Wprowadzenie

Masz pomysł na dodanie czegoś zupełnie nowego w Grze lub na Forum? Napisz!
Post Reply
Marwro123
Simon’s student
Posts: 27
Joined: Tue Jun 21, 2022 4:23 pm
NICK: Irromar
Been thanked: 6 times

Wprowadzenie

Post by Marwro123 »

Jako nowy gracz zauważyłem kilka problemów. Opierają się one głównie o brak informacji, z samej gry. Po pierwsze, gracz nie dostaje żadnych info o instacjach, a questy wprowadzające to za mało. Na youtube widziałem fajny pomysł odnoszący się do ramek przy wejściu na instację. Przydało by się wiedzieć na jaki drop można liczyć (może nawet z % sznasy) i czy lepiej zabrać ekipę czy robić solo. Kolejny to brak w prowadzenie graczy w czaty. Ja robiłem wszystko sam do jakiegoś 30 lvl, a przecież nie o to w tym chodzi. Dlatego przydała by się jakaś wiadomość wprowadzająca która pozwoli graczom się rozeznać i uświadomi ich że, czat wyprawowy jest też dla nich. Do tej pory widzę bardzo mało niskich lvl na tym czacie. Przydało by się również wyjaśnienie slangu który tam funkcjonuje. Taka zmiana powinna być banalna pod względem nakładu pracy a, znacznie uprzyjemni grę.
Onion
Kemenac visitor
Posts: 388
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:58 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 53 times

Re: Wprowadzenie

Post by Onion »

Odnośnie tych problemów z czatami to wielu graczy się pyta jak czegoś nie rozumie. Ile to razy widziałem jak trzeba było rozwijać komuś skrót jw. Jest to wszystko przystosowane przez community i czasami powstają nowe określenia, jak ich nie rozumiesz to wystarczy się zapytać osoby, która dane wyrażenie napisała. Na górze każdego czatu widnieje również informacja jakie jest jego przeznaczenie.

Instancje, quest dający wgląd w instancje to za mało? Masz wgląd w taktyki bossa, często osłabionego byś mógł go na start pokonać sam. Później większość instancji i tak zaczynasz latać z kimś, więc powinieneś się zorientować kiedy będziesz na tyle silny by próbować samemu. Instancje przeznaczone tylko dla jednego gracza (Ropucha, Ivravul, Draugul) nie dają możliwości wejścia w więcej osób. A tak w ogóle to możesz zerknąć na mapę i w zakładce eksloracja masz wypisane wszystkie sugerowane poziomy.

Zgodzę się, że lista dropów przypisanych do danego bossa byłaby bardzo użyteczna, z % bym się wstrzymał. Póki co możesz skorzystać z fanowskich wiki lub starego wiki Taern.
https://brokenwiki.pl/
https://broken-ranks.fandom.com/pl/wiki ... Ranks_Wiki
Znajdziesz tam pewnie kilka więcej niezbędnych informacji, szczególnie jeżeli chodzi o modyfikacje ekwipunku w sklepie.
Marwro123
Simon’s student
Posts: 27
Joined: Tue Jun 21, 2022 4:23 pm
NICK: Irromar
Been thanked: 6 times

Re: Wprowadzenie

Post by Marwro123 »

Tu nie chodzi o obecną sytuację, tylko czas kiedy zaczynałem grę. I po prostu jako nowy gracz miałem pewien problem żeby to ogarnąć. Jak zobaczyłem czak wyprawowy to przez długi czas nie zaglądałem na niego z powrotem. Należy też pamiętać że, nowi gracze nie znają społeczności więc raczej nie będą dopytywać żeby nie wyjść na noobka. A przynajmniej tak mi się wydaje. Dlatego zasugerowałem żeby każdy nowy gracz dostawał taką wiadomość wstępną i nie bał się zadawać pytań czy zbierać drużyn choćby na pierwsze zlecanie grupowe. Być może wtedy też nowi gracze częściej zerkali by na czat wyprawowy. A co do wiki to niestety jest jeszcze dość uboga, i oczywiście procentowej szansy na dropa tam nie uświadczysz :) .
seba83
Wandering in the Tunnels
Posts: 54
Joined: Sun Mar 06, 2022 8:13 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Re: Wprowadzenie

Post by seba83 »

Dla nowych graczy jest wiele elementów, które zniechęcają ich do gry.
Dlaczego np. Q na 22lvl zielona granica biegnie przez jaskinie gdzie wielu graczy pada? Dlaczego jest tak mało expa za Q? Dlaczego np. w Q tragarz trzeba nosić po kilka skrzynek, skoro wystarczyła by jedna, bo i Q jest dosyć długi, a nagroda marna. Dlaczego nie ma nagród za dzienne aktywności w grze, skoro celujecie w rynek mobilny? Dlaczego w lesie koło Tentris dajecie agresywne mobki, skoro gracze muszą tam robić Q. Z czego to wynika? Z przyzwyczajania graczy, do tego, że jak nie kupią platy na nowy EQ, to będą nupami do bicia?
User avatar
Ayrox
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Wed Feb 23, 2022 11:56 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Wprowadzenie

Post by Ayrox »

seba83 wrote: Sat Jul 16, 2022 8:28 am Dlaczego np. w Q tragarz trzeba nosić po kilka skrzynek, skoro wystarczyła by jedna, bo i Q jest dosyć długi, a nagroda marna
Przeczytaj sobie, czym zajmują się tragarze :lol:
seba83
Wandering in the Tunnels
Posts: 54
Joined: Sun Mar 06, 2022 8:13 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Re: Wprowadzenie

Post by seba83 »

Przeczytaj sobie, czym zajmują się tragarze :lol:
Idąc twym tokiem rozumowania to np. w Q doktor trzeba wymienić wszystkie składniki syropu na kaszel? Proponuje jeszcze dodać Q kod programisty na logowani przy postaci, nie znasz linijki kodu, ups peszek nara :lol:
maaaras
Taernian with basic skills
Posts: 5
Joined: Sun Sep 04, 2022 11:53 am
Been thanked: 1 time

Re: Wprowadzenie

Post by maaaras »

Ogólnie podoba mi się strona w jaką idzie Broken Ranks. Staje się coraz lepszą grą. Zgadzam się że nowi gracze mają ciężko. Np. jeśli chodzi o flasze ulepszeń. Jest tylko jedna kartka gdzieś na forum która mówi co i jak. Można by np. dodać opcje dialogową przy NPC jak dostać składniki(btw. trochę to dziwne i nielogiczne, że Aegustahephium potrzebuje kory wykarczowanej z własnych korzeni, żeby zrobić dla nas flasze :D ).
Pamiętam taką sytuacje jeszcze za czasów taenu, że ktoś mnie wyśmiał jak nie znałem slangu. W community jest też dużo młodych ludzi i nie wszyscy są mili u umieją się zachować :P Osobiście nie wiem jak rozwiązać problem ze slangiem, ale on jest.
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: Wprowadzenie

Post by rzuffi »

maaaras wrote: Sun Sep 04, 2022 2:21 pm Ogólnie podoba mi się strona w jaką idzie Broken Ranks. Staje się coraz lepszą grą. Zgadzam się że nowi gracze mają ciężko.
Nowi gracze też będą mieli łatwiej, wiemy czego brakuje w tutorialach i postaramy się to z czasem wdrożyć, ale szansy na dropa to tam nie będzie ;)
Post Reply

Return to “Pomysły i propozycje”