Reforma PvP to SZAMBO

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Aron
One foot in Haligard
Posts: 10
Joined: Wed Mar 16, 2022 7:06 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Reforma PvP to SZAMBO

Post by Aron »

Witam,
czekałem na reformę PvP i się na niej straszliwie zawiodłem. Miało być miejsce dla graczy którzy nie chcą się bić, i chcą sobie spokojnie grać. Okazało się że zmiany są na -, zwiększyła się liczba białych pól, a ochrona w PvP praktycznie się nie zmieniła (ma inną formę ale to dalej to samo).

Znam wielu graczy którzy odbili się od gry, na początku chodzenia beirn. Na 110 lvlu są 3 insty: adek, selka i mora. I dwa te bossy mogą być obecnie całkowicie zablokowane (biały stok). I czy to kogoś interesuje, oczywiście że nie. Na szczególną uwagę zasługuje wejście na morkę, długi stok (który jest biały), oraz sama insta ,,mostu/armat" Którą się robi z 10-15 minut. I gdy idzie się na 2/3 pt (10-15 osób)/ wydaje się 1,2 kk/os za wejście (na cały open 18kk) i można być zablokowanym, zepsuty może być open ( zepsuta gra) dla kilkunastu osób przez kilka lepiej ubranych osób. ... a co jest pod endgamową instą tarula? A no żółciutkie pole żeby przypadkiem nikt nie zaatakował :lol: Znam kogoś kto napisał na support w sprawie blokowania wejść na morkę, w odpowiedzi otrzymał ze jest to insta endgamowa, która ma być trudna. A co Z tarulem ... Gdzie tu logika.

Komu ma służyć ta reforma PvP, i w jaki sposób realnie pomogła graczom neutralnym :arrow: nie pomogła w ogóle, to zwykły bubel który de facto nic nie zmienia.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Reforma PvP to SZAMBO

Post by vixenigris »

Na martwych serwerach niewiele się dzieje poza totalnym oczoplasem od tych ikonek. Piekne trolle, postacie, krainy. I wyj..... Na pol postaci chinskie znaczko- ikonki pięknie uszlachetniajace widoki przy każdym graczu. Brawa, brawa.
Poczekaj na reforme itemow, jeszcze jej nie ma a już mam sny że broń dla łucznika leci raz do roku ze świątecznego bosa :D hahaha.
Swoja droga system wręcz narzuca nienawisc wśród graczy. Macie się bić z powodu ikonek i o zgrozo.... Politycznej przynależności do frakcji, wyć się chce ( hauuuuuuuuuuuuuuuuu). Turnieje się nie odbywają z powodu braku graczy, ale reszta pozostala niech się tłucze w idealach swoich frakcji.
Połowa yt na temat broken ranks to kompletny szajs czaszkoblaszkowy z tandetna muzyka i wzajemnym wylewaniem na siebie szamba.

Noooo i te piękne ideały zostały upielegnowane by je lepiej krzewić. A wystarczył ranking z punktami pvp gdzie za zabicie nizszego gracza o 5 lvli nie dostaje się nic. A 10 lvli minusowe punkty, mniej punktow oznaczałoby cd na potki 2x dłuższy, odpoczynek 2x dłuższy Rozwiązanie głupie, ale myślałem nad tym minute. I już pvp miałby jakiś sens i by się każdy 2x zastanowil czy uprzykrza życie innym czy sobie tylko, nagrody za ranking 10x mniejsza ilość tych szylingow niż punktów zdobytych można by kupować kryształy na draugula, albo inne rzeczy i daj bym brał udział w zasadzkach gdyby była okazja na takie nagrody.
Nie ważne to tylko głupi przykład co zrobiono a co miało być zrobione. Teraz yt o broken ranks będzie zalany i utopiony filmami z napadow na frakcje. Bo gracze nie myślą co pokazać tylko żeby pokazać tak to wygląda. Bardzo czysty strzał w kolano.
No nic, naparzajmy się i wszystkim życzę przyzwyczajenia do tych ikonek.
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Reforma PvP to SZAMBO

Post by Elenar »

Cały urok gry, który skusił mnie do grania to, że wygląda jak rasowy old school single player RPG. Dodatkowo można grać z ludźmi co wydawało się jeszcze bardziej ekscytujące. W praktyce i po paru śmierciach od graczy to już się nie wydawało tak ekscytujące i wróciłem do grania samemu. Jeśli nie będzie możliwości grania w spokoju i będe robił za żarcie dla wyższych poziomów jako niby PVP to poprostu przestane grać. To co przyciąga graczy tutaj, jeśli już zaczną grać, to na pewno nie PVP i mogą mieć podobne odczucia.
seba83
Wandering in the Tunnels
Posts: 54
Joined: Sun Mar 06, 2022 8:13 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Re: Reforma PvP to SZAMBO

Post by seba83 »

Kolejny pomysł rodem z korpo* patrz synergetyki. Czyli wychodzimy z założenia, że zbierając kolegów i włączając tryb PvP możemy orać kogo popadnie, a gdy koledzy się rozbiegną to włączymy sobie w 5min ochro. Pomysł wręcz genialny, a w ankiecie zapytał się ktoś z tych graczy na jakich polach byli nękani? Bo większość z tego co wiem to byli na białym, przed instami. Super zmiana, preferująca cwaniaków i trolli którym znudziła się gra :lol:
Aron
One foot in Haligard
Posts: 10
Joined: Wed Mar 16, 2022 7:06 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Reforma PvP to SZAMBO

Post by Aron »

seba83 wrote: Thu Dec 22, 2022 9:43 pm Kolejny pomysł rodem z korpo* patrz synergetyki. Czyli wychodzimy z założenia, że zbierając kolegów i włączając tryb PvP możemy orać kogo popadnie, a gdy koledzy się rozbiegną to włączymy sobie w 5min ochro. Pomysł wręcz genialny, a w ankiecie zapytał się ktoś z tych graczy na jakich polach byli nękani? Bo większość z tego co wiem to byli na białym, przed instami. Super zmiana, preferująca cwaniaków i trolli którym znudziła się gra :lol:
I to jest sedno problemu, nowy system promuje cwaniaków i graczy którzy mają wszystko/którym nie chce się grać. I którzy to gracze niszczą grę nowym graczom, dla zabawy.
RadiRyc
Taernian with basic skills
Posts: 9
Joined: Sat Mar 26, 2022 10:44 pm
NICK: RadiRyc
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Reforma PvP to SZAMBO

Post by RadiRyc »

jestem tego samego zdania co reszta tu. przez to pvp to tylko gracze odchodza a nie przychodza... mam najwazniejsze daily czyli nadukaty na stoku.... biale pole... no ludzie prosze was ogrnijcie w tym whitemoon. nic nie zmieniliscie. gracze dalej sa nękani przez dzieci bo dzieciom sie nudzi. nie zaczalem w ta gra grac dla pvp i nikogo tu nigdy nie napadlem, jestem rycerzem i w pvp nic nie moge dzieki balansowi gry jestem miesem armatnim dla kazdej profki. a wy jeszcze promojecie zeby takich jak ja bylo jeszcze mniej, niedlugo beda akcje, znajdzie aktywnego rycerza...
seba83
Wandering in the Tunnels
Posts: 54
Joined: Sun Mar 06, 2022 8:13 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Re: Reforma PvP to SZAMBO

Post by seba83 »

Zawsze mnie ciekawiło dawanie białych pól przy wejściem na instancje. To jest po to, aby ci co osiągnęli end game mieli zabawę z bicia słabszych graczy i aby zmusić tych słabszych do zakupu platyny?
Rezzor
Wandering in the Tunnels
Posts: 68
Joined: Sat May 28, 2022 9:41 am
Been thanked: 13 times

Re: Reforma PvP to SZAMBO

Post by Rezzor »

Atakują mnie i hopają 140lvle, co to za walki honorowe? Mam 100 lvl i jak zabije 50lvl to też zalicza że to walka honorowa xD cyrk
MokryKompas
One foot in Haligard
Posts: 13
Joined: Tue Mar 22, 2022 11:44 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Reforma PvP to SZAMBO

Post by MokryKompas »

Błędy jakie powstają praktycznie przy każdej nowości którą ekipa wprowadza bardzo mnie zniechęciły do tej gry. Zaczynaliśmy z pięcioma znajomymi zabawę w marcu a zakończyliśmy pod koniec października. Tylko jeden znajomy coś tam sporadycznie jeszcze działa. No nie pykło coś w tym tytule a zapowiadało się zacnie.
Rezzor
Wandering in the Tunnels
Posts: 68
Joined: Sat May 28, 2022 9:41 am
Been thanked: 13 times

Re: Reforma PvP to SZAMBO

Post by Rezzor »

Ten nowy ład pvp muszą naprawić, napewno tego tak nie zostawią, bo to jest za duża afera. Na szczęście w tej grze update jest często, dlatego są podstawy aby wierzyć że naprawią ten system pvp. Najważniejsze żeby zmienili mechanike walk honorowych, powinno być max różnica lvli 20% i czerwony celownik jak ktoś się załapuje do walki honorowej. Procentowa różnica lvli do walki honorowej jest dużo lepsza od nominalnej bo np. 2lvl ma dużo mniejsze szanse wygrać z 52lvlem niż 90lvl wygrać z 140lvlem
Rezzor
Wandering in the Tunnels
Posts: 68
Joined: Sat May 28, 2022 9:41 am
Been thanked: 13 times

Przetestowałem nowy system pvp, moje doświadczenia i postrzeżenia

Post by Rezzor »

Gram druidem turniejowym z full eq (epik + set na 100lvl). Z tego względu że już nie expie, lubie pvp i chciałem przetestować nowy system pvp to grałem z wyłączonym trybem pokojowym. Efekt był taki że cały czas orały mnie +130lvle, gdy mnie zabili to po moim zrespieniu znowu zabijali i tak w nieskończoność, gdy uciekałem to inna osoba dobijała mnie na wyczerpaniu, bez teleportacji lub zmianie trybu nie mogłem wyjść z kamenak bo odrazu oro, i nie miałem szans na wygraną z dużo wyższymi lvlami. Problem z tym ładem pvp jest taki że preferuje tylko wysokie lvle, dlatego włączone tryby pvp mają głównie tylko te najwyższe lvle i nie dziwie się bo ja w trybie pvp czułem się jak jakieś mięso do punktów rankingowych, w pewnym momencie zaczołem się bać że mnie zbanują za to że cały czas padam.. i oskarżą mnie za to że daje punty innym graczom.. Ten cały nowy ład pvp jest tragiczny szczególnie dla małych i średnich lvli. Wydaje mi się że gracze dają siebie wzajemnie zaorać aby zrobić to zlecenie, bo widziałem jak gracze z tej samej gildii walczyli. Patologia, nie psujmy tej gry

Połączyłem z podobnym tematem - Onion
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”