Reforma rarow, epiki.

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
C4sster
Simon’s student
Posts: 39
Joined: Wed Mar 09, 2022 4:52 am
Been thanked: 9 times

Reforma rarow, epiki.

Post by C4sster »

Witam.

Czytalem na temat przyszlej reformy rarow i epikow i mam pewne zastrzezenia odnosnie tych drugich.
Nie powinno byc mozliwosci wykrafcenia epika, to jest znowu pomysl durny jak ten z synergetykami niereformomujac uprzednio rarow.
Epik to ma byc cos wyjatkowego, cos na co bardzo dlugo ktos pracowal, mial niezwykle szczescie, wydal forune, jest niezwykle rzadkie i budzi respect wsrod innych graczy, tak wlasnie powinno zostac.

Zrobicie z epika teraz cos, w czym kazdy bedzie biegal po okreslonej ilosci grindu, to jest blad niszczacy magie tej gry.
Sam nie posiadam epika i jestem zwyklym sredniakiem, mimo to dla dobra gry sadze ze to bardzo zly pomysl.

Skoro juz ten projekt zaczeliscie to, zrobcie mozliwosc krawcenia broni, ale maksymalnie do poziomu np. takiego Ciernia jako alternatywe i innym rodzajem obrazen.

Albo dodajcie takze cos potezniejszego niz aktualne epiki, cos co jak pisze, bedzie posiadala jedynie garstka ludzi i mozna to jedynie wydropic.
Gustavus
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Thu Sep 29, 2022 3:07 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Re: Reforma rarow, epiki.

Post by Gustavus »

Heja,

Mam nadzieję, że to nie będzie koncepcja typu - 1000 Taruli, 750 Moran, 50 Jastrzębiorów, promującej jedynie graczy typu nolife.

Epik to ma być najlepszy, najbardziej pożądany przedmiot w grze. Jak będzie mógł go wycrafcić każdy, kto zamula po kilka, kilkanaście godzin dziennie, to stanie się zbyt powszechny i straci całą swą epickość.

Z kolei mechanizm typu - odblokujmy możliwość crafcenia epika tylko dla tych, którzy go już posiadają, zaś możliwość jego zdobycia to jedynie żmudny grind - jak powyżej premiuje tylko jedną grupę graczy.

Zgodzę się, że można ustalić jakiś poziom od którego można zacząć crafting - dajmy na to 120 lvl. Natomiast crafting poprzez co do zasady głównie grind - „bo my chcemy sprawiedliwie” w grze w której od zawsze tak drop (zwłaszcza epików!) jak i ulepszenia opierają się na - nie bójmy się tego stwierdzić - farcie (dokładnie tak, nie na skillu czy czymkolwiek a na farcie), hmm… To jest nagła zmiana kierunku w rodzaju - od dziś nie biegamy 100 metrów przodem, biegamy tyłem a dodatkowo w trepach holenderskich!

Także tu uważnie, żeby nie wylać dziecka z kąpielą. Bo chyba nie uknuliście szatańskiego planu - każdy będzie mógł wycrafcić (powiedzmy od pewnego lvla, bo wiadomo, że nie na Krzyżaku), a później jak chce, to może sprzedać!

Generalnie, ta gra opiera się na symbiozie - gracze, którzy mają duuużo czasu i spędzają znaczną jego cześć w grze, mają wiadomo więcej szans na dropa, wszak zdecydowanie więcej inst robią niż casual, który gra 3 godziny tygodniowo. Ten często nawet jakby chciał grać więcej, to nie da rady, bo praca, rodzina, pasje, kino, teatr, książka, seriale, trening etc. Ten casual, by wyrównać szanse oraz rozwinąć postać, często kupi platynę. Za nią kupi potrzebne eq, dielki, itp. od gracza, który to w grze zdobył (a najczęściej są to gracze, którzy grają sporo). I tak to przez lata działa, jeden gra po kilka/kilkanaście godzin dziennie, inny sporadycznie, cześć z tych grających sporadycznie nie mogąc w inny sposób zdobyć eq - dotują grę, kupują platynę, by przedmiotowe eq zdobyć. To zabierzcie teraz możliwość zdobycia najlepszego w grze eq za platynę, zostawcie tylko możliwość craftingu epika przez dłuuuuuugiiii grind z domieszką farta - a akurat czasu ci casualowi gracze to nie mają i dotują dlatego, by sobie zrekompensować ów brak czasu na latanie non stop inst. To po co im będzie taka gra?

Realia są takie, że grę ktoś musi utrzymywać, jeśli z tej grupy mają wypaść casuale, to winszuję biznesowego podejścia ;)

Zastanówcie się nad tym „bardziej sprawiedliwie” i znajdźcie złoty środek pomiędzy - mam dużo czasu na grę a - mam mamo czasu, ale sporo hajsu na grę.

Ciao.
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Reforma rarow, epiki.

Post by Way »

Zapytam krotko bo nie widzę sensu się rozpisywać- skąd pomysł że epiki v1 mają być craftowane? Przecież mowa o kontynuacji epika czyli że epik v2 bd tylko craftowalny a nie v1. Polecam poczytać wpis od nowa i się zastanowić jeszcze raz
C4sster
Simon’s student
Posts: 39
Joined: Wed Mar 09, 2022 4:52 am
Been thanked: 9 times

Re: Reforma rarow, epiki.

Post by C4sster »

Kto napisal ze v1 maja byc kraftowane? Wydaje mi sie ze, to ty powinienes jeszcze raz przeczytac wpis, a przede wszystkim zrozumiec jego sens.
Gustavus
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Thu Sep 29, 2022 3:07 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Re: Reforma rarow, epiki.

Post by Gustavus »

Temat dotyczy epików v2, nie wiem skąd pomysł, że odnosi się do zmiany „zdobywania” epików v1.

Przedstawiłem swój punkt widzenia. Rozmawiamy tu o grze w której idzie pięciu typów na instę, jeden dropi Żmij za ponad miliard a drugi przez lata dropi eski i glify bakalarskie. Jak i o grze w której jeden typ za 100kk wbija 3 itemy na plus 12 a drugi za te 100kk ma te itemy na zero. Stąd dla mnie nagła zmiana typu - wszyscy posiadacze epika będą sobie mogli wycrafcić jego kontynuację poprzez grind (bo tu chodzi o grind, sam crafting to będzie pewnie położenie itemków i kliknięcie „twórz”), to jest to zmiana dotychczasowych założeń - drop oparty na farcie - i wymuszenie tego grindu. A to bije w grupę graczy casualowych, którzy grają w swoim tempie i nie spędzają w grze kilku/kilkunastu godzin dziennie. Jak będzie można kupić najważniejsze składniki, to spoko - jak będą one lecieć przykładowo z Seleny z częstotliwością Ariarchów, to i cena będzie ciekawa :)

Dotychczas czy to w Taernie czy już w BR, epika albo się dropiło albo kupowało, istnieje też instytucja dawcy za darmo xD

Jak i dotychczas wszystko w grze można było kupić za platynę. Czy to się komuś podoba, czy nie takie są fakty. Stad moje zdziwienie w temacie - zdobywanie epika v2 co do zasady przez grind, bo z tego klubu wypiszą się gracze, którzy nie mają czasu by łupać insty po kilka godzin dziennie. A umówmy się, chyba nikt tu nie sądzi, że takie wycrafcenie dajmy na to Żmija v2 potrwa dwa miesiące regularnego latania 30 Taruli, 5 Selen, 10 Moran…. tygodniowo.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Reforma rarow, epiki.

Post by vixenigris »

Uwierz mi chcesz żeby coś poza rarami miało wartosc z bosa. To będzie mieć - item do craftingu. Jak drogi? Jeśli będzie ich potrzeba kilkaset to będzie nic nie wartym gównem bo nikt nie będzie zbierał setki czegoś przez 10 lat co dropi z częstotliwością rara więc może być że tak dropi ale nie może być ich potrzebnych Bóg wie ile inaczej sens zostanie zamordowany. Jak kilka, wtedy będzie się o co gracz bic. Poza tym instancje v2 muszą mieć jakieś atuty poza expem. Po co exp 140 lvlom? Chcesz zarobić na epika? Gratuluje dostaniesz takie całkiem nowe możliwości.
C4sster
Simon’s student
Posts: 39
Joined: Wed Mar 09, 2022 4:52 am
Been thanked: 9 times

Re: Reforma rarow, epiki.

Post by C4sster »

To nie jest zaden argument, w dalszym ciagu robienie inst przez 140 ma taki sam sens jak w sytuacji gdy tych epikow nie bedzie, otoz zarabianie hasju i kupienie epika jak sie tylko pojawi.

Roznica bedzie polegac na tym ze, w koncu z czasem prawie wszyscy beda biegac w epikach, i cala jego epickosc i wyjatkowosc w pissdoo;).

Najlepsza wg mnie opcja nie jest craft epika, a odpowiednika top rara pokroju Ciern, z innym rodzajem obrazen. tak aby sie go oplacalo robic, nawet gdybysmy juz epika posiadali.
Gustavus
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Thu Sep 29, 2022 3:07 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Re: Reforma rarow, epiki.

Post by Gustavus »

Ja chciałbym mieć możliwość, by go kupić, tak jak kupiłem 14 innych a jednego wydropiłem ;)

Nie mam czasu na zamulanie po kilka godzin na instach. A w sumie nie mam także na to ochoty, bo to jest zwyczajnie nudne. Dlatego jak będę miał możliwość kupna najważniejszych, najbardziej pracochłonnych składników, to dla mnie będzie OK.

Obawiam się jednak, że może to skręcić w stronę - 90% potrzebnych rzeczy do zrobienia epików v2 tylko przez grind, dłuuuuugiiii grind, co w moim przypadku przy kilku postaciach z epikami (każda ubije Tarula) i równoczesnym brakiem czasu na granie po kilka godzin dziennie - wyklucza mnie z możliwości zdobycia najlepszego itemu w grze.

Co wiadomo, nie podoba się dla mnie ;)
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Reforma rarow, epiki.

Post by Way »

C4sster wrote: Fri Feb 17, 2023 5:14 am Kto napisal ze v1 maja byc kraftowane? Wydaje mi sie ze, to ty powinienes jeszcze raz przeczytac wpis, a przede wszystkim zrozumiec jego sens.
Pisałeś że epik to ma być coś wyjątkowego a nie ze każdy bd miał- tak więc nadal bd wyjątkowy bo żeby mieć epika v2 trzeba mieć v1 więc nie każdy nadal będzie miał. Gdzie tu sens pretensji?
seba83
Wandering in the Tunnels
Posts: 54
Joined: Sun Mar 06, 2022 8:13 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Re: Reforma rarow, epiki.

Post by seba83 »

Martwicie się o jakieś durne epiki, które posiada jakieś 5% graczy. Na waszym miejscu zaczął bym się martwić o synergetyki, jesli macie postać ubraną, w oparciu o synergole . Jak na razie widać że ekipa ma sporo zleceń z zewnętrznych firm, więc pewnie jeszcze poczekamy na zmiany. Jednak raczej bym się szykował, do zbierania hajsu na nowy EQ.
User avatar
Ruffur
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Fri Feb 11, 2022 6:48 pm
Location: Tam gdzie chce tam jestem
Been thanked: 5 times

Re: Reforma rarow, epiki.

Post by Ruffur »

Kogo interesują jakieś śmieszne niezbalansowane synergetyki nieruszone od roku? Bardziej interesujące są epiki które posiada 99% osob na 140lvl :)
Nie znasz mnie wcale ale klękaj przed panem, ale klękaj przed panem
Będę legendą i skończę jak Cobain
18:00 Poszyty[140]: Dodaj sobie w opisie na forum, że jako jedyny masz pusto w q :D
ODKRYWCA Największego buga gry https://imgur.com/Egj4pFo
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”