Problem esencji na nowych serwerach

Miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z grą.
Kal
Wandering in the Tunnels
Posts: 44
Joined: Fri Jan 28, 2022 11:24 am
Location: Rzeszów
SERVER: Kadarin
NICK: Kaladin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Problem esencji na nowych serwerach

Post by Kal »

Witam, z góry proszę jaśnie oświeconych z moderacji o zapytanie INŻYNIERÓW o postawiony tu problem. Mianowicie, czy planują jakoś w najbliższym czasie rozwiązać problem esencji na nowych serwerach, konkretnie to ich brak.

Większość postaci ubiera synergetyki jako sporą część swojego eq, te dodatkowo teraz dostały nerfa do rund naładowania, a dzięki pewnej sześdziesionie Clownadinie z Kadarinu, przebiegła szajka brokenowych przestępców o kryptonimie Nevendaar zaprzestała operacji bugowania bossa Ivravula, i nieskończone źródełko esek wyczerpało się. Obecnie więc eski na serwerze warte są w granicach 20-25k/szt, co przy nieporównywalnie większych kosztach ładowania eq niż w 2D jest, na nowych serwerach, absurdalne. Zresztą, to gra, ten wie, ciekawi mnie czy inżynierzy w ogóle grają xD

Pozdrówki i liczę na rozpatrzenie problemu
vixenigris
Fighting with Treetures
Posts: 131
Joined: Tue Feb 08, 2022 8:21 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 21 times

Re: Problem esencji na nowych serwerach

Post by vixenigris »

Trzeba im dać wycofac synergetyki. Inaczej nigdy się nic nie zmieni. Może by je podmienic na blue i nowo dropione narazie nie miałyby możliwości mergu i naprawy. Tylko na sell do npc. To będzie początek jakiejś normalnej reformy. Tak długo jak sac redy nie będzie działać nic. Ja też nie daje rady dropic na dwie potrzeby rarow na eski, ale to właśnie przez redy
Vikings
Taernian the refugee
Posts: 3
Joined: Thu Feb 24, 2022 7:25 pm
Been thanked: 5 times

Re: Problem esencji na nowych serwerach

Post by Vikings »

Brak esy to tak naprawde efekt waszego cwaniactwa, lenistwa i parcia tylko na lvl. Esa w tej grze nie jest jakimś mega problemem. Farmisz np. wieże i masz rary na przetop. jak dla mnie twój "problem" nie jest problemem a możliwością zarobkowania.
Na twoim miejscu nie liczyłbym na "pomoc ekipy" a wział się za farme jakiś inst i tyle.
Kal
Wandering in the Tunnels
Posts: 44
Joined: Fri Jan 28, 2022 11:24 am
Location: Rzeszów
SERVER: Kadarin
NICK: Kaladin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Problem esencji na nowych serwerach

Post by Kal »

Vikings wrote: Thu May 26, 2022 9:26 am Brak esy to tak naprawde efekt waszego cwaniactwa, lenistwa i parcia tylko na lvl. Esa w tej grze nie jest jakimś mega problemem. Farmisz np. wieże i masz rary na przetop. jak dla mnie twój "problem" nie jest problemem a możliwością zarobkowania.
Na twoim miejscu nie liczyłbym na "pomoc ekipy" a wział się za farme jakiś inst i tyle.
Różnica między opisanym przez ciebie podejściem a moim jest taka, że gdybyśmy zaczęli grać równo, to gdy ja biłbym morany, ty byś się zastanawiał, czy Beirn dalej wygląda tak samo.
Efekt lenistwa? Z pewnością to lenistwo pozwoliło na ubicie pierwszej mory po niecałych 3 miesiącach od premiery.
Cwaniactwa? Cwaniactwem to wykazywały się osoby które abusowały buga na Ivravulu, przez który na serwerze było niewyczerpalne źródełko esencji, i którego osobiście się pozbyłem.

Pamiętam twój styl gry jeszcze z 2D, i gdy taka osoba mówi mi coś o możliwościach zarobkowania, to mam ochotę jedynie się zaśmiać :lol: .

Rzeczywistość tymczasem wygląda tak, że już od 20-30 poziomu mamy do ładowania tyle itemów w eq, ile postaci na 140lvl'u, a szczególnie dmg'erzy. Serwer nie zdążył się nawet porządnie rozwinąć, ludzie nie zdążyli porobić zapasów, a już została im zabrana ta możliwość, bo ktoś miał gorszy dzień i stwierdził, że wyładuje sobie frustrację na graczach, którzy teraz przy aktywnej grze muszą ładować całe eq raz na 2 dni.

To prawda, można farmić eski, ja jednak nazywam to staniem w miejscu i zajęciem dla ludzi mających więcej czasu, mniej umiejętności gry lub połączenie tych czynników.
User avatar
Adella
Wandering in the Tunnels
Posts: 53
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:59 am
SERVER: Ostlor
NICK: Lulajla
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Problem esencji na nowych serwerach

Post by Adella »

Gra nie polega tylko na błyskawicznym expie i biciu bosów. Zgadzam się z tym, że żeby mieć eski to trzeba poświęcić jakiś tam, zależny od zapotrzebowania na nie czas. Nie chcesz poświecić czasu to poświęcasz złoto lub platynę.

Rozwój postaci jest dosyć złożony i na szczęście po lekkim i bezproblemowym wbiciu początkowych leveli trzeba się trochę wysilić, a żeby postać była naprawdę dobra nie wystarczy założyć rary. Wiele osób, które wbiły 140 lev zauważa, że ten level to nie koniec, a nowy początek. Trzeba się porządnie ulepszyć i trzeba rozwinąć bonusy psycho możliwie jak najwyżej. Nie chcesz kupować/zdobywać esek to zostajesz w przedziale przeciętniaków, to zawsze pozostaje czyimś wyborem, czy chce mieć dobrą postać czy przeciętną. Ale w pewnym momencie się okaże, że w pt braknie dla Ciebie miejsca, bo biegasz w rozładowanym eq i to widać.

Gra jest i tak już bardzo ułatwiona, dlatego na takie pytanie:
Kal wrote: Wed May 18, 2022 2:42 pm Witam, z góry proszę jaśnie oświeconych z moderacji o zapytanie INŻYNIERÓW o postawiony tu problem. Mianowicie, czy planują jakoś w najbliższym czasie rozwiązać problem esencji na nowych serwerach, konkretnie to ich brak.
...mogę odpowiedzieć, że oficjalnie proszę inżynierów, by nigdy nie ułatwiali gry w takich aspektach, bo problemu z eskami nie ma.

A kąśliwe uwagi wobec moderacji sympatii Ci nie przysporzą ani ze strony graczy, ani ze strony jaśnie oświeconych jak ich nazywasz, i nie ułatwiają dialogu.
Adella Game Master Thanar
Kal
Wandering in the Tunnels
Posts: 44
Joined: Fri Jan 28, 2022 11:24 am
Location: Rzeszów
SERVER: Kadarin
NICK: Kaladin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Problem esencji na nowych serwerach

Post by Kal »

Adella wrote: Fri May 27, 2022 11:42 am A kąśliwe uwagi wobec moderacji sympatii Ci nie przysporzą ani ze strony graczy, ani ze strony jaśnie oświeconych jak ich nazywasz, i nie ułatwiają dialogu.
Na jakiejkolwiek sympatii czy innych pozytywnych emocjach z waszej strony mi nie tylko nie zależy, ale wręcz wzbraniam się rękami i nogami, bo już pokazaliście wielokrotnie swój poziom, i nie mam zamiaru trzymać się za rączki z takimi ludźmi. Polecam natomiast zacząć grać, żeby się przekonać, czy problemu rzeczywiście nie ma, chyba, że szczytem możliwości jest dla ciebie wbicie 27 poziomu, logowanie raz na parę dni i zachowywanie się jak omnibus, który zna sytuację na serwerze lepiej od graczy, którzy rzeczywiście na nim grają.
PsiemekSzef
Simon’s student
Posts: 36
Joined: Wed Mar 09, 2022 9:42 am
SERVER: Taharin
NICK: KyronFps
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Problem esencji na nowych serwerach

Post by PsiemekSzef »

Jak kogoś nie stać na ładowanie synergoli to albo ich nie ładuje albo niech się ubiera w rary.
Gdyby gracze grali norlamnie bez parcia żeby jak najszybciej lvlowac to by pewnie nie było aż takiego problemu
Kal
Wandering in the Tunnels
Posts: 44
Joined: Fri Jan 28, 2022 11:24 am
Location: Rzeszów
SERVER: Kadarin
NICK: Kaladin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Problem esencji na nowych serwerach

Post by Kal »

PsiemekSzef wrote: Fri May 27, 2022 2:15 pm Jak kogoś nie stać na ładowanie synergoli to albo ich nie ładuje albo niech się ubiera w rary.
Gdyby gracze grali norlamnie bez parcia żeby jak najszybciej lvlowac to by pewnie nie było aż takiego problemu
A co to za różnica, czy ktoś lvl'uje czy farmi małe bossy? Walka to walka, rundy to rundy, sprzęt się rozładowuje tak czy siak. Osobiście problemów z eskami nie mam, ale widzę narzekania u wielu osób, i dla mnie to śmieszne, że na serwerze bez hajsu cena jednej eski to 20-25k, gdzie jedyny przypływ golda to wiecznie oblegane trolle.
Potem się dziwcie, że grają tylko starzy wyjadacze lub jakieś nowe lolasy, a warstwy średniej nie ma, bo wasze ignoranckie podejście nie pozwala wam zauważyć oczywistej prawdy. Co za błazenada.
User avatar
Hez
One foot in Haligard
Posts: 11
Joined: Sat Feb 12, 2022 3:10 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 6 times

Re: Problem esencji na nowych serwerach

Post by Hez »

Tak czy siak wniosek płynie jeden , nie stać Cię na eski to łachy zakładaj takie które ładowania nie potrzebują.
Paparo
Simon’s student
Posts: 23
Joined: Fri May 20, 2022 11:40 pm
NICK: Paparo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Problem esencji na nowych serwerach

Post by Paparo »

Dla mnie jakimś rozwiązaniem byłaby opcja włączenia/wyłączenia psycho właściwości w synergetykach.

Chętnie bym sobie polatał wieżę by pofarmić eski ale przy całym naładowanym eq to się po prostu nie opłaca. Więc albo zostaje cały czas latać w rozładowanym eq i być słabym graczem jak na swój level albo latać ciągle w naładowanym eq i nigdy nie mieć możliwości polatania slabych bossków dla dropa, chyba że ma się jakieś alternatywne eq na wymianę.
User avatar
Adella
Wandering in the Tunnels
Posts: 53
Joined: Tue Jan 18, 2022 11:59 am
SERVER: Ostlor
NICK: Lulajla
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Problem esencji na nowych serwerach

Post by Adella »

Posiadanie zamienników na przebranie się nie jest nowym rozwiązaniem, a wystarczająco dobrym, by pofarmić sobie małe insty, nadropić esek i mieć na ładowanie podstawowego eq.
Adella Game Master Thanar
Post Reply

Return to “Karczma Pod Krzywym Renderem”