Zamulanie to granie

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Post Reply
Radisox
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Tue Apr 19, 2022 2:45 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Zamulanie to granie

Post by Radisox »

Czołem lub kolanem o/
Drobna refleksja na temata changeloga ognośnie punktu:
Dodanie sprawdzania prawidłowego czasu trwania animacji w walce - wszelkie celowe ich spowolnienie (tzw. “lagowanie” walki) będzie automatycznie wyłapywane przez serwer, co może skutkować karą z banem włącznie.

I tak sobie myśle... chyba jedna trzecia graczy z którymi byłem na instancji praktycznie nie daje rady aktualnie spotać, dać porzadnie takte i wskoczyc na czas. I to nie jest wina ich starczych rąk , ale czesto systemu pota, lagów, sprzętu lub wspaniałej optymalizacji tegoż klienta gry. Kolejna 1/3 to po prostu nieogar i zwykłą morana z takimi ludźmi to udręka.
Nie wiem czy wpis ten jest zmotywowany tym że serwery wywala od zamulania, czy może plata za poty sie przestała zgadzać, czy może (to by było najlepsze chyba xd) ubijalność inst i rary na rynku nie tenteges.

Stąd propozycja a nawet dwie. Jako, że ekipa zawsze była dla graczy:-D
1. Wydłużenie zegara :3
2. Właściwa propozycja, nwm czy możliwa na sposobie na jakim aktualnie istnieje gra. Otóż w innych produkcjach istniało coś takiego jak pobranie na fizyczny własny dysk wszelkich map/grafik mobów/wyglądów eq/npc etc. Rozumiem że na tym polega launcher, ale odbywałoby się to w rozszrzonej wersji, a taka paczka byłaby dostepna na stronie brokenranks w wersji rozszerzonej do lanczera.
Tu przedstawienie podstawowej zasady jak to np wyglądało w innej produkcji (tak wiem to wersja przegladarkowa): https://forum.margonem.pl/?task=forum&s ... &id=483318

Dzienki
\o/ To ja Radiso \o/
Nily
One foot in Haligard
Posts: 13
Joined: Wed Jan 26, 2022 4:08 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Zamulanie to granie

Post by Nily »

Jak najbardziej popieram pomysł zmian w tym aspekcie. Nie każdy gra na komputerze za 20k, często mam problemy by wyrobić się z potkami i wskoczyć do drużyny. System potania kuleje jak balans. Dobrze byłoby to zmienić wyjątkowo na korzyść graczy.

Jeśli jednak trudność w dołączaniu po ucieczkach jest zamysłem twórców to lepiej już pomalować te insty na fioletowo i niech już nikt ich nie ubija.
User avatar
KingBibić
One foot in Haligard
Posts: 15
Joined: Tue Feb 01, 2022 11:07 am
Been thanked: 1 time

Re: Zamulanie to granie

Post by KingBibić »

Ekipa chyba sobie nie zdaje sprawy, że gracze zamulają te walki właśnie po to by się wyrobić i ubić bosa bo w tej gierce komp nie wpływa na ładowanie tego syfu, posiadam kompa z maxymalnymi aktualnie podzespołami i posiadając 2gb zapełnienia w gierce już mogę robić reset bo zaczyna się impreska.

To "bugowanie" powinno zostać wyłączone tylko i wyłącznie w PVP bo tam gracze faktycznie to wykorzystują i mulą by komuś minęło oczekiwanie lub przyszedł ktoś zawołany z pv/gildii, natomiast jeżeli nie zostanie zmieniona optymalizacja gry i chcecie wypuszczać nowego bosa który będzie dawać czaszki czy inne chore hity by ciągle uciekać mając do wypotania pół hp to możecie sobie już odpuścić.
Pracuj mądrze, a nie ciężko

MO 140[ON]
Naprawcie Mi Blask!
Jeden z największych nie naprawionych błędów https://imgur.com/54w7lbU
User avatar
rzuffi
Tilsai killer
Posts: 295
Joined: Mon Jan 17, 2022 9:16 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: Zamulanie to granie

Post by rzuffi »

KingBibić wrote: Fri Sep 02, 2022 3:15 pm Ekipa chyba sobie nie zdaje sprawy, że gracze zamulają te walki właśnie po to by się wyrobić i ubić bosa.
System powinien rozróżniać tych, których maszyna nie wyrabia od tych co sami nie wyrabiają, wtedy byłoby sprawiedliwie.
Radisox
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Tue Apr 19, 2022 2:45 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zamulanie to granie

Post by Radisox »

rzuffi wrote: Sat Sep 03, 2022 11:27 am
KingBibić wrote: Fri Sep 02, 2022 3:15 pm Ekipa chyba sobie nie zdaje sprawy, że gracze zamulają te walki właśnie po to by się wyrobić i ubić bosa.
System powinien rozróżniać tych, których maszyna nie wyrabia od tych co sami nie wyrabiają, wtedy byłoby sprawiedliwie.
Chyba nie rozumiesz. Tu nie chodzi o pojedynczego gracza któremu muli gra i olaboga moze być zagrożony w systemie bo akurat system to bedzie przewidywał. Pewnie będzie liczona jakaś wartość przeskoków i opóźnienie sieci z granicą nawet x2 jako limit. To że dla takiego gracza to może być "sprawiedliwe" to dla innych, którzy wraz z nim uczestniczą w wyprawie to już rybka - liczy sie ostateczny efekt jakim jest nie doskoczenie do walki w runde. Taern to gra drużynowa, gdzie często liczymy na sojuszników. Przecież tu tak naprwde najbardziej są zagrożeni ludzie, którzy wiedząc że ktoś nie wyrabia starają sie komuś pomóc i zamulają z motywacji ubicia bosa. Odpowiedź że h3h3h3 to zawsze możecie poczekać 2 rundy, a tamtemu sie nic nie stanie bo przeciez tylko on ma zamułe i system bendzie dopracowany i bendzie widział jego osobiste opóźnienie, albo każdy z gorszym sprzętem będzie chroniony to żart. Wyjdzie na to jedynie że po prostu ludzie wiedzący o posiadaczach gorszego łaczą/ramu się zdemotywują i przestaną z tkaimi delikwentami biegać insty. Już nawet nie licze osób którym widząć o słabym ładowaniu się grupek doradziłem podkręcnie ramu w memoryleak regedit, bo już po pierwszej grupce mahetowej sie odechciewało każdemu.
Sensownym rozwiązaniem byłoby startowanie zegara po załadowaniu się mapy uciekającej osobie - mapy gdzie rafia po ucieczce, coś na zasadzie zatrzymywania się zegara w momencie wskakiwania do pvp, aż do momentu pełnego załadowania. Ale jest to raczej niemożliwe :3
Pondro
\o/ To ja Radiso \o/
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Zamulanie to granie

Post by Way »

Zacznę od tego, że rozumiem że Taern 2d był promowany jako że wszędzie można zagrać i nie trzeba spełniać żadnych wymagań by sobie pograć. Ale czasy się zmieniają i obecnie w dobie XXI wieku, obecnych gier - to może trochę boleśnie zabrzmi ale jak ktoś zamierza przyłożyć rękę do jakiejkolwiek gry internetowej to wypadałoby już zainwestować w jakiś sprzęt gamingowy (ja mam laptopa za 5k więc wcale nie trzeba kupować kompa za 20k by gra chodziła normalnie).

Druga strona jest optymalizacja klienta br która leży i kwiczy, nieraz komputer wybucha niż po najnowszej odslonie jakiejś popularnej gierki.

Teraz trochę czemu jestem za tym aby w końcu pokarać trochę graczy:
- Jak widzę dział błędy na dc br że ktoś pokazuje win7, Visty itp, jakieś laptopy biurowe niewiadomego pochodzenia i wręcz antyki na dzisiejsze czasy, pyta co ma zrobić by gierka mu chodziła albo narzeka że nie działa to jasna cholera mnie bierze
- widzę że niektórzy gracze uparcie dążą do tego by nie kupować większych potek, szczególnie tych po 2k i niektórzy (nawet tu piszący) mam wrażenie że nie wiedzą o ich istnieniu albo uparcie nie chcą wiedzieć o ich istnieniu [trochę rozumiem, bo też krew mnie zalewa że od kilku dobrych lat twórcy nie zrobili dla high lvli sensownych potek które by craftowali albo żeby im wypadały ze skrzynek, bo ileż można dropic potek po 200 i dlaczego 140 lvl ma je dropic? Chcecie promować tą grę drodzy twórcy jako p2w czy w końcu f2p?]
- oglądanie innych rzeczy nie tylko gry [fakt, czasami i mi się zdarza, nawet ostatnimi zbyt często ale fakt jest taki że jak idziemy wyprawę to wszyscy powinni być skupieni na grze a nie, na wszystkim innym tylko nie na grze]

Teraz trochę o tym dlaczego gracze nie powinni być aż tak karani:
- system potania zawsze z tym samym cd a o co najbardziej mam ochotę zabić osobę która tego nie dopilnowała to czemu do jasnej choleryk cooldown dotyczy też potania w plecaku? Dlaczego to nie może być element zręcznościowy dla osób które bardziej ogarniają grę I by mogły z tego korzystać bez cooldownu?
- tragiczna optymalizacja klienta
- wieczna mantra że zawsze można wbijać w kolejnej rundzie co jest idiotyzmem na dalszą metę gry
- cooldown zbyt długi, bo w moim odczuciu i tak sobie to testowałem to przy ucieczce z maheta jestem w stanie potnac max 2 poty co raczej jest obłędem bo zasoby mamy 3. Niektórzy mają tych zasobów więcej zatem logiczne jest ze musieli by wypić 3-4 potki. Tutaj bym się zastanowił albo nad cd albo nad wprowadzeniem potek które regenerują kilka zasobów np potka po 100 hp mana konda itp itd [można wymyślać w nieskończoność]
- wieczne stawianie zakazów zamiast rozwiązywania problemu a stawianie zakazu budzi obawy, zniechęca do gry bo przecież jak widzę że za głupotę gry mogę wyrwać bana to aż mi się odechciewa nawet patrzeć na tą grę

Podsumowanie: Nie wiem czy dodałbym coś więcej, raczej to wszystko i pewnie ktoś doda swoje 5 groszy. Uważam że trochę gracze powinni pocierpieć ale zarazem gra powinna bardzo szybko rozwiązać te problemy co przedstawiłem.

Pozdrawiam
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Zamulanie to granie

Post by vixenigris »

Cała ta szopka wynika z niesłychanej dumy deweloperow. Oni sa tak dumni z tej "gry ze śmiercią" że pół insty spamujemy ten ekran byleby szybciej minął . Ale co tam mamy grać z nią, i ma być ładnie. Wszyscy chcą grać w te karty że śmiercią. To pragnienie każdego gracza wręcz perwersyjna potrzeba. Nie możemy jej pokonać, każdy z nas po postu siedzi i myśli 30 sec która kartę wybrać jakie będzie moje przeznaczenie tym razem?

Wyciąłem wulgaryzmy i zdublowany post - Onion
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”