Szczera prawda o BROKEN RANKS

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
seba83
Wandering in the Tunnels
Posts: 54
Joined: Sun Mar 06, 2022 8:13 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by seba83 »

Ale nie zgodzę się z tym, że nie było wcześniej żadnych pomysłów "naprawy" zbyt mocnych synergoli. Dużo pisalismy o tym, żeby im po prostu obniżyć statystyki.
Wystarczy usunąć psych bonusy w synergolach i ulepszyć rary o 10%. A co najważniejsze zająć się balansem profesji.
Kal
Wandering in the Tunnels
Posts: 44
Joined: Fri Jan 28, 2022 11:24 am
Location: Rzeszów
SERVER: Kadarin
NICK: Kaladin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by Kal »

Już widzę reakcję wszystkich graczy na nowych serwerach, szczególnie mo i bb, którzy wydali bajońskie sumy na synergetyki tylko po to, żeby zaraz dostały nerfa. Stare się obejdą, bo tam ludzie noszą zapewne tylko pierki i ewentualnie paski/ręce, ale na nowych często gracze mają dosłownie całe eq złożone z synergetyków.
Powodzenia z tłumaczeniem społeczności nowych graczy czemu nerficie cały ich dorobek gry w jednym upku :lol:

Ach, jak dobrze wyprzedzać niekompetencję inżynierki i ubierać się już z Beirn :lol:
User avatar
Hez
One foot in Haligard
Posts: 11
Joined: Sat Feb 12, 2022 3:10 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 6 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by Hez »

Pozwolę sobie przytoczyć tu punkt REGULAMINU a dokładnie : §16 ŚWIADCZENIE USŁUG. REZYGNACJA Z USŁUG. punkt 11 oraz 12 cytuję :

11. Usługodawca może zmienić Serwer Gry z utratą przez Graczy części lub wszystkich przedmiotów i innych elementów w Grze. W takim wypadku poinformuje o tym Graczy na stronie brokenranks.com w terminie 1 miesiąca przed planowaną zmianą.

12. Straty, o których mowa w ustępie poprzednim mogą wynikać również z rozwoju Gry (update/aktualizacja), przez co niektóre elementy Gry mogą ulec zmianie m. in. rodzaje przedmiotów, ich parametry etc., w związku z czym Gracz nie ma prawa ubiegać się o ich rekompensatę i/lub zwrot.

I teraz odnosząc się do wypowiedzi Kala jak i odpowiadając na jeszcze nie zadane pytania :shock: : mimo negatywnej reakcji tychże magów ognia , barbarzyńców jak i wszystkich innych profesji i szeroko rozumianej gówno burzy w tym temacie ( i niema znaczenia jaka by tu nie padała argumentacja o ilości wydawanego złota , realnych pieniądzach włożonych w zakupy platyny , czasu poświęconego i co tam jeszcze byście nie wymyślili ) jesteście na pozycji przegranej z racji że twórcy ( mając nauczkę z sytuacji jaką były zwroty za malusy ,bóle ,tarcze itp. ) wbrew pozorom jednak wyciągają wnioski z porażek ( szkoda tylko że takich na których oni sami ponoszą koszta :evil: ) i feedback do nich dociera.
Tu niestety kłania się ponownie temat o planie długo terminowego rozwoju produktu ale bardziej widoczny jest jeszcze kaleko ułomny system testowania czegokolwiek na s0 i następstw wprowadzenia zakresu zmian finalnie na serwery grywalne.
Kal
Wandering in the Tunnels
Posts: 44
Joined: Fri Jan 28, 2022 11:24 am
Location: Rzeszów
SERVER: Kadarin
NICK: Kaladin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by Kal »

Tak dopowiem, Hez, bo może źle zinterpretowałeś punkt który postawiłem.

Nie chodzi tu o to, kto ma rację, a kto nie, czy też po czyjej stronie stoi prawo/regulamin. To zwyczajnie nie ma znaczenia, gracze nie będą się nad tymi zastanawiali, bo już dawno ich nie będzie. Tylko tyle i aż tyle. A nerfy, bolesne czy nie, nastąpić powinny, bo synergetyki zwyczajnie tę grę psują. Tak więc mamy stworzone błędne koło, gdzie nieważne czy zostanie podjęte działanie czy nie, twórcy są z góry skazani na porażkę. Bywa, trzeba było pilnować inżynierków jak się bawili grą, teraz już mleko się rozlazło.
Way
Fighting with Treetures
Posts: 147
Joined: Wed Jan 26, 2022 3:13 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 39 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by Way »

Hez wrote: Sun Jun 26, 2022 5:01 am Pozwolę sobie przytoczyć tu punkt REGULAMINU a dokładnie : §16 ŚWIADCZENIE USŁUG. REZYGNACJA Z USŁUG. punkt 11 oraz 12 cytuję :

11. Usługodawca może zmienić Serwer Gry z utratą przez Graczy części lub wszystkich przedmiotów i innych elementów w Grze. W takim wypadku poinformuje o tym Graczy na stronie brokenranks.com w terminie 1 miesiąca przed planowaną zmianą.

12. Straty, o których mowa w ustępie poprzednim mogą wynikać również z rozwoju Gry (update/aktualizacja), przez co niektóre elementy Gry mogą ulec zmianie m. in. rodzaje przedmiotów, ich parametry etc., w związku z czym Gracz nie ma prawa ubiegać się o ich rekompensatę i/lub zwrot.

I teraz odnosząc się do wypowiedzi Kala jak i odpowiadając na jeszcze nie zadane pytania :shock: : mimo negatywnej reakcji tychże magów ognia , barbarzyńców jak i wszystkich innych profesji i szeroko rozumianej gówno burzy w tym temacie ( i niema znaczenia jaka by tu nie padała argumentacja o ilości wydawanego złota , realnych pieniądzach włożonych w zakupy platyny , czasu poświęconego i co tam jeszcze byście nie wymyślili ) jesteście na pozycji przegranej z racji że twórcy ( mając nauczkę z sytuacji jaką były zwroty za malusy ,bóle ,tarcze itp. ) wbrew pozorom jednak wyciągają wnioski z porażek ( szkoda tylko że takich na których oni sami ponoszą koszta :evil: ) i feedback do nich dociera.
Tu niestety kłania się ponownie temat o planie długo terminowego rozwoju produktu ale bardziej widoczny jest jeszcze kaleko ułomny system testowania czegokolwiek na s0 i następstw wprowadzenia zakresu zmian finalnie na serwery grywalne.
Mnie osobiście ciekawi jedno, bo przy pkt 11 gdy przenoszono nas na inny serwer (przenoszono nas na br) to jak komuś coś zniknęło to to rekompensowali.

Co do pkt 12 to napewno były rekompensaty za ostatnie itemy białe co były przekokszone i ktoś kupił przez targowisko i z tego co widziałem na dc to nawet komuś oddawali za to że sam wyrzucił z eq coś.

I oczywiście, chwale to jak najbardziej BO TAK POWINNO BYC i cieszę się że to rekompensują. Oczywiście też nie było rekompensaty za morphy za nowy system skinowania skinów premium i bodajże za kastety na barbie. Zatem pytanie brzmi czy te pkt są niezgodne z prawem i czasem MUSZĄ rekompensować przed obawa prawa czy jednak te pkt są że jak im się chce to zrekompensują a jak nie to nie?
Riwus
Wandering in the Tunnels
Posts: 69
Joined: Thu Mar 31, 2022 3:52 pm
Location: Galaktyka KrVix
SERVER: Ostrol
NICK: Riw
Been thanked: 14 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by Riwus »

Way wrote: Sun Jun 26, 2022 8:34 am Mnie osobiście ciekawi jedno, bo przy pkt 11 gdy przenoszono nas na inny serwer (przenoszono nas na br) to jak komuś coś zniknęło to to rekompensowali.
Regulamin Broken Ranks obowiązuje tylko w Broken Ranks
Regulamin Taernu obowiązuje tylko w Taernie

Taern i Broken Ranks są to OSOBNE usługi/gry tego samego wydawcy. Żaden wspólny regulamin ich nie łączy.
Skopiowali konta z taernu i wsadzili do broken ranks ot to.

Nie było nigdy żadnego "przenoszenia".
Równo lub sprawiedliwie, nigdy razem.
A jeśli winogrona naprawdę są kwaśne?

Washi 9 maja 2018 https://i.imgur.com/aUcHtjb.jpeg
Latarnia 5 maja 2020 https://i.imgur.com/2UcAQI6.jpeg
Imisindo 5 maja 2022 https://i.imgur.com/dAyMkWm.png
User avatar
Skrzatu
One foot in Haligard
Posts: 18
Joined: Sun Apr 17, 2022 5:26 pm
NICK: SkrzatQ
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by Skrzatu »

Riwus wrote: Sun Jun 26, 2022 9:22 am Regulamin Broken Ranks obowiązuje tylko w Broken Ranks
Regulamin Taernu obowiązuje tylko w Taernie

Taern i Broken Ranks są to OSOBNE usługi/gry tego samego wydawcy. Żaden wspólny regulamin ich nie łączy.
Skopiowali konta z taernu i wsadzili do broken ranks ot to.

Nie było nigdy żadnego "przenoszenia".
Akurat fakt, dwie różne gry/usługi i tak samo nie powinny być banowane konta w obu tych produkcjach.
Mam dwie teorie, które widzę następująco:
1. Serwery Polskie zostały wrzucone w jeden worek (serwer) dlatego nie mogą być połączone jak EU, RU itp. (możliwość grania jednocześnie na dwóch kontach 2D i 3D) w skrócie mówiąc serwer by nie wytrzymał gdyby ktoś grał na dwóch kontach jednocześnie.
2. Twórcy boją się, że zostanie utracone zainteresowanie Broken Ranks.
Fajnie gdyby ktoś z twórców się wypowiedział jak to wygląda ;)
"Topką się jest, a nie bywa."
Riwus
Wandering in the Tunnels
Posts: 69
Joined: Thu Mar 31, 2022 3:52 pm
Location: Galaktyka KrVix
SERVER: Ostrol
NICK: Riw
Been thanked: 14 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by Riwus »

Skrzatu wrote: Sun Jun 26, 2022 6:22 pm 1. Serwery Polskie zostały wrzucone w jeden worek (serwer) dlatego nie mogą być połączone jak EU, RU itp. (możliwość grania jednocześnie na dwóch kontach 2D i 3D) w skrócie mówiąc serwer by nie wytrzymał gdyby ktoś grał na dwóch kontach jednocześnie.
Nas jako konsumentów nie powinno obchodzić jak oni to zrobili technicznie.
W obydwu regulaminach jest wzmianka o kopiach zapasowych.
Każde narzekanie z ich strony "jak to technicznie jest niemożliwe" trzeba wywalać prosto do kosza.

Skrzatu wrote: Sun Jun 26, 2022 6:22 pm 2. Twórcy boją się, że zostanie utracone zainteresowanie Broken Ranks.
Fajnie gdyby ktoś z twórców się wypowiedział jak to wygląda ;)
Tak.
Każdy przedsiębiorca robi to co uznaje za najlepsze w jego mniemaniu.
Pytanie czy coś wypali dopiero można powiedzieć po wynikach, a wyniki aktywności i w liczbie nowych graczy widać gołym okiem.
Gdy jest się w błędzie bardzo trudno przyznać się do błędu i wyjść z błędnych założeń, trudno porzucić pewne elementy.
Trudno przyznać "nie, koniec, nie idziemy tą drogą, zmieniamy kierunek"
Równo lub sprawiedliwie, nigdy razem.
A jeśli winogrona naprawdę są kwaśne?

Washi 9 maja 2018 https://i.imgur.com/aUcHtjb.jpeg
Latarnia 5 maja 2020 https://i.imgur.com/2UcAQI6.jpeg
Imisindo 5 maja 2022 https://i.imgur.com/dAyMkWm.png
PanUkash
Taernian with basic skills
Posts: 9
Joined: Mon Apr 18, 2022 9:00 pm
SERVER: Ostlor
NICK: PanUkash
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by PanUkash »

CrazySickJones wrote: Wed Apr 27, 2022 7:05 pm Z powodu swojej irytacji chciałbym przekazać swoje odczucia co do gry którą kiedyś większość z nas kochała a stała się największym zawodem 2022 roku :) Ahh Taern.. piękne wspomnienia gdy wracało się po szkole siadało w 5 na tsie/discordzie z kolegami rozmawiało na różne tematy, a w tle piękne odgłosy walki ładnie wyglądające RÓŻNIĄCE się od siebie postacie, wszystko było przejrzyste, wszystko było tak jak trzeba.. az do 25 stycznia tego roku, gdy wszyscy razem doczekaliśmy się długo oczekiwanej gry zapowiedzianej przez twórców... Synergetyki, brak kasowego, nawet spoko skiny, buggi, lagi, nieprzejrzysta i nie dopracowana gra.. w ten dzień umarła gra którą kochaliśmy przy której każdy się świetnie bawił serwery nie były aż tak opustoszałe a gospodarka na rynku po prostu była :) Po pierwsze rozumiem, że broken ranks to kompletny skok na kasę i naplucie nam w twarz ze strony twórców ale nie musieliście usuwać kasowego, żeby jedynym sposobem na zakup skina było kupienie go za prawdziwe pieniądze i tak kto by chciał by go kupił a jak nie to sobie uzbierał EWENTUALNIE uwaga podsuwam pomysł - zakup skina za prawdziwe pieniądze tak jak robi się to z paczkami platyny. Skiny nie muszą być w premium shopie i nie muszą niszczyć gospodarki całej gry. Po drugie popełniliście błąd z wprowadzeniem synergetyków i najlepiej byłoby je usunąć lub zmienić ich zastosowanie jako gorsza alternatywa dla przedmiotu rangi rarowej, ponieważ jak wszyscy dobrze wiemy RARY sa teraz nic nie warte i nie mają żadnego znaczenia oprócz broni, bo jakimś cudem nie przyszło wam do głów zrobić synergetyków broni wtedy to by była fajna gra hehehe. Jednym z większych atutów taernu było to, że jak miało się do założenia nowego rara pancerz, spodnie, cokolwiek co zmieniało wygląd postaci sprawiało to poczucie chęci do gry bo... jak moja postać będzie wyglądać gdy założę całkowicie nowe eq.? Na 140lvl może każdy wyglądał tak samo, ale chociaż była możliwość przekolorowania tej postaci, którą równiez z premierą broken ranks nam odebrano może i są wciąż morphy w grze, ale to nie to samo paczka platyny jak na dzisiejsze standardy kosztuje krocie jedyną racjonalną opcją jest to, aby takową zakupić znów za prawdziwe pieniądze a to i tak tylko jeden morph :P kiedyś ludzie narzekali że na end gam'ie wygląda się tak samo to teraz macie :D WYGLĄDACIE TAK SAMO OD 10 lvl xDDDD aż do końca gry no chyba że kupicie sobie skina za 2,5k platyny co nie? xD Największym problemem twórców jest to, że nie potraficie się przyznać do błędu i go po prostu naprawić. Usunięcie synergetyków (lub ich całkowity rework) to nie krok w tył lecz krok w przód. Jako twórcy powinniście mieć do takich rzeczy jaja i nie bać się, że na czacie wyleje się fala maćków 15 lat którym starzy dają miesięcznie kieszonkowe 50 złoty na platyne bo zabierzecie im itemki które całkowicie psują grę (w końcu nam starym graczom już pokazaliście, że nie interesuje was zdanie graczy). Tylko postawić na swoim, po czasie każdy by wam dziękował i może gracze urażeni tak samo jak i ja postanowiliby powrócić do gry i znów bardzo fajnie się przy niej bawić :) A więc podsumowując moją wypowiedź Krok 1. Usunięcie lub całkowity rework synergetyków aby te były słabsze od rarów Krok 2. Zmienienie opcji zakupu skinów na prawdziwą walutę a nie w grze za walutę "dodatkową xD" Krok 3. Przywrócenie kasowego co by gospodarka znów zaczęła hulać (tak alchemia złota jest kompletnym [niewypałem] i totalnym pochłaniaczem czasu, nagroda jest kompletnie nie adekwatna do czasu spędzonego na zleceniu) Krok 4. Jak najszybsze przywrócenie starych bossów. Przestańcie sobie zawracać głowę eventami bo to nie one budują rozgrywkę w tej grze Krok 5. Przywrócenie czatu bocznego, który sprawiał że gra była mega przejrzysta. Na koniec targowisko najprawdopodobniej skończy tak jak cały mechanizm wypraw który już jest zastąpiony z powrotem czatem wyprawowym. Jest czat handlowy, a więc ludzie są raczej z tą opcją bardziej zżyci mam nadzieję, że pomogłem. Dziękuję Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :D

Edytowałem wyraz nieprzyzwoity, rzuff
Tu Ci powiem, że się mocno z Tobą zgadzam. Mało tego uważam, że Broken Ranks to taki jakby upośledzony, młodszy brat Taerna. Dlaczego? Już spieszę z wyjaśnieniami, które pozwolę sobie wypunktować. No to zaczynamy :

1. Przeniesienie WSZYSTKICH postaci z Taerna od razu na Broken Ranks. Jaki był tego zamysł nie mam zielonego pojęcia. Może i ktoś z czytających mój wpis może mieć do tego mieszane uczucia, ale uważam, że to była totalna głupota. Dlaczego? Bo w większości są to gracze z endgamowym eq, powbijanymi ósemkami w psycho i innymi cudami niewidami. I co taki gracz ma na BR robić? Bić Tarule czy tam Morany jak w Taernie, tylko w lepszej jakości graficznej? Mogę jedynie wyrazić swoje zdanie na ten temat, bo tego się już raczej nie cofnie. A jestem zdania, że jak twórca wypuszcza daną grę (czyt. drugą czy każdą następną), to gracze powinni zaczynać taką grę od nowa. W sensie od 1 do 140 lvla przerobić ten BR ze wszystkim, co oferuje. A postaci z Taerna wlaśnie w Taernie powinny pozostać. To tylko moje zdanie (podkreślę raz jeszcze), a nie atak w stronę kogokolwiek z twórców gry czy ekipy.

2. Synergetyki. To już uważam za kompletną bzdurę. Wprowadzając je, część graczy (najczęściej z nowych serwerów), totalnie olała rary (prócz chyba rarowej broni/epika), tym samym spychając je do rangi surowca na esencje do ładowania synergetyków. Owszem, nieraz można skleić z tego coś ciekawego (np. resówki), ale nie powinno to w żadnym stopniu w znacznej mierze psuć to rynku rarów. Zresztą w tym temacie niech każdy sobie dopowie coś z własnego doświadczenia.

3. Przykładowo dodanie do BR bossów już od kilku bitych lat istniejących w Taernie. Tego zagrania totalnie nie trawię jak zdrowy organizm celulozy. Przecież nie od dziś wiadomo, że większość graczy obecnego BR to gracze z Taernu, dla których także może być to niezrozumiałe. Jak już obiecywaliście nowe bossy, to niech naprawdę będą to nowe bossy. Naprawdę też nie rozumiem wprowadzenia insty Ducha Zamku w momencie, gdzie gracze na nowych serwerach ubijają już Morany? Ciekawe, co będzie następne? Dodanie do BR insty Aquy, kiedy ci sami gracze zaczną ubijać Mahety i Tarule?

4. Czwarty punkt jest dla wszystkich zainteresowanych wypełnieniem go tym, co im się w BR nie podoba, a co w Taernie było okej.

Jeszcze raz podkreślam - moim celem nie jest obraza ekipy itp. Żeby mnie nikt źle nie zrozumiał.
"Nie ganiam za topką, usuwam się w cień"
Yzerman
One foot in Haligard
Posts: 10
Joined: Wed Jan 26, 2022 8:22 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by Yzerman »

PanUkash wrote: Fri Jul 08, 2022 2:19 am 1. Przeniesienie WSZYSTKICH postaci z Taerna od razu na Broken Ranks. Jaki był tego zamysł nie mam zielonego pojęcia. Może i ktoś z czytających mój wpis może mieć do tego mieszane uczucia, ale uważam, że to była totalna głupota. Dlaczego? Bo w większości są to gracze z endgamowym eq, powbijanymi ósemkami w psycho i innymi cudami niewidami. I co taki gracz ma na BR robić? Bić Tarule czy tam Morany jak w Taernie, tylko w lepszej jakości graficznej? Mogę jedynie wyrazić swoje zdanie na ten temat, bo tego się już raczej nie cofnie. A jestem zdania, że jak twórca wypuszcza daną grę (czyt. drugą czy każdą następną), to gracze powinni zaczynać taką grę od nowa. W sensie od 1 do 140 lvla przerobić ten BR ze wszystkim, co oferuje. A postaci z Taerna wlaśnie w Taernie powinny pozostać. To tylko moje zdanie (podkreślę raz jeszcze), a nie atak w stronę kogokolwiek z twórców gry czy ekipy.
No z tym punktem to się totalnie nie zgadzam. A co niby 140lvl gracze mieliby robić na 2d, bić Tarule czy tam Morany? I to bez perspektywy wejścia czegoś nowego?

Równie dobrze mogliby te postacie usunąć, wraz z zamknięciem tych serwerów.

Ja osobiście gdyby nie przenieśli mi mojej postaci z Taerna, na pewno nie zacząłbym od nowa w BR. Nie chciałoby mi się grać od początku (wbijać z mozołem ten sam exp i ciułać na te same eq) i porzucił bym tą grę.
PanUkash
Taernian with basic skills
Posts: 9
Joined: Mon Apr 18, 2022 9:00 pm
SERVER: Ostlor
NICK: PanUkash
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: Szczera prawda o BROKEN RANKS

Post by PanUkash »

Yzerman wrote: Fri Jul 08, 2022 5:53 am
PanUkash wrote: Fri Jul 08, 2022 2:19 am 1. Przeniesienie WSZYSTKICH postaci z Taerna od razu na Broken Ranks. Jaki był tego zamysł nie mam zielonego pojęcia. Może i ktoś z czytających mój wpis może mieć do tego mieszane uczucia, ale uważam, że to była totalna głupota. Dlaczego? Bo w większości są to gracze z endgamowym eq, powbijanymi ósemkami w psycho i innymi cudami niewidami. I co taki gracz ma na BR robić? Bić Tarule czy tam Morany jak w Taernie, tylko w lepszej jakości graficznej? Mogę jedynie wyrazić swoje zdanie na ten temat, bo tego się już raczej nie cofnie. A jestem zdania, że jak twórca wypuszcza daną grę (czyt. drugą czy każdą następną), to gracze powinni zaczynać taką grę od nowa. W sensie od 1 do 140 lvla przerobić ten BR ze wszystkim, co oferuje. A postaci z Taerna wlaśnie w Taernie powinny pozostać. To tylko moje zdanie (podkreślę raz jeszcze), a nie atak w stronę kogokolwiek z twórców gry czy ekipy.
No z tym punktem to się totalnie nie zgadzam. A co niby 140lvl gracze mieliby robić na 2d, bić Tarule czy tam Morany? I to bez perspektywy wejścia czegoś nowego?

Równie dobrze mogliby te postacie usunąć, wraz z zamknięciem tych serwerów.

Ja osobiście gdyby nie przenieśli mi mojej postaci z Taerna, na pewno nie zacząłbym od nowa w BR. Nie chciałoby mi się grać od początku (wbijać z mozołem ten sam exp i ciułać na te same eq) i porzucił bym tą grę.

Miałem na myśli tylko tę część graczy, której to całe Broken Ranks się najzwyczajniej pod słońcem nie spodobało i dla nich nie ma różnicy to, czy będą bić te bossy w Taernie czy w BR. Na chwilę obecną znaczny procent graczy to gracze od wielu ładnych lat związanych z Taernem.

Po prostu niezrozumiałe jest dla mnie wywalanie postaci z jednej gry do drugiej.
"Nie ganiam za topką, usuwam się w cień"
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”