejnej sytuacji, do której doszło a będzie tylko gorzej. Niech ekipa zaakceptuje wreszcie fakt, że zdecydowaną część BR stanowią starzy gracze. W taki sposób zdobyte epiki przyczyniłyby się nie tylko do sprzedaży istniejącego obecnie morza rarów, ale do ponownego odwiedzania każdej z instancji na czym skorzystają też małe levle, bo rarki które wydropią w końcu nie trafią do kowala a do innego gracza po dobrej cenie. Koxy znowu będą miały motywacje do grania, synergetyki trafią do kowala jako szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki (czyli ich pierwotny cel).
Epiki v2 powinny być na 140lv, a nie na jakiś 100, czy 120, wyeliminowanie największej niesprawiedliwości w tej grze czyli % dropa na epik każdemu wyszłoby na dobre. Jedyna uwaga to wymóg posiadania epika v1, zgadzam się z tym, ale nie pod względem wykonania epika v2, a założenia takowego na postać.
Rooku
Simon’s student
Posts: 22
Joined: Sat Jan 29, 2022 10:17 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Post by Rooku »

Garou wrote: Mon Jul 11, 2022 7:03 am Tak się zastanawiam Rzuff jakie ty możesz mieć pojęcie o tej grze. Nie wydaję mi się, abyś znał potrzeby graczy, skoro sam tego nie przeżyłeś, nie doświadczyłeś niezliczonych godzin spędzonych na farmieniu bossów za rarem, czy też mozolne wbijanie 140lv. Wielokrotnie zastanawiałem się co mogłoby uratować gospodarkę na serwerze, ale pomysł Rooka ma niesamowity potencjał i daje nadzieję dla tej beznadziejnej sytuacji, do której doszło a będzie tylko gorzej. Niech ekipa zaakceptuje wreszcie fakt, że zdecydowaną część BR stanowią starzy gracze. W taki sposób zdobyte epiki przyczyniłyby się nie tylko do sprzedaży istniejącego obecnie morza rarów, ale do ponownego odwiedzania każdej z instancji na czym skorzystają też małe levle, bo rarki które wydropią w końcu nie trafią do kowala a do innego gracza po dobrej cenie. Koxy znowu będą miały motywacje do grania, synergetyki trafią do kowala jako szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki (czyli ich pierwotny cel).
Epiki v2 powinny być na 140lv, a nie na jakiś 100, czy 120, wyeliminowanie największej niesprawiedliwości w tej grze czyli % dropa na epik każdemu wyszłoby na dobre. Jedyna uwaga to wymóg posiadania epika v1, zgadzam się z tym, ale nie pod względem wykonania epika v2, a założenia takowego na postać.
Cóż... mam nadzieję, że ekipa dostrzeże jak ogromny potencjał ma ten pomysł, dosłownie jedna zmiana a mogłaby całkowicie odwrócić cały ten kryzys, który się cały czas zaostrza w kwestii rarów, tutaj jakieś nerfienie lekkie syngów nic nie zmieni, rarów jest zwyczajnie za dużo, insty są robione za szybko... brak ludzi z małymi lv, eski tracą na wartości bo co to za cena 1:14k xD
Wszystko się psuje dlatego, że ekipa do dziś nie wymyśliła sensowniejszego sposobu spożytkowywania rarków, szczególnie w tym samym czasie dodajac synergole. Także wprowadzenie takiego systemu, który przerobi te wszystkie rarki i będzie trzymał ich cenę w ryzach jest tym czego potrzebujemy a to właśnie wysokie lv będą tutaj miały pole do popisu i sprawia, że rynek ożyje, bo to oni mają dość zasobów, aby takie ilości tych rarków skupić s rynku, jest to raczej logiczne. Zgadzam się też z tym, że epiki nie powinny być tworzone z myślą o lolkach, szczególnie te v2, robienie epików v1 na 60lv było kontrowersyjne co ślepy by dostrzegł na przestrzeni lat i taernu...
User avatar
KingBibić
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Tue Feb 01, 2022 11:07 am
Been thanked: 1 time

Re: Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Post by KingBibić »

Witam,
To co już każdy zauważył to, że epik v2 powinien mieć wymóg 140lvl lub wyższy nowy próg lvlowy, nie ulega to raczej żadnej wątpliwości i zaskoczeniu. Większe kontrowersje może sprawić by wymagał również nałożony epik v1 by dla przykładu jakby miał działać drop jak epik v1 co nie powinno mieć prawa miejsca, "kowalski" dropi go z 10inst nie mając starego epika czy też eq i nosi sobie nowy epik( i nie, nie jest to żaden ból bo on dropnie i by mógł założyć tylko zwykła kolej rzeczy)
Co do kwestii rarów i pomysłu Rooka jest on bardzo dobry, i jak ktoś pisze, że on jest dla 140lvli full eq to mi słabo, może przypomnę jak rary z morki czy tarula chodziły 1/2 lub w pewnych momentach 1:1 to co epik, wtedy nie widzieliście tego, że 140lvl full eq dropi jeden taki item bądź dwa i ma epika i wam to nie przeszkadzało?? Kwestia ożywienia rynku i ich cen to powinien być PRIORYTET ekipy w trybie natychmiastowym pilnym, zamysł jaki dał Rooku jest fajny i nie, nie jest on dla 140lvli bo to co odpisał niżej 2x jeżeli potrzeba KAŻDY rar to wszystkie ceny "śmieci rarów" idą gigantycznie w góre z low inst które obecnie przecież można usunąć na thanar z gry bo taką mają opłacalność, i tak jest to dużo lepsza opcja niż drop epika v1, gdzie rooku również pisał jeden dropi 10 z 1k inst drugi jak on ma tysiące inst i nie ma ani 1, dla przykładu idzie taki "janek" 1bosa w MMO dropi coś i ma full eq do obecnego maxa gry XD
Można to jeszcze zmodyfikować, by rary wydropione przez gracza osobiście miały 100% szansy na tą esencje a rary kupione z handlu działały jak syngi i miały nwm 80-90% szansy na tą esencje, to jeszcze bardziej pobudzi rynek i ceny :)
Pozdro dla wszystkich full kont którzy nie mają ŻADNEJ przyjemności z gry poza biciem tylko tarula by mieć czysty hajs z jako jedynej insty w grze bądź morany licząc na drop :)
ŚWIETNIE się bawimy ekipo :clown:
Pracuj mądrze, a nie ciężko

MO 140[ON]
Naprawcie Mi Blask!
Jeden z największych nie naprawionych błędów https://imgur.com/54w7lbU
Rooku
Simon’s student
Posts: 22
Joined: Sat Jan 29, 2022 10:17 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Post by Rooku »

KingBibić wrote: Mon Jul 11, 2022 9:45 am Witam,
To co już każdy zauważył to, że epik v2 powinien mieć wymóg 140lvl lub wyższy nowy próg lvlowy, nie ulega to raczej żadnej wątpliwości i zaskoczeniu. Większe kontrowersje może sprawić by wymagał również nałożony epik v1 by dla przykładu jakby miał działać drop jak epik v1 co nie powinno mieć prawa miejsca, "kowalski" dropi go z 10inst nie mając starego epika czy też eq i nosi sobie nowy epik( i nie, nie jest to żaden ból bo on dropnie i by mógł założyć tylko zwykła kolej rzeczy)
Co do kwestii rarów i pomysłu Rooka jest on bardzo dobry, i jak ktoś pisze, że on jest dla 140lvli full eq to mi słabo, może przypomnę jak rary z morki czy tarula chodziły 1/2 lub w pewnych momentach 1:1 to co epik, wtedy nie widzieliście tego, że 140lvl full eq dropi jeden taki item bądź dwa i ma epika i wam to nie przeszkadzało?? Kwestia ożywienia rynku i ich cen to powinien być PRIORYTET ekipy w trybie natychmiastowym pilnym, zamysł jaki dał Rooku jest fajny i nie, nie jest on dla 140lvli bo to co odpisał niżej 2x jeżeli potrzeba KAŻDY rar to wszystkie ceny "śmieci rarów" idą gigantycznie w góre z low inst które obecnie przecież można usunąć na thanar z gry bo taką mają opłacalność, i tak jest to dużo lepsza opcja niż drop epika v1, gdzie rooku również pisał jeden dropi 10 z 1k inst drugi jak on ma tysiące inst i nie ma ani 1, dla przykładu idzie taki "janek" 1bosa w MMO dropi coś i ma full eq do obecnego maxa gry XD
Można to jeszcze zmodyfikować, by rary wydropione przez gracza osobiście miały 100% szansy na tą esencje a rary kupione z handlu działały jak syngi i miały nwm 80-90% szansy na tą esencje, to jeszcze bardziej pobudzi rynek i ceny :)
Pozdro dla wszystkich full kont którzy nie mają ŻADNEJ przyjemności z gry poza biciem tylko tarula by mieć czysty hajs z jako jedynej insty w grze bądź morany licząc na drop :)
ŚWIETNIE się bawimy ekipo :clown:
To fakt, z tej gry nie ma już praktycznie żadnej przyjemności... inst poza tarulem nie opłaca się praktycznie farmić, nic z nich nie ma sensownej wartości... nawet rary z tarula idą w dół... jedyna rzecz jaka jeszcze sprawia przyjemność to ulepszanie( o ile siada xD), ale ludzie nie wiedzą kiedy wejdzie nowy boss i czy nie będzie trzeba eq i tak wymieniać, plus są syngi... więc to już wielu zniechęca i tak. Br zwyczajnie nie daje obecnie niczego co by trzymało graczy na dłużej, nie ma żadnych fajnych celów, epickich przedmiotów do zdobycia, nie wymaga to pracy i zaangażowania... albo dropisz epika albo ładujesz plate, tak się teraz można ubrać najprędzej xD
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Post by Onion »

Kwestia skali
Rooku wrote: Mon Jul 11, 2022 6:15 am z każdego bossa w grze poza tymi z bossów beirnowych musimy ich zdobyć po 5szt, oczywiście każdego rara... czyli jeżeli boss ma 4 rary to musimy uzyskać 20 esencji, 4x5 z każdego rarka
Dajmy na to taką Htagę, gdzie masz 4 rary w sumie 20 do zdobycia. Szansa na drop w pt powiedzmy jakieś 1% (do 2%). Statystycznie po 100 htagach powinno spaść na nasz slot 1 (2) część, więc po 2000 (1000) htag osiągniemy ilość 20. Jest to boss z ograniczonymi możliwościami wejścia, więc nie trudno sobie wyobrazić co się stanie jak takie epiki wejdą. Poza tym ile zajmie takiej osobie zrobienie tych paru tysięcy htag, później losek, jasek itd. Czy tam tysiące taruli by na to zarobić, zakładając, że na eq tarulowe będzie zbyt po zwiększonej aktywności.

Nie wystarczy już, że samo expienie eq na 8 poziom zajmuje lata? Trzeba wprowadzać kolejny grind, ale taki premium. Bo to nie będzie różnica 2 punktów procentowych psychobonusu. Czyli wartość dodana, ale drobna, dla niektórych wręcz kosmetyczna.

Kwestia zasobów
Rooku wrote: Mon Jul 11, 2022 6:15 am A to co ekipa musi wziąć pod uwagę to to, że obecnie jest OGROM ludzi z full eq, z max poziomem, którzy mają najwięcej golda, największe możliwości i jest ich ogólnie najwięcej na starszych serwerach...
To, że obecna topka starego serwera ma środki nie oznacza, że trzeba robić epiki tylko dla nich, co z osobami, które właśnie się ubrały full z Tarula i kolejnym celem będzie epik v2? Po roku po takich epikach trzeba będzie zmieniać przepis, by mogli sobie na to pozwolić?


Jak już mają być wprowadzane epiki v2, to niech premiują one aktywność na nowym endgamie, a nie zmuszają 140 do chodzenia po niższych instach. Aby kompletowanie go miało miejsce tam gdzie rozgrywka będzie stanowiła wyzwanie, a nie żmudny grind. Jak ma to być przepis, niech i wymaga między innymi 10k esencji, wystarczająco dużo, ale nie wymusza konkretnych dropów. Dostanie też jakąś specjalną XX rangę i wymaganie 50 esek do naładowania, czemu nie, epik może być drogi w użytkowaniu.

I zdecydowanie nie jest to rzecz, która powinna wejść od jutra, by zrobić zbyt dla rarów. Musi to ze sobą współgrać i najlepszym do tego miejscem będzie dostosowanie nowej krainy.
User avatar
KingBibić
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Tue Feb 01, 2022 11:07 am
Been thanked: 1 time

Re: Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Post by KingBibić »

Zawsze mnie to śmieszy jak nie może wejść nic powiązanego z niską instancja bo koxy ją "zepsuja" to takie szybkie pytanie, co niby te koxy maja robić jak nie bić instancje niskie skoro tutaj nie ma i nigdy nic nie było, prawda jest taka, że w 2d często szybciej z low inst uzbierałeś na item niż farmiąc insty dla ciebie przeznaczone. Ale no tak ekipa wie co robi, nerfimy wszystkie low insty a potem w wywiadzie mówimy, że trzeba dać jedno wyproszone hh na instancji przez 48godzin bo nikt tam nie chodzi, no ciekawe czemu ciekawe.
Pracuj mądrze, a nie ciężko

MO 140[ON]
Naprawcie Mi Blask!
Jeden z największych nie naprawionych błędów https://imgur.com/54w7lbU
Rooku
Simon’s student
Posts: 22
Joined: Sat Jan 29, 2022 10:17 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Post by Rooku »

Onion wrote: Mon Jul 11, 2022 1:55 pm Kwestia skali
Rooku wrote: Mon Jul 11, 2022 6:15 am z każdego bossa w grze poza tymi z bossów beirnowych musimy ich zdobyć po 5szt, oczywiście każdego rara... czyli jeżeli boss ma 4 rary to musimy uzyskać 20 esencji, 4x5 z każdego rarka
Dajmy na to taką Htagę, gdzie masz 4 rary w sumie 20 do zdobycia. Szansa na drop w pt powiedzmy jakieś 1% (do 2%). Statystycznie po 100 htagach powinno spaść na nasz slot 1 (2) część, więc po 2000 (1000) htag osiągniemy ilość 20. Jest to boss z ograniczonymi możliwościami wejścia, więc nie trudno sobie wyobrazić co się stanie jak takie epiki wejdą. Poza tym ile zajmie takiej osobie zrobienie tych paru tysięcy htag, później losek, jasek itd. Czy tam tysiące taruli by na to zarobić, zakładając, że na eq tarulowe będzie zbyt po zwiększonej aktywności.

Nie wystarczy już, że samo expienie eq na 8 poziom zajmuje lata? Trzeba wprowadzać kolejny grind, ale taki premium. Bo to nie będzie różnica 2 punktów procentowych psychobonusu. Czyli wartość dodana, ale drobna, dla niektórych wręcz kosmetyczna.


Kwestia zasobów
Rooku wrote: Mon Jul 11, 2022 6:15 am A to co ekipa musi wziąć pod uwagę to to, że obecnie jest OGROM ludzi z full eq, z max poziomem, którzy mają najwięcej golda, największe możliwości i jest ich ogólnie najwięcej na starszych serwerach...
To, że obecna topka starego serwera ma środki nie oznacza, że trzeba robić epiki tylko dla nich, co z osobami, które właśnie się ubrały full z Tarula i kolejnym celem będzie epik v2? Po roku po takich epikach trzeba będzie zmieniać przepis, by mogli sobie na to pozwolić?


Jak już mają być wprowadzane epiki v2, to niech premiują one aktywność na nowym endgamie, a nie zmuszają 140 do chodzenia po niższych instach. Aby kompletowanie go miało miejsce tam gdzie rozgrywka będzie stanowiła wyzwanie, a nie żmudny grind. Jak ma to być przepis, niech i wymaga między innymi 10k esencji, wystarczająco dużo, ale nie wymusza konkretnych dropów. Dostanie też jakąś specjalną XX rangę i wymaganie 50 esek do naładowania, czemu nie, epik może być drogi w użytkowaniu.

I zdecydowanie nie jest to rzecz, która powinna wejść od jutra, by zrobić zbyt dla rarów. Musi to ze sobą współgrać i najlepszym do tego miejscem będzie dostosowanie nowej krainy.
Okej... więc pokolei...po pierwsze Ja nie pisałem, że musisz sam chodzić danego bossa, to dość kluczowa kwestia co do twojej pierwszej wypowiedzi, Ty możesz sobie farmić inste beirn+ i po prostu skupować owe rarki z niższych bossów chociażby z targowiska, rarów z htagi jest i tak OGROM, jak ze wszystkiego zresztą, przez co niczego się latać nie opyla praktycznie, prawda? Nikt nie zaprzeczy...
Tak jak napisałeś, one będą premiować aktywność, bo jakoś trzeba to wszystko zebrać, trzeba naskupywać tych wszystkich rarków, częściowo nawet je wydropić, ale tutaj nikt do niczego nie zmusza, od dropienia mogą być osoby, które lubią latać dane instacje, jak druid ze starego ostlor co ma koło 20k fyo :) Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie farmił mniejszą instancję z hlv poza lolkami i cieszył, że coś sobie stabilnie zarabia... chociażby na eq z beirn, aby latać potem lepsze bossy, czyż nie? Niektórzy lubią grind, inni nie, ale tak czy siak, grindować trzeba i tak w tej grze jest mało bossów i mała różnorodność, za co niby się gracze ubierają? ta gra to i tak jeden wielki,ale to WIELKI grind... co on może wymagać poza tym co napisałem... zostawiam dla osób, które by zajęły się wdrażaniem tego w życie ;)
Również mam świadomość, że zrobienie czegoś takiego wymaga chwili, ale także śmiem twierdzić, że MY potrzebujemy czegoś co zwróci wartość rarów, wartość grindowania i sprawi, że gdy widzimy rara to pojawi się uśmiech na twarzy a nie wykrzywiona mina, że kolejny syf wart pareset k spadł... smutna rzeczywistość BR...
Ciekawi mnie też co masz na myśli pisząc o tej nowej krainie... problem jest tu i teraz, nowe mapy niczego nie rozwiążą, ponieważ rarów nie ubędzie, nowych graczy jak widzimy nie przybędzie a my taplamy się w szambie :)
Trzeba rozwiązań, dlatego przyszedłem tutaj z moim pomysłem i mam pewność, że załatwiłby on skutecznie problem z setkami rarów leżących na tarowisku i sytuacjach gdzie np zadry są warte 800k, patola trochę.

Połączyłem posty, nie pisz jednego pod drugim - Onion
KingBibić wrote: Mon Jul 11, 2022 4:15 pm Zawsze mnie to śmieszy jak nie może wejść nic powiązanego z niską instancja bo koxy ją "zepsuja" to takie szybkie pytanie, co niby te koxy maja robić jak nie bić instancje niskie skoro tutaj nie ma i nigdy nic nie było, prawda jest taka, że w 2d często szybciej z low inst uzbierałeś na item niż farmiąc insty dla ciebie przeznaczone. Ale no tak ekipa wie co robi, nerfimy wszystkie low insty a potem w wywiadzie mówimy, że trzeba dać jedno wyproszone hh na instancji przez 48godzin bo nikt tam nie chodzi, no ciekawe czemu ciekawe.
Myślę, że nie powinniśmy pomijać faktu, że z beirn dostępne były... 4 insty? z czego wszystkie czasowo ograniczone xD selena-1/7dni, adek-1/36h,Morka-1/3dni(albo tracić mase kasy na raki a Ja nie dropłem z niej nic aż do 260+ morki xD) i obecnie tarul... jedyna opłacalna insta po dziś dzień... można by dodać kanara, ale to... złożony temat xD
Ekipa się dziwi, że 120+ latają insty low lv skoro nie mają urozmaiceń a gra stoi od lat na tym samym poziomie... z zasypem rarów nic nie zrobiono ani na 2d a na 3d jeszcze dodano syngi będące od nich lepszymi "zamiennikami"... Drygu się przyznał zresztą, że odwalili lipe i na tym można temat zamknąć jak dla mnie :roll:
User avatar
Hez
One foot in Haligard
Posts: 11
Joined: Sat Feb 12, 2022 3:10 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 6 times

Re: Pomysł jak ożywić całą grę-ekipo, przemyśl to...

Post by Hez »

O plusach "ożywienia" umierającego nie śmiem dyskutować 8-) starczy jak inni pozytywy pomysłodawcy tu widzą. A skoro są pozytywy to dla balansu :!: muszą zaistnieć też i negatywne opinie. A więc w minusach takiego pomysłu widzę :
1.Promowanie jednej grupy graczy ( noł->lajf->stajl->geiming )
2.Wartości ilościowe podane do złożenia tego epika v2 coś tak jak by z przed inflacji ,zadziwiająco małe (tak wiem wiem można zmienić / zwiększyć ... )
3.Brakujące rary do epika v2 kupić by można a to ma ożywić rynek :shock: , i tu najbardziej widać ten zastrzyk adrenaliny mający ożywić umierającego -czytaj grę.
Co do nie uczciwości dropa to już nie byle jaki zarzut ! Grube działa pomysłodawca wytoczył. 10 lat farmienia i epika niema :cry: a inni po 10 w tym czasie :evil: ... No tak przedstawiona narracja problemu dropienia epików to MANIPULACJA identyczna jak ta ekipy odnośnie : "4 serwery ponad 30 000 tysięcy aktywnych graczy " którą widzieliśmy na stronie logowania do gry.
Bo czy są tacy co taka ilość dropli ? pewnie są ,jestem wstanie w to uwierzyć ( tylko to odsetek mieszczący się pewnie w ilości błędu statystycznego ). Czy są tacy co za 10 lat grania nie mają żadnego wydropionego epika ? pewnie że są , nawet by się znaleźli i tacy co więcej maja lat grania a nadal drop epika im nie był dany ( i tu wypadało by dopytać autora ilu z tych 10 letnich stażem graczy - co by nie było aktywnych w mniejszym czy większym stopniu - mimo braku wydropionego epika posiadają owy sprzęt założony na swojej postaci ? )
I wtedy gdybyśmy tą odpowiedź znali manipulacji dropem epika sensu nie było by używać , postawiona przez autora teza co do " nie uczciwośći dropienia epika " nie miała by racji bytu a co za tym idzie całokształt "ożywienia" trupa w spokoju na ekshumację by się nie doczekał.
Na zakończenie podkreślić jednak bym chciał aby każdy nie miał złudzeń , Rooku ma pomysł jaki ma ( i nie istotne są tu głosy "za" czy mój "przeciw" ) ale EKIPA nie ma ŻADNEGO :? I tu co by nie wymyślić / napisać złudzeń sądzę że każdy z nas niema .
Post Reply

Return to “Pomysły i propozycje”