Rycerz

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Rycerz

Post by vixenigris »

Ponad 10 lat zamysłu nie zmienili. Lepiej pozwolić zdechnąć ten profie i zrobić inna albo skończyć grę. Twórcy zachęcają do tego drugiego. 2 postaciami którymi bym nigdy nie zagrał to ryc a potem barb. Wieczne żałowanie nic ponadto. Gracze to też takie kluchy którzy wolą szukać tego ryca 40 minut zamiast iść bez niego. Nie z potrzeby tylko z wygody i lenistwa. Nie umieją się nauczyć że robi się bosy tym kim się ma, a nie kogo by się chciało. To tylko potwierdza że ryc to sługus niestety, ja go też tak widzę.
Nily
One foot in Haligard
Posts: 13
Joined: Wed Jan 26, 2022 4:08 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Rycerz

Post by Nily »

Planowana jest w końcu jakaś zmiana najlepszej profesji w grze czy trzeba sobie zrobić alta lub character killa?
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Rycerz

Post by vixenigris »

10 lat nic ciekawego z nia nie zrobiono choc wiadome sa jej bolaczki (poza utrudnieniem we wrzucaniu skili). Jak zrobiles ryca to przykro, nic nie zdzialasz.
Nily
One foot in Haligard
Posts: 13
Joined: Wed Jan 26, 2022 4:08 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Rycerz

Post by Nily »

Rzeczywiście widać poprawę komunikacji między graczami i ekipą, nie ma się do czego przyczepić. Może trzeba zwyzywać jakąś moderatorke, by grono sześciu czerwonych rycerzy na białym koniu przyszło i wyraziło swoje oburzenie.

Temat powstał 20 lut i powraca co miesiąc. 0 odpowiedzi ze strony ekipy skłania do namysłu. Szkoda sił na rzucanie grochem o ścianę, lepiej już iść śladami 80% graczy i po prostu przestać grać.
Youngi
Taernian with basic skills
Posts: 7
Joined: Wed May 18, 2022 3:53 am
NICK: Amegaa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Rycerz

Post by Youngi »

Nily wrote: Thu Jun 23, 2022 9:17 am Rzeczywiście widać poprawę komunikacji między graczami i ekipą, nie ma się do czego przyczepić. Może trzeba zwyzywać jakąś moderatorke, by grono sześciu czerwonych rycerzy na białym koniu przyszło i wyraziło swoje oburzenie.

Temat powstał 20 lut i powraca co miesiąc. 0 odpowiedzi ze strony ekipy skłania do namysłu. Szkoda sił na rzucanie grochem o ścianę, lepiej już iść śladami 80% graczy i po prostu przestać grać.
Spokojnie, Rzuff po prostu wziął sobię urlop od ciezkiej pracy tzw. wciskania ludziom kitu na forum.(choc i tak pewnie powie, ze się czepiam, albo to tylko moja opinia...(bo czyja by miala byc) Niestety Onion nie moze nam pomoc, a z racji, że tylko tę dwójkę mozna zaobserwowac na forum po wielkim sukcesie broken ranks (tzw. redukcji) to jes jak jes. Ogolnia cala ta gra potrzebuje reworka od czasu synergoli i nowych umek, a nie tylko rycerz o czym doskonale wiedza, ale nigdy do tego nie dojdzie. Zagladanie na te forum w celu uzyskania jakiejkolwiek odpowiedzi odnoszacej sie do tematu niestety mija się z celem. btw piekne te nowe skiny w sklepie premium, gdyby tak tylko poswiecic ten czas na cos innego niz proba wydojenia platynki z ostatnich graczy jacy wam zostali.

oczywiscie post nie na temat, pytanie czy gdyby byl na temat to uzyslabym jakikolwiek feedback? :lol: :lol:
User avatar
Hez
One foot in Haligard
Posts: 11
Joined: Sat Feb 12, 2022 3:10 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 6 times

Re: Rycerz

Post by Hez »

Fajnie się to czyta i sporo osobiście mnie takie tematy bawią . I nie mam tu na myśli wyśmiewania się z profesji rycerza czy personalnie z kogoś. Bawi mnie stan jaki mamy dziś a jaki mieliśmy kiedyś w w/w temacie ( jak i wielu innych ). Jeszcze jestem wstanie zrozumieć ten stan niezadowolenia i frustracji osób co grę teraz odkryli gdy 3D się pojawiło. Pomijam dywagacje co na którym lev. i gdzie łatwiej ,skąd eq za ile to eq , dmg małe /duże itp. itd. To co dla nowych graczy jak założyciel tego tematu jeszcze nie wie to z czasem ( o ile ten twór BR będzie żył) sam się dowie i pewny jestem że zdanie może nie drastycznie ale w jakimś stopniu swoje zmodyfikuje.
Ale to nie o tym de facto chciałem napisać a o próbach zmian w ogóle , pomijam te pomysły typu " cały rycerz do wymiany umki itp." bo to jest jakaś fanaberia ( ale zgodzę się z tezą postawioną przez Dasiego że przy starcie od zera gdy 1 lev na serwerze to również top 1 w rankingu to niestety rycerz odstawał będzie od reszty ale to tylko i wyłącznie na początku im dalej tym ta różnica się będzie zatracać ) . Tu również nie mogą się powstrzymać od mojej reflkesji co do wypowiedzi Balocziego ( to nie jest hejt a konstruktywna krytyka ) gdzie pisze że jego zdaniem rycerz to najgorsza profesja w grze. No ok każdy ma swoje zdanie i to super że ma się swoje własne a nie powtarza czyjeś. Tylko mam jedno ALE : jak to ma się do tej sytuacji że grasz tym rycerzem robisz livy , dajesz nowym graczom porady ze swojego doświadczenia i sugerujesz poniekąd że jest cebularzem ? [sic!] No to ja się nie dziwie że Montanor to oglądając znając realia ? i fakty ? miał na nie mówiąc wprost wyjebane. Bo wprost sam bym tak pomyślał gdybym nowym klientem/graczem był i szukał "czegoś" w temacie chłopa co na koniu jeździ , pizga mieczem i zasłania się tarczą. Tu mi analogiczna sytuacja się przypomina sprzed lat gdy też rycerz i to nie byle jaki i nie z byle jakiej gildi na owe czasy na swoich livach o resach swoich wypowiadał takie bzdury że aż szacunku nie wymienie z nika jego postaci bo nie wypada.
A tak na koniec co do braku rycerzy na nowych serwerach to też czytając tylko ten wątek na forum sprawa prosta do diagnozy się wydaję. Zorganizowane / ugadane wcześniej wycieczki osób ze starych serwerów ( o których sporo przed premierą 3D pisało się na privach , czatach itp) spowodowały te wydawało by się braki. Oni mają party do gry a co za tym idzie pomoc wszelaką w tym początkowym stadium "kalectwa" pana rycerza. I tacy rycerze nie mają / nie będą mieli problemów które calom resztę nowych graczy / klientów dotykają do szpiku kości. BR to gra przecież mmorpg a takowy jej styl preferuje grę RAZEM nie SOLO ale to już inny wątek na inny temat z cyklu : "Patologie dwu wymiarowe = patologie trzy wymiarowe. Stary problem w nowej grze. "
wojciech3244
Taernian with basic skills
Posts: 9
Joined: Thu Nov 17, 2022 1:53 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Rycerz

Post by wojciech3244 »

Jeśli buildy ryca dalej muszą tak wyglądać, bo może trzeba by dodać jakiś procent wiedzy do mnożnika obrażeń, np 0.7sila+0.3zreka+0.3wiedza i broń, rozwiązałoby to niektóre problemy
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Rycerz

Post by vixenigris »

No problemem tej gry jest że faworyzuje grupy, a nie graczy, dlatego w solo grze cierpią i się frustruja, a w grupie.... Powiedzmy że szybkość zwijania się ilości graczy na serwerze na wpływa na budowanie przyzwoitych grup. Dlatego zawsze będzie źle. Wczoraj jakoś 51 sh na czasie błagał żeby go gdzieś ktoś wziął xd. No tak to wygląda. Dobrze nie będzie. Zmienić profesje panowie, lepszego wyjścia z sytuacji nie znajdziecie 10 lat balansow tu niewiele zmieni. Zawsze uzależni się jedne profesje od innych profesji, a grę solo od petow. I zawsze będzie brak kogoś lub czegoś żeby grać przyzwoicie, "proponowany" styl gry jest niemozliwy do realizowania. Będzie to wszystko po prostu przykrym doświadczeniem, no i na pewno tak będzie :D. Ja nawet widzę tych rycow w walce aż mi ich szkoda. Ostatnia runda walki, a on błagalnie mówi że teraz bufnie siebie. Nawet nie uderzył, może 2 razy jak ma szczęście :D. Ale tęskni żeby coś zrobić poza dawaniem się bić. Nie będzie nic innego przy tej profesji. Nie ma znaczenia jej potrzeba, jakbyście zobaczyli jak wygląda teraz serwer miedzykomtynentalny to byście w ogóle nie myśleli o czymś takim że ryc jest potrzebny. Nie ma z kim, nie ma komu, nie ma na co. To i jaki sens rycow jest wtedy? No cierpią :D po tym jak bufneli mobki, ciekawe jak teraz przeoraja się na ivrze ryce.
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Rycerz

Post by Elenar »

To co ja zauważyłem to, że ludzie kopiują jakiegoś builda z yt pod party, cytuje "bo nikt ich nie weźmie do party", a potem mówią, że nie da się grać solo, i klasa do dupy, inne klasy lepsze itp.
Riwus
Wandering in the Tunnels
Posts: 69
Joined: Thu Mar 31, 2022 3:52 pm
Location: Galaktyka KrVix
SERVER: Ostrol
NICK: Riw
Been thanked: 14 times

Re: Rycerz

Post by Riwus »

Elenar wrote: Thu Apr 20, 2023 11:41 am To co ja zauważyłem to, że ludzie kopiują jakiegoś builda z yt pod party, cytuje "bo nikt ich nie weźmie do party", a potem mówią, że nie da się grać solo, i klasa do dupy, inne klasy lepsze itp.
Taka jest prawda inne klasy są lepsze.

Build postaci
Rozdanie statystyk
Wybór Eq

Meta
(przykład dmg)
Meta w każdej grze ma tendencje do znajdywania jak najlepszego rozwiązania.
Jak stworzyć dmg by zadawał jak najwięcej obrażeń, a przy tym by był w stanie wystać?
Istnieje jeden najlepszy build który to rozwiązuje.

Meta
każda zmiana w grze zmienia mete.

Wyprawy drużynowe, szczególnie na bossy z najwyższej półki, wymagają by buildy profesji były jak najlepsze, by zwiększyć szanse na zakończenie wyprawy.

Tworząc build pod mete bossów, odbieramy z czegoś, zazwyczaj to gra solo obrywa.
Profesje które tracą, widząc inne profesje które radzą sobie świetnie w innych aspektach gry i spełniają aktualną mete wysokich bossów, czują frustracje.
I dobrze że czują frustracje, bo prawda jest taka że są lepsze profesji od innych.


I tutaj należy się spodziewać odpowiedzi w typu: Oskarżenie o zazdrość, zawiść, nieżyczliwe nastawienie
"Jesteś po prostu słaby, bo nie możesz robić to tak efektywnie jak ja/inni”

W tym przypadku należy zapytać, czy naprawdę ma znaczenie, w jaki sposób dochodzi się do prawdy. Innymi słowy, można przedłożyć: “A jeśli winogrona naprawdę są kwaśne?”.
Równo lub sprawiedliwie, nigdy razem.
A jeśli winogrona naprawdę są kwaśne?

Washi 9 maja 2018 https://i.imgur.com/aUcHtjb.jpeg
Latarnia 5 maja 2020 https://i.imgur.com/2UcAQI6.jpeg
Imisindo 5 maja 2022 https://i.imgur.com/dAyMkWm.png
User avatar
Elenar
Tilsai killer
Posts: 251
Joined: Mon Nov 21, 2022 5:26 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Rycerz

Post by Elenar »

Ja nie uważam, że rycerz jest słaby pod solo. Jak masz dużo kondy to możesz całą walkę na bloku jechać.
Poza tym jak weźmiesz dwuręczną broń i rozwiniesz potężne uderzenia i poświęcenie to bijesz jak barb krytycznym uderzeniem.

przykładowo:
barb na 6 adepta ma krytyczne na 336% i +11% do trafienia
ryc na 6 ma potężne na 231% i poświęcenie +42% co daje 328% damage, prawie tak jak barb. Dodatkowo ma +32% do tradienia na potężnym i +32% do trafienia z poświęcenia.

barb może nałożyć rozprucie na extra obrażenia, ryc może nałożyć mierzony cios (za trochę mniej ale może)
jednynie barb wygrywa z Furią ale wtedy szansa trafienia kuleje.
Generalnie ryc bije barba na głowe celnością, więc teoretycznie możliwe jest inwestowanie więcej w siłe jakby ktoś chciał zrobić z ryca barbarzyńcę.
Barb ma komfort z atakiem aoe, którego ryc nie ma.
Poza tym opcje gry są, nie każdy z nich korzysta.
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”