Valdarog - miękkie podbrzusza

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Gustavus
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Thu Sep 29, 2022 3:07 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Valdarog - miękkie podbrzusza

Post by Gustavus »

Cześć,

Sama instancja jak i boss wyglądają znakomicie, naprawdę dobra robota, ale...

Boss na 130 lvl, bardzo długo nieosiągalny do zrobienia solo - dla niektórych postaci dopiero od 135 lvl i zacnie wyexpionego i pokręconego eq (wiadomo, dla niektórych graczy solo nieosiągalny). A co za tym idzie boss co do zasady do robienia w party. Boss wymagający trochę zachodu - złożenia tego party, zrobienia postumentów etc. - a daje... mniej expa niż Ivravul, którego solo (gdyż jak wiadomo to solowa insta), ora się spokojnie od 80 lvla (niektóre profy nawet wcześniej). Czyli boss ciężki a exp mizerny.

A zatem pierwszy problem to zdecydowanie zbyt mały exp.

Został zmieniony próg na założenie Istava (obecnie 75 lvl), zostały do niego dodane także resy i słusznie. Niestety reszta rarów odstaje, im także przydałaby się zmiana - jak choćby dodanie po 15% resów na zimno/uroki. Wtedy insta Waldka lepiej przygotowywałaby na kolejny etap - farmienie bossów pod lodem.

Drugi problem to mała i wciąż spadająca wobec wprowadzenia synergetyków, użyteczność rarów z Waldka - Draco, Varrv i Virvenów (kiedyś kosztowały więcej niż 20kk i całe lata trzymały cenę, obecnie 1-1,3kk i będzie spadać).


Napracowaliście się, boss jest cudny, super animacje ataków, ale po pierwszym boomie kto tam będzie chodził?

Po co skoro nie ma tam ani sensownego expa - a ta gra opiera się na mozolnym expieniu, które trwa latami (lvl i eq), ani większość przedmiotów do zdobycia nie ma sensownej użyteczności (i wartości w goldzie) w dalszym etapie gry.

Pozdrawiam,

Gustav
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Valdarog - miękkie podbrzusza

Post by vixenigris »

Mario, valdarog i zaraz aquaregis wszystkie te bosy nie mają wnieść nic do gry. Mają tylko być włożone bo były w taernie. Są długo oczekiwane przez twórców nie graczy :D. Itemy będą tanie i niechętnie kupowane, zaryzykowalbym nurt + 3 itemy na obniżenie zużycia kondycji jako tańsza alternatywę do 4x red na podwójny atak. Tak TAŃSZA aternatywę. Co paradoksalnie może podbije cene tych redów. Ale ciężko to przewidzieć, osobiście nie wierzę że wszyscy się rzuca na te itemy ze ślinotokiem.
Ivi
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Sun Mar 06, 2022 8:27 pm

Re: Valdarog - miękkie podbrzusza

Post by Ivi »

W trakcie wykonywania nowego questa ze Valdarog, wylogowało mnie z gry i już nie mogę do niej dołączyć na żadnej postaci.
Uruchamiam C:\Whitemoon\BrokenRanks\ConsoleLauncher.exe , po czym ładuje się pobieranie aktualizacji , wciskam PLAY , następnie ładuje mi się strona logowania, po wpisaniu e-mail i hasła ładuje się mi panel wyboru postaci , wybierając postać wyświetla się napis "łączenie z serwerem" i na tym koniec .
Żadną postacią nie połączę się z serwerem gra się zacina . Czy ktoś wie co może być przyczyną lub ma podobny problem ?

Jak będziesz próbował się zalogować, złap kogoś z ekipy na dc lub tu, ale więcej osób na dc siedzi. Zapewne wisisz w panelu i będzie trzeba Cię ręcznie odblokować - Onion
Flat
One foot in Haligard
Posts: 10
Joined: Tue Jan 25, 2022 11:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Valdarog - miękkie podbrzusza

Post by Flat »

Ivi wrote: Mon Oct 03, 2022 7:03 pm W trakcie wykonywania nowego questa ze Valdarog, wylogowało mnie z gry i już nie mogę do niej dołączyć na żadnej postaci.
Uruchamiam C:\Whitemoon\BrokenRanks\ConsoleLauncher.exe , po czym ładuje się pobieranie aktualizacji , wciskam PLAY , następnie ładuje mi się strona logowania, po wpisaniu e-mail i hasła ładuje się mi panel wyboru postaci , wybierając postać wyświetla się napis "łączenie z serwerem" i na tym koniec .
Żadną postacią nie połączę się z serwerem gra się zacina . Czy ktoś wie co może być przyczyną lub ma podobny problem ?
Napisz na discordzie BR na kanale pomoc to Ci to dużo prędzej ktoś ogarnie niż tu.

A żeby nie było offtopu to Valdarog pięknie wygląda, postumenty robi się dużo bardziej komfortowo, ale uważam, że boss jest zdecydowanie za mocny na przedział 70+, bardzo chętnie zobaczę jak inżynierzy ubijali go w pt 5x70lvl.
Gustavus
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Thu Sep 29, 2022 3:07 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Re: Valdarog - miękkie podbrzusza

Post by Gustavus »

Zgadzam się.

Standardowe 70 lvle Valdek kosi jak chce. Zwłaszcza z tego fajnie animowanego ataku, który zadaje obrażenia x 3 (?), tej „lodowej mgły”.

Ja byłem 105 lvlem mo, z uwagi na niski exp tym mo poszedłem tam jedynie 2 razy. Fakt, ostro obrywał mimo resów i zrobionych 3,5k HP. Natomiast z 50-60 razy byłem sh i kilka ładnych razy widziałem jak Valdek w rundę składał trzymającego defa mo 140 w między innymi Miłości, Zalli i Temarach.

Zatem 3 główne defekty tej insty to:
1. Zbyt silny boss jak na rekomendowany lvl.
2. Zbyt mały exp zarówno na dojściu, jak i na samym bossie.
3. Większość rarów wymaga rebalansu choćby dodania resów/moda. W obecnej formie nie są dla gracza żadnym marcepanem wymagającym cyklicznego rat
farmienia tej instancji.

Zatem powyższe do rozważenia dla Twórców.

Pozdrawiam,

Gustav
User avatar
Ruffur
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Fri Feb 11, 2022 6:48 pm
Location: Tam gdzie chce tam jestem
Been thanked: 5 times

Re: Valdarog - miękkie podbrzusza

Post by Ruffur »

Gustavus wrote: Fri Oct 07, 2022 11:08 am Zgadzam się.

Standardowe 70 lvle Valdek kosi jak chce. Zwłaszcza z tego fajnie animowanego ataku, który zadaje obrażenia x 3 (?), tej „lodowej mgły”.
Ogólnie było pytanie na globalu o to i osoba z kolorkiem odpisała iż jest to przyśpieszona animacja skila i daje 1atak z 3obrażeniami tak jakby dawał normalnie 3hity po 1ataku tylko za długo trwają animacje. Lekko nie chce mi się w to wierzyć bo on daje 2x ten skil to mamy 6atakow i do tego dawał jeszcze inne w tym hocie, co dawałoby 8-9atakow valdka? Patrząc na jego ilość ataków z 2d a w hocie z tym skilem to spora przesada.
Nie znasz mnie wcale ale klękaj przed panem, ale klękaj przed panem
Będę legendą i skończę jak Cobain
18:00 Poszyty[140]: Dodaj sobie w opisie na forum, że jako jedyny masz pusto w q :D
ODKRYWCA Największego buga gry https://imgur.com/Egj4pFo
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Valdarog - miękkie podbrzusza

Post by Way »

Osobiście szukałem źródła przyczyny, czemu ten valdek jest taki silny, jak twórcy wyobrażali sobie jaką taktykę obiorą gracze na niego i wnioski są takie:
- boss prawdopodobnie jest dopasowany na 70% albo 80% resa zimno/urok co gracze w dobie synergetyków nie mają tyle resa
- grafika była ważniejsza niż gameplay (nieważne, że kosi lolków na 1 dmuchnięcie ALE ZA TO JAK WIDOWISKOWO!)
- boss jest pierwszym bossem pokazującym jaki chcą obrać balans nie nerfiąc synergetyków i dopasowując jeszcze rary do tego.

I tak skłaniam się nad grafika>gameplay gdyż od samej premiery też mamy zbugowaną obszarówkę barby, której wchodzi naprawa jako balans postaci. Obszarówka nadal jest "zbugowana", bo łamie wszelki kręgosłup moralny podstawowych zasad gry (jest jedyną obszarówką fizyczną, która jest oddawana po pojedynczych atakach dystansowych, a powinna być przed nimi zgodnie z zasadami stref ataku). Tak samo teraz mamy valdka, że jedyne nad czym pracowano to mam wrażenie, że tylko nad tym by animacje się nie bugowały. Wzmocnienia jego idzie przeboleć, ale mam wrażenie, że ten ziew z bliska jest po prostu za mocny. Jeszcze bym się skupił na grupowej aurze zimna, że albo obniża za dużo resa (albo może też jest zbugowana?). Co do expa i ogólnej opłacalności - jest to kopia z 2d, gdzie już w 2d nie miał on sensu, bo lempo i koty pobijały go na łopatki pod względem zdobywanego expa/h. Trąbiłem o tym na dc od dobrego miesiąca, że jak nie zrobią z tym porządku to valdek nie będzie odwiedzaną instancją. No i jak widać kopia z 2d musiała wejść, a jedyne co zmieniono to grafika. A czy jest tego głębszy sens lub inna wersja zdarzeń? Możemy się jedynie domyślać...
Marwro123
Simon’s student
Posts: 27
Joined: Tue Jun 21, 2022 4:23 pm
NICK: Irromar
Been thanked: 6 times

Re: Valdarog - miękkie podbrzusza

Post by Marwro123 »

na 70% resa na zimno trzeba by mieć jakieś 140 resków ze statystyk. Nie wyobrażam sobie żeby to było w jakikolwiek sposób osiągalne, na 70 poziomie
Flat
One foot in Haligard
Posts: 10
Joined: Tue Jan 25, 2022 11:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Valdarog - miękkie podbrzusza

Post by Flat »

Marwro123 wrote: Mon Oct 10, 2022 3:32 pm na 70% resa na zimno trzeba by mieć jakieś 140 resków ze statystyk. Nie wyobrażam sobie żeby to było w jakikolwiek sposób osiągalne, na 70 poziomie
Caratris na 45 lvl - 35 na zimno
2 resówki na lvl 40-60 po około 45 resa na zimno - razem 90 resa
Buff z gildii, który 70tym lvlom daje chyba około 20 resa
Razem mamy 145 pkt resa, a nadal możemy założyć lepszy od carata miris i resówki o kilka pkt lepsze.

Takie przygotowanie do morki, gdzie większość prof musi zakładać tyle samo itemów resowych.
Marwro123
Simon’s student
Posts: 27
Joined: Tue Jun 21, 2022 4:23 pm
NICK: Irromar
Been thanked: 6 times

Re: Valdarog - miękkie podbrzusza

Post by Marwro123 »

Flat wrote: Mon Oct 10, 2022 4:44 pm
Marwro123 wrote: Mon Oct 10, 2022 3:32 pm na 70% resa na zimno trzeba by mieć jakieś 140 resków ze statystyk. Nie wyobrażam sobie żeby to było w jakikolwiek sposób osiągalne, na 70 poziomie
Caratris na 45 lvl - 35 na zimno
2 resówki na lvl 40-60 po około 45 resa na zimno - razem 90 resa
Buff z gildii, który 70tym lvlom daje chyba około 20 resa
Razem mamy 145 pkt resa, a nadal możemy założyć lepszy od carata miris i resówki o kilka pkt lepsze.
Sprawdziłem na wiki, do 45 resek zbliża się dopiero Eriba Lodu lub Dawnych Orków. Vorling daje już poniżej 40 i też pewnie zależy od szczęścia. W przypadku mirisa przebicie resek Caratris dopiero na poziomie 80/90 (Vorling/Lód)
Więc na 70 lvl ku mojemu zaskoczeniu
Eriba+Eriba (26+26) =52!
Caratris 35+Gathril 20+Brassary 20+Trihel 20+Virthil 20+Sentrion 30
Res z gildii 20
Daje to 217 (107 przy zestawie o którym wspominał kolega) resa, ale mamy tu tylko postać pod przetrwanie. Więc dla rycka spoko, ale dobrze wiem że od MO wymaga się również dużego dmg, a smoczek ma 65k HP. Więc osobiście wątpię czy DPS lub Debuff mógł założyć podobny zestaw i zadawać sensowne obrażenia czy celnie wsadzać debuffy. W przypadku 80 lvl wygląda to już lepiej bo tu jest większy przeskok w resie na zimno. Ale ciągle mówimy tu o bardzo wyspecjalizowanym sprzęcie. I w takim układzie trzeba zadać pytanie czy starczy many/kondycji na ubicie gada.
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Valdarog - miękkie podbrzusza

Post by Way »

Marwro123 wrote: Mon Oct 10, 2022 6:41 pm
Flat wrote: Mon Oct 10, 2022 4:44 pm
Marwro123 wrote: Mon Oct 10, 2022 3:32 pm na 70% resa na zimno trzeba by mieć jakieś 140 resków ze statystyk. Nie wyobrażam sobie żeby to było w jakikolwiek sposób osiągalne, na 70 poziomie
Caratris na 45 lvl - 35 na zimno
2 resówki na lvl 40-60 po około 45 resa na zimno - razem 90 resa
Buff z gildii, który 70tym lvlom daje chyba około 20 resa
Razem mamy 145 pkt resa, a nadal możemy założyć lepszy od carata miris i resówki o kilka pkt lepsze.
Sprawdziłem na wiki, do 45 resek zbliża się dopiero Eriba Lodu lub Dawnych Orków. Vorling daje już poniżej 40 i też pewnie zależy od szczęścia. W przypadku mirisa przebicie resek Caratris dopiero na poziomie 80/90 (Vorling/Lód)
Więc na 70 lvl ku mojemu zaskoczeniu
Eriba+Eriba (26+26) =52!
Caratris 35+Gathril 20+Brassary 20+Trihel 20+Virthil 20+Sentrion 30
Res z gildii 20
Daje to 217 (107 przy zestawie o którym wspominał kolega) resa, ale mamy tu tylko postać pod przetrwanie. Więc dla rycka spoko, ale dobrze wiem że od MO wymaga się również dużego dmg, a smoczek ma 65k HP. Więc osobiście wątpię czy DPS lub Debuff mógł założyć podobny zestaw i zadawać sensowne obrażenia czy celnie wsadzać debuffy. W przypadku 80 lvl wygląda to już lepiej bo tu jest większy przeskok w resie na zimno. Ale ciągle mówimy tu o bardzo wyspecjalizowanym sprzęcie. I w takim układzie trzeba zadać pytanie czy starczy many/kondycji na ubicie gada.
Ja osobiscie patrzylem 2x res sklepowy po 45/50 resa, garnek i tirhel + buf z g i mamy te 140/150 pkt. Generalnie w moim poście też chodziło o to, że balans może prowadzić do tego iż syngi niekoniecznie będą pierwszym wyborem, ale widać gracze idą w zaparte "że się nie da inaczej grać niż bez syngów" wobec czego może być dalszy problem. Czy gracze zaczną kombinować jak to prawdopodobnie ekipa sobie wymyśliła? zobaczymy.

P.s Przypominam, że raczej HP i resy nie zmieniły się raczej względem 2d a tam wiadomo jakim ekwipunkiem smok był ubijany na potęge
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”