Fenomen umiejętności

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
User avatar
KingBibić
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Tue Feb 01, 2022 11:07 am
Been thanked: 1 time

Re: Fenomen podpalenia

Post by KingBibić »

Drakius wrote: Tue Sep 13, 2022 10:34 pm Nic nie zrobią z podpaleniem tak samo jak nie zrobili z tarczą MO z której gracze się więcej odbijają niż sami biją, która powinna dawać albo resy, albo zadawać dmg a nie jedno i drugie, ponieważ zbyt dużo graczy gra MO i ładuje platyne, nie będą zabijać dojnej krowy.
Jeżeli nie masz resów to logiczne, że odbijasz się więcej niż orasz, z resami taka sytuacja nie ma miejsca i nie pisz farmazonów, skoro mo ma największa populacje w grze i tak prosto z wiadomości z globala się na nim zarabia to po co te mo mają ładować platynę? SH czy ryce też ładują platynę i zrobili z nich kaleki.
Pracuj mądrze, a nie ciężko

MO 140[ON]
Naprawcie Mi Blask!
Jeden z największych nie naprawionych błędów https://imgur.com/54w7lbU
Bambalacha
One foot in Haligard
Posts: 10
Joined: Wed May 11, 2022 6:57 pm
Been thanked: 7 times

Re: Fenomen podpalenia

Post by Bambalacha »

Brak słabiej działających umiejętności zabierających PA w pvp (dla niewtajemniczonych osy, tarany, strategi itp. w pvp zabierały o 1 pa mniej niż w pvp) jest również celowym zabiegiem czy bugiem, z którego jeszcze nie zdaliście sobie sprawy po 7 miesiącach od premiery? Pytam, bo brak ograniczenia na leczenie był jednak błędem.
Hiraya
Taernian with basic skills
Posts: 6
Joined: Sun May 08, 2022 2:41 am
NICK: Abruel
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Fenomen podpalenia

Post by Hiraya »

Bambalacha wrote: Thu Sep 15, 2022 6:26 pm Brak słabiej działających umiejętności zabierających PA w pvp (dla niewtajemniczonych osy, tarany, strategi itp. w pvp zabierały o 1 pa mniej niż w pvp) jest również celowym zabiegiem czy bugiem, z którego jeszcze nie zdaliście sobie sprawy po 7 miesiącach od premiery? Pytam, bo brak ograniczenia na leczenie był jednak błędem.
Te umiejętności tak działają jeszcze od 2d, taki był zamysł
Drakius
Simon’s student
Posts: 34
Joined: Wed Mar 02, 2022 7:34 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Fenomen podpalenia

Post by Drakius »

KingBibić wrote: Wed Sep 14, 2022 12:52 pm
Drakius wrote: Tue Sep 13, 2022 10:34 pm Nic nie zrobią z podpaleniem tak samo jak nie zrobili z tarczą MO z której gracze się więcej odbijają niż sami biją, która powinna dawać albo resy, albo zadawać dmg a nie jedno i drugie, ponieważ zbyt dużo graczy gra MO i ładuje platyne, nie będą zabijać dojnej krowy.
Jeżeli nie masz resów to logiczne, że odbijasz się więcej niż orasz, z resami taka sytuacja nie ma miejsca i nie pisz farmazonów, skoro mo ma największa populacje w grze i tak prosto z wiadomości z globala się na nim zarabia to po co te mo mają ładować platynę? SH czy ryce też ładują platynę i zrobili z nich kaleki.
Może na 2D w 2014 roku nie miała miejsca, w BR teraz na takim M7 niestety tak nie jest takim druidem mam 156 (71.08%) a odbijałem się od MO 95 po 310, w niego sam biłem 140 z pały więc no... Najlepiej odrazu dawać UC jak jaki kolwiek MO zaatakuje bo jedyne co się opłaca to rzucać kamieniami z tą tarczą MO co zamiast do przeżywalności służy wam do orania ^^
Radisox
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Tue Apr 19, 2022 2:45 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Fenomen podpalenia

Post by Radisox »

Takie gadanie o op umiejętności i odbijaniu się, a wszystko aktualnie jest kwestią resów i resetu umek oraz stat. Aktualnie większość czasu na swoim mo chodze w resecie pod instancję tarula, aby szybko i sprawnie szło i wtedy też nie mam szans w pvp z praktycznie każdym sensownie ubranym na 140lvl - mowa tu o 1v1 bo w grupowych zawsze coś się zrobi. Nie ma wtedy miejsca na reset pod tarcze, meta i wiedze. Kasuje mnie wtedy każdy fizol na runde bo nic sie nie kuca, kasuje vd, z łucznikiem bez szans, druid z uwagi na leka to samo. Ryce mają wciąż problem co jest dość śmieszne, ale w obecnych czasach nie ma szans na spokojne ubicie sobie solo ryca przez kilka rund i liczenie na 1v1 przez całe pvp. W moim odczuciu ta kwestia "op umki" to nic innego jak ciągłe wydawanie na reset w momencie poczucia zajawki na pojedynki co jak uważam jest dość kosztowne i inne profesje nie odczuwają takiej potrzeby, chyba poza sh gdzie do kasacji smiesznych magoli potrzeba tego chi wysoko. Zresztą spokojnie niedługo rebalans ryca i bb, a potem kolejnych profesji w pvp. Może w końcu bb zrobi inste tarula w 30 minut bo wydaje się że 40 to za wolno. Pondro
\o/ To ja Radiso \o/
User avatar
KingBibić
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Tue Feb 01, 2022 11:07 am
Been thanked: 1 time

Re: Fenomen podpalenia

Post by KingBibić »

Drakius wrote: Wed Sep 21, 2022 12:12 pm
KingBibić wrote: Wed Sep 14, 2022 12:52 pm
Drakius wrote: Tue Sep 13, 2022 10:34 pm Nic nie zrobią z podpaleniem tak samo jak nie zrobili z tarczą MO z której gracze się więcej odbijają niż sami biją, która powinna dawać albo resy, albo zadawać dmg a nie jedno i drugie, ponieważ zbyt dużo graczy gra MO i ładuje platyne, nie będą zabijać dojnej krowy.
Jeżeli nie masz resów to logiczne, że odbijasz się więcej niż orasz, z resami taka sytuacja nie ma miejsca i nie pisz farmazonów, skoro mo ma największa populacje w grze i tak prosto z wiadomości z globala się na nim zarabia to po co te mo mają ładować platynę? SH czy ryce też ładują platynę i zrobili z nich kaleki.
Może na 2D w 2014 roku nie miała miejsca, w BR teraz na takim M7 niestety tak nie jest takim druidem mam 156 (71.08%) a odbijałem się od MO 95 po 310, w niego sam biłem 140 z pały więc no... Najlepiej odrazu dawać UC jak jaki kolwiek MO zaatakuje bo jedyne co się opłaca to rzucać kamieniami z tą tarczą MO co zamiast do przeżywalności służy wam do orania ^^
Fajnie, że piszesz o tarczy na M7 XD pokaż mi osoby w takim resecie grające, masz 156 i 71% resa czyli tak naprawdę mało jak dodasz do tego odjęty res z podpałki i wrachy to się nie dziw ze odbijasz się po 310 skoro on pewnie jest w moc a ty masz słabo rozwiniętego kija czy po prostu postać, na beirn to tak kolorowo nie wygląda jak opisujesz
Pracuj mądrze, a nie ciężko

MO 140[ON]
Naprawcie Mi Blask!
Jeden z największych nie naprawionych błędów https://imgur.com/54w7lbU
Drakius
Simon’s student
Posts: 34
Joined: Wed Mar 02, 2022 7:34 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Fenomen podpalenia

Post by Drakius »

KingBibić wrote: Thu Sep 22, 2022 8:46 pm
Drakius wrote: Wed Sep 21, 2022 12:12 pm
KingBibić wrote: Wed Sep 14, 2022 12:52 pm
Jeżeli nie masz resów to logiczne, że odbijasz się więcej niż orasz, z resami taka sytuacja nie ma miejsca i nie pisz farmazonów, skoro mo ma największa populacje w grze i tak prosto z wiadomości z globala się na nim zarabia to po co te mo mają ładować platynę? SH czy ryce też ładują platynę i zrobili z nich kaleki.
Może na 2D w 2014 roku nie miała miejsca, w BR teraz na takim M7 niestety tak nie jest takim druidem mam 156 (71.08%) a odbijałem się od MO 95 po 310, w niego sam biłem 140 z pały więc no... Najlepiej odrazu dawać UC jak jaki kolwiek MO zaatakuje bo jedyne co się opłaca to rzucać kamieniami z tą tarczą MO co zamiast do przeżywalności służy wam do orania ^^
Fajnie, że piszesz o tarczy na M7 XD pokaż mi osoby w takim resecie grające, masz 156 i 71% resa czyli tak naprawdę mało jak dodasz do tego odjęty res z podpałki i wrachy to się nie dziw ze odbijasz się po 310 skoro on pewnie jest w moc a ty masz słabo rozwiniętego kija czy po prostu postać, na beirn to tak kolorowo nie wygląda jak opisujesz
No po takich odbitkach zakładam, że to było M7, jeśli jednak to było A7 to tym bardziej tarcza do nerfa. Ja kija mam na A7 wrachy i podpałki nie zdążył dać bo w 1 rundzie trafił mnie 3x z metka za 490 a potem ja jego trafiłem 5x z kija bo stał na 100% i padłem z samych odbitek mając na sobie 71% resa, sam miał 2,6k HP ja 2,8k byłem w moc i wiedzę pod htagi. Gdyby w 1 rundzie wsadził mi 2x wrache to pewnie odbijał bym się po 500. Jak 71% to słaby res, to jaki jest dobry, 99%?
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Fenomen podpalenia

Post by Way »

Drakius wrote: Fri Sep 23, 2022 3:33 pm
KingBibić wrote: Thu Sep 22, 2022 8:46 pm
Drakius wrote: Wed Sep 21, 2022 12:12 pm

Może na 2D w 2014 roku nie miała miejsca, w BR teraz na takim M7 niestety tak nie jest takim druidem mam 156 (71.08%) a odbijałem się od MO 95 po 310, w niego sam biłem 140 z pały więc no... Najlepiej odrazu dawać UC jak jaki kolwiek MO zaatakuje bo jedyne co się opłaca to rzucać kamieniami z tą tarczą MO co zamiast do przeżywalności służy wam do orania ^^
Fajnie, że piszesz o tarczy na M7 XD pokaż mi osoby w takim resecie grające, masz 156 i 71% resa czyli tak naprawdę mało jak dodasz do tego odjęty res z podpałki i wrachy to się nie dziw ze odbijasz się po 310 skoro on pewnie jest w moc a ty masz słabo rozwiniętego kija czy po prostu postać, na beirn to tak kolorowo nie wygląda jak opisujesz
No po takich odbitkach zakładam, że to było M7, jeśli jednak to było A7 to tym bardziej tarcza do nerfa. Ja kija mam na A7 wrachy i podpałki nie zdążył dać bo w 1 rundzie trafił mnie 3x z metka za 490 a potem ja jego trafiłem 5x z kija bo stał na 100% i padłem z samych odbitek mając na sobie 71% resa, sam miał 2,6k HP ja 2,8k byłem w moc i wiedzę pod htagi. Gdyby w 1 rundzie wsadził mi 2x wrache to pewnie odbijał bym się po 500. Jak 71% to słaby res, to jaki jest dobry, 99%?
Res liczysz od podstawy dmg a nie zadanego dmg czyli:
Zalozmy ze baza to 2000
2000 x 71% = 1420, 2000-1420 = 580
2000 x 80% = 1600, 2000-1600 = 400
czyli obrywasz o 180 mniej per hit, teraz juz rozumiesz?
Drakius
Simon’s student
Posts: 34
Joined: Wed Mar 02, 2022 7:34 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Fenomen podpalenia

Post by Drakius »

Way wrote: Fri Sep 23, 2022 7:06 pm
Res liczysz od podstawy dmg a nie zadanego dmg czyli:
Zalozmy ze baza to 2000
2000 x 71% = 1420, 2000-1420 = 580
2000 x 80% = 1600, 2000-1600 = 400
czyli obrywasz o 180 mniej per hit, teraz juz rozumiesz?
Tak, wiem, chodziło mi o to, że ta umka jest za mocna. Z resem 80% odbijał bym się pewnie po 230 (oczywiście dalej bijąc mniej niż się odbijam). Jeżeli uważacie, że to jest dobre i normalne, że MO 95 w jakimś synergolskim eq +5 albo i nawet nie bo miał 1327 power był nie do ubicia stojąc na 100% i kasując kogoś z samych odbitek, kto ma res, eq +8/9 i 1602 power, to ludzie nie tędy droga. Już o tym wynaturzeniu nakładającym 2 debuffy jednocześnie z jednej umiejętności jakim jest podpalenie, szkoda rozwijać dalej temat bo się kolejni MO obudzą i będą krzyczeć i naginać fakty, że MO wcale nie jest niby za silny w porównaniu do innych klas.
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Fenomen podpalenia

Post by Way »

Drakius wrote: Fri Sep 23, 2022 10:11 pm
Way wrote: Fri Sep 23, 2022 7:06 pm
Res liczysz od podstawy dmg a nie zadanego dmg czyli:
Zalozmy ze baza to 2000
2000 x 71% = 1420, 2000-1420 = 580
2000 x 80% = 1600, 2000-1600 = 400
czyli obrywasz o 180 mniej per hit, teraz juz rozumiesz?
Tak, wiem, chodziło mi o to, że ta umka jest za mocna. Z resem 80% odbijał bym się pewnie po 230 (oczywiście dalej bijąc mniej niż się odbijam). Jeżeli uważacie, że to jest dobre i normalne, że MO 95 w jakimś synergolskim eq +5 albo i nawet nie bo miał 1327 power był nie do ubicia stojąc na 100% i kasując kogoś z samych odbitek, kto ma res, eq +8/9 i 1602 power, to ludzie nie tędy droga. Już o tym wynaturzeniu nakładającym 2 debuffy jednocześnie z jednej umiejętności jakim jest podpalenie, szkoda rozwijać dalej temat bo się kolejni MO obudzą i będą krzyczeć i naginać fakty, że MO wcale nie jest niby za silny w porównaniu do innych klas.
To polecam najpierw się dowiedzieć jaki poziom tarczy miał ten mosiek bo jak miał więcej niż Ty kija rozwiniętego to trzeba się nad czymś zastanowić
Marwro123
Simon’s student
Posts: 27
Joined: Tue Jun 21, 2022 4:23 pm
NICK: Irromar
Been thanked: 6 times

Re: Fenomen podpalenia

Post by Marwro123 »

Drakius wrote: Fri Sep 23, 2022 10:11 pm
Way wrote: Fri Sep 23, 2022 7:06 pm
Res liczysz od podstawy dmg a nie zadanego dmg czyli:
Zalozmy ze baza to 2000
2000 x 71% = 1420, 2000-1420 = 580
2000 x 80% = 1600, 2000-1600 = 400
czyli obrywasz o 180 mniej per hit, teraz juz rozumiesz?
Tak, wiem, chodziło mi o to, że ta umka jest za mocna. Z resem 80% odbijał bym się pewnie po 230 (oczywiście dalej bijąc mniej niż się odbijam). Jeżeli uważacie, że to jest dobre i normalne, że MO 95 w jakimś synergolskim eq +5 albo i nawet nie bo miał 1327 power był nie do ubicia stojąc na 100% i kasując kogoś z samych odbitek, kto ma res, eq +8/9 i 1602 power, to ludzie nie tędy droga. Już o tym wynaturzeniu nakładającym 2 debuffy jednocześnie z jednej umiejętności jakim jest podpalenie, szkoda rozwijać dalej temat bo się kolejni MO obudzą i będą krzyczeć i naginać fakty, że MO wcale nie jest niby za silny w porównaniu do innych klas.
Bo MO nie jest jakiś super mocny. Lvl 82, całe eq rozwinięte na +5, i prawie wszystko wpakowane w moc. A biję 500-600 mniej od każdego brb którego miałem w drużynie. Czasem nawet to było 1k mniej. Więc nie rozumiem czemu ludzie tak narzekają na siłę MO. Łuk czy VD zmasakrują każdego MO bez większego problemu. Czemu? Jak masz dużo wiedzy to mało bijesz, ale trafiasz. Jak dużo mocy to walniesz ale, raczej nie trafisz. A debuferzy najpierw zrobią z ciebie warzywo i będziesz do nich bił po te 10-15% licząc że, kiedyś trafisz. A pójście w wiedzę będzie każdego MO bardzo bolało. Więc jak widzisz ta klasa ma słabe strony. Sam mam tarczę na 4A i najwięcej obrażeń z tarczy udało mi się wykręcić na Ivravulu. kiedy to mobek z założoną wrażką(1M) i podpałką(7A) zebrał z niej 600 obrażeń.
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”